Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 10-13 жовтня 2013 р. Оновлена.

З 10 по 13 жовтня 2013 року в Музеї книги і друкарства України відбудеться ІV Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів».

704-Новини. Логотип Фестивалю.gif

Завітайте на сторінку Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» на Facebook

Програма Фестивалю.

10 жовтня (четвер)

15.00 Відкриття Фестивалю. Виступ Сусанни Карпенко – співачки, керівника дитячого ансамблю українського традиційного співу «Райгородок»; учасниці проектів Олега Скрипки «Ле Гранд Оркестр» та «Чоботи з бугая», джазового проекту Д. Найдича «Давнина».

15.30 Відкриття виставки художніх робіт Володимира та Катерини Штанко Катерина Штанко одна з найвідоміших і улюблених українських ілюстраторів. Серед проілюстрованих художницею видань: «Кобзар», «Норвежські народні казки», «Фінські народні казки», «100 казок», «Попелюшка». Активно співпрацює з видавництвами «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Грані-Т» та «Видавництвом Старого Лева». Володимир Штанко художник-ілюстратор, магістр образотворчих мистецтв. Співпрацює з видавництвами «Грані-Т», «Видавництвом Старого Лева» та дитячим журналом «Малятко». Ілюстрована Володимиром Штанком книжка «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя (К.: Грані-Т, 2010) знаходиться у «Почесному списку» найкращих сучасних книжок для дітей 2012 року, який укладає міжнародне журі літературної премії імені Г. Х. Андерсена.

16.00 Відкриття виставки Міжнародного конкурсу дитячого пленерного малюнка «Золотий мольберт» (м. Львів) Традиційна виставка в рамках фестивалю представляє кращі роботи учасників від 3 до 18 років. Конкурс «Золотий мольберт» щорічно проходить в рамках фестивалю дитячої творчості «Юні таланти під проводом Короля Данила», заснований Ольгою Михайлюк 2003 р.

16.30 Відкриття виставки артбуків. На виставці будуть представлені роботи Анастасії Стефурак, Поліни Дорошенко, Ірини Рудь-Вольги, Анни Хоменко, Ігоря Чалого, Ірина Копистко, Олени Мишанської та ін. авторів.

17.00 Презентація першого українського дитячого фільму «Іван Сила» за романом Олександра Гавроша Фільм створений за повістю відомого українського письменника Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». В його основу покладена історія життя закарпатського богатиря Івана Фірцака. Олександр Гаврош – письменник і журналіст, член асоціації українських письменників та НСПУ. Учасник та переможець численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

17.30 Тарас Компаніченко та Хорея Козацька Хорея Козацька – ансамбль стародавньої музики, заснований у Києві 2005 р. Виконує музику Середньовіччя, Ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі сучасні твори. Керівник – Тарас Компаніченко.

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ

• Майстер-клас «Шоколадне королівство» - від «Львівської майстерні шоколаду» - На майстер-класі можна власноруч виготовити різноманітні фігурки з шоколаду та розмалювати їх на свій смак. • Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток. • Створення щоденника фестивалю (Акція від журналу «Коза») Своїми враженнями від фестивалю і пропозиціями Ви зможете поділитись на сторінках щорічного щоденника фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів». • Дитячі відгуки в малюнках для щоденника фестивалю (Акція від журналу «Коза») Журналу «Коза» буде цікаво отримати від вас своєрідний подарунок – Вашу ілюстрацію-малюнок, яку можливо буде використано на його сторінках. • Бліц-інтерв’ю усіх охочих «Моє чарівне королівство» - розкажіть усім про власну улюблену з дитинства книгу.

11 жовтня (п’ятниця)

10.30-11.30 Зала 5 Заняття "Цікава історія мистецтв: Первісне мистецтво". Проводить викладач "Культурного проекту" Оксана Садовенко. Мистецтво сучасників печерного ведмедя, вовнистого носорога та мамонта. Таємничі знаки поруч із зображеннями тварин. Вивчаємо живопис на стінах печер, малюємо тварину з печери Ласко. Дізнаємося, з чого виготовляли фарби. Робимо пензлі як в первісних художників.

11.00-12.00 Зала 1 Презентація книги поетеси, перекладача Тамари Коломієць «Казки-витинанки» (Вид-во «Майстер-клас», 2013). Тамара Коломієць – українська поетеса, перекладач. Лауреат премій ім. Павла Тичини, ім. Наталі Забіли, член НСПУ.

11.00-12.00 Зала 1 Презентація книги «У королівстві Тох-Торох» від дитячої письменниці і поетеси Мар`яни Ангелової (вид-во «Мастер книг», м. Київ)

12.00-12.30 Зала 1 Майстер-клас «Традиції українського квітчання» від художниці Влади Єрмоленко. Дізнаєтесь більше про квіткові мотиви в українській народній творчості

11.00-11.45 Зала 2 Презентація книги «Розмова про мову» від авторки Тетяни Пакалюк. У книжці для сімейного читання розповідається про історію походження української мови. Видання відзначене титулом «Краща книга року» на чернігівському обласному конкурсі (2013 р.).

11.45-12.30 Зала 2 Презентація найповнішого видання християнської поезії для дітей «Золота книжка». До антології 2012 р. ввійшли твори від авторів-класиків до поезій сучасних письменників. Це видання є одним із серії книг «Християнська читанка» від Київського православного молодіжного братства. Книгу презентують її співтворці – Галина Манів, Зоя Жук, Богдан і Юлія Березенки. Ілюстрації до видання виконала Світлана Балух.

11.00-12.00 Зала 3 Катерина Пасічна презентує читанку «Весняночка» (Київ, вид-во «Лелека»)

11.00-12.00 Зала 4 Презентація казкових повістей британського письменника Роальда Дала «Великий Дружній Велетень» (Вид-во «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2013) в перекладі Віктора Морозова. Книжку представляє редактор видання, директор видавництва Іван Малкович.

12.00-13.00 Зала 4 Презентація книги дипломанта літературних конкурсів «Золотий Бабай» та «Коронація слова» Андрія Кокотюхи «Таємниця підводного човна» (Вид-во «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2013). В презентації бере участь головний редактор видавництва Іван Малкович. Видання для дітей молодшого та середнього віку про підводні пригоди шукачів скарбів. Це третя завершальна розповідь до попередніх історій «Таємниця козацького скарбу», «Таємниця зміїної голови».

12.00-13.00 Зала 1 Майстер-клас з витинанки проводить Марія Моісеєнко

12.00-13.00 Зала 3 Презентація нових видань Національного видавництва дитячої літератури «Веселка»: «Мала-малесенька хмаринка» та «Листи з осіннього саду». В презентації беруть участь Василь Степаненко, Анатолій Качан та Кость Лавро.Василь Степаненко – поет, прозаїк, перекладач, директор видавництва «Веселка» Анатолій Качан – поет, письменник, культурний діяч, член НСПУ. Голова творчого об’єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ. Кость Лавро – український книжковий графік, член Національної спілки художників України. Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів виставок дитячої книги у Болоньї, Братиславі тощо.

12.00-13.30 Зала 5 Практичні заняття для старшокласників, батьків та вчителів на тему: «Складання легенди за опорними словами», проведе кандидат психологічних наук, доцент Міжнародного інституту глибинної психології Олександр Бреусенко-Кузнецов (автор 50 наукових праць, оповідань-фентезі «Зелені черевики», «Куди приткнути Шекспіра?» та ін.)

13.00-14.00 Зала 1 Майстер-клас з традиційної витинанки проводить маляр та графік Василь Корчинський. В основі витинанок майстра – релігійні та народні сюжети

13.00-14.00 Зала 2 Презентація видання львівської поетеси Марії Людкевич «Сім днів з принцесою Казкарією» (Вид-во «Мамине сонечко», 2013). Книжка про історію дівчинки-принцеси та її любов до казок. Марія Людкевич – українська поетеса, автор понад 30 книг, з них 14 – для дорослих, інші – для дітей. Лауреат премії ім. Лесі Українки, ім. Павла Тичини та ін. У 2006 році нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

13.00-14.00 Зал 4 Презентація книги «Мама по скайпу» («Вид-во Старого Лева», 2013). До збірника ввійшли розповіді про долю українських мігрантів та труднощі сімейного спілкування на відстані. Представляє видання один із її авторів, лауреат численних премій Галина Малик.

13.30-14.30 Зала 3 Презентація видання «Книга трав, дерев і птахів» Івана Андрусяка (Вид-во «Навчальна книга – Богдан», 2013). До книжки ввійшли пейзажно-філософські поезії, в яких цінується сила думки, природність та гармонія. Іван Андрусяк – поет, дитячий письменник, літературний критик, перекладач. Один із засновників літературного угрупування «Нова дегенерація», лауреат численних премій: «Смолоскип» (1995), «Благовіст» (1996), «Золотий Лелека» (2008), міжнародної премії «Corona Carpatica» (2010) та ін.

13.40-15.00 Зала 5 Майстер-клас «Акварельні плямки» від художниці Олени Тєрєхової. Проведіть своє дозвілля у компанії яскравих фарб та зануртеся у захоплюючий процес творчості.

14.00-15.00 Зала 1 Майстер-клас акторської майстерності від домашнього театру-студії «Золотий клуб’ОК» (м. Львів) проводять тренери студії, актори Львівського академічного театру імені Леся Курбаса Олег Онещак та Марія Копитчак

14.00-15.00 Зала 2 Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками. Майстер-клас «Фестивальна листівка» Використовуючи природні матеріали та різноманітні види паперу (у тому числі й ручного литва) , Ви зможете виготовити чудову листівку. Майстер-клас «Арткнига» Тут Ви маєте можливість власноруч виготовити арткнигу, познайомитись із мистецтвом витинанки і застосувати його, як графічну техніку. Свій витвір Ви зможете забрати із собою і долучити його до власної бібліотеки

14.00-15.00 Зала 4 Презентація монографії літературознавця Емілії Огар «Дитяча книга в українському соціумі (досвід перехідної доби)». У праці розкриті умови формування українського наукового та суспільного дискурсу довкола дитячої книги XX – поч. XXI століття. Емілія Огар – критик, член Міжнародного товариства дослідників дитячої літератури (IRSCL), професор кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства (м. Львів).

15.00-16.00 Зала 5 Презентація від Наталії Марченко: «Володимир Рутківський: тексти долі» (Вид-во «Навчальна книга – Богдан», 2013). Наталія Марченко – кандидат історичних наук, фахівець у царині досліджень літератури для дітей та юнацтва, автор-координатор Інтернет-ресурсу «КЛЮЧ», старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ

15.00-16.00 Зала 4 Олександр Гаврош презентує книгу «Розбійник Пинтя у Заклятому місті» (Вид-во «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2013). Перша в українській літературі казкова хроніка розповідає про мандрівку розбійника Пинті та його друзів у Закрайсвіття. Ілюстрував видання один із найталановитіших сучасних книжкових графіків Максим Паленко.

15.00-16.00 Зала 3 Презентація книжок Віталіни Маслової «Село майстрів, або Десь там у Пирогові» та «Де звірів чуйний поступ». Книжка розповідає про мандрівку учнів у давнину, їхнє знайомство із майстрами старовинних професій. Видання для дітей молодшого шкільного віку.

15.30-17.00 Зала 1 Майстер-клас з українського скоропису та уроки духовного співу від Тараса Компаніченко.

16.00-17.00 Зала 5 Презентація електронного ресурсу «КЛЮЧ» Національної бібліотеки України для дітей. Наталія Марченко відкриє, як і де шукати таємниці книжок.

16.00-17.00 Зала 3 Презентація журналу «Дитина. Waldorf+» за участю головного редактора Олени Колюхової (Вид-во «Наірі»). Часопис для батьків ділиться досвідом вальдорфської школи про методи навчання, виховання та лікування дітей.

17.00-18.00 Зала 4 Виступ дитячого фольклорного ансамблю «Райгородок» під орудою Сусанни Карпенко

18.00-19.00 Зала 4 Майстер-клас традиційної української пісні від Сусанни Карпенко

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСІХ ДНІВ ФЕСТИВАЛЮ • Майстер-клас «Шоколадне королівство» - від «Львівської майстерні шоколаду» - На майстер-класі можна власноруч виготовити різноманітні фігурки з шоколаду та розмалювати їх на свій смак. • Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток. • Створення щоденника фестивалю (Акція від журналу «Коза») Своїми враженнями від фестивалю і пропозиціями Ви зможете поділитись на сторінках щорічного щоденника фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів». • Дитячі відгуки в малюнках для щоденника фестивалю (Акція від журналу «Коза») Журналу «Коза» буде цікаво отримати від вас своєрідний подарунок – Вашу ілюстрацію-малюнок, яку можливо буде використано на його сторінках. • Бліц-інтерв’ю усіх охочих «Моє чарівне королівство» - розкажіть усім про власну улюблену з дитинства книгу. • Презентація видання «Азбука» від видавництва «Книга плюс». Книжка є першою спробою перевидання підручника Єлизавети Бьом (Париж, 1913-1914 рр.). Видання містить буквиці, твори для прочитання та розкішні ілюстрації, розроблені авторкою. Книжка буде цікавою для дітей і дорослих. Автор ідеї перевидання Дмитро Нікіфоров. • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан.

12 жовтня (субота)

11.00-11.35 Зала 4 Виступає Камерний хор хлопчиків «Viva la musіса» Палацу дітей та юнацтва Печерського району м. Києва. Керівник, хормейстер Лариса Смага.

10.30-12.00 Зала 5 Майстер-клас «Акварельні плямки» від художниці Олени Тєрєхової. Під час заняття дорослі і діти проведуть своє дозвілля у компанії яскравих фарб та зануряться у захоплюючий процес творчості.

12.00-13.00 Зала 1 Презентація іпотерапевтичних методів (лікування верховою їздою) від центру «Spirit». Центр заснований фахівцями-психотерапевтами у 2010 р., на сьогодні співпрацює із колегами Росії, Грузії, Іспанії.

12.00-13.00 Зала 1 Майстер-клас із каліграфії від Ольги Шпак. Ольга Шпак – каліграф, дизайнер-графік, учасниця численних конкурсів та виставок України, один із організаторів ІІІ Міжнародного фестивалю каліграфії та типографії «Рутенія».

12.00-13.00 Зала 2 Презентація факсимільного видання Тараса Шевченка «Кобзар 1840 року». Ця книга – майстерне відтворення примірника, що зберігається у Відділі рукописних фондів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Книгу видано до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка (Вид-во «Веселка», 2013). Представляють видання народний художник України Микола Пшінка та редактор видавництва Ольга Яремійчук.

12.00-13.00 Зала 3 Презентація книги «Літературні секрети для школярської планети» від Антоніни та Лесі Мовчун (Вид-во «Навчальна книга – Богдан», 2012). Словник містить статті до основних літературознавчих термінів, які допоможуть зрозуміти таємницю мистецтва художнього Слова. Леся Мовчун – канд. філол. наук, дитяча письменниця. Антоніна Мовчун – канд. філол. наук, доцент, автор 12 посібників і підручників для студентів та учнів, викладач Київського університету ім. Бориса Грінченка.

12.00-13.00 Зала 4 Презентація книги «Слон Ґудзик та Вогняна Квітка» від автора Лесі Ворониної та художника-ілюстратора Катерини Штанко («Видавництвово Старого Лева», 2013). В презентації бере участь художниця Олена Тєрєхова. Казкова історія розповідає про крихітного слоника Ґудзика, який знає магічні слова, що повертають зимою літо. Леся Воронина – письменниця, журналістка, перекладачка. Член НСПУ та Асоціації українських письменників. Лауреат конкурсів «Коронація слова», «Мистецтво книги», «Дитячий Портал»; директор видавництва «Прудкий равлик».

12.00-13.00 Зала 5 «Музична казкотерапія для малят» - ознайомче заняття з казкотерапії для батьків, учителів та бібліотекарів проводить Катерина Єгорушкіна: член НСПУ та Арт-терапевтичної асоціації, казкотерапевт, авторка п’яти книг та проекту «Музична казкотерапія для малят», ведуча радіопередачі «Чарівний світ казок»

13.00-14.00 Зала 1 Майстер-клас акторської майстерності від домашнього театру-студії «Золотий клуб’ОК» (м. Львів) проводять тренери студії, актори Львівського академічного театру імені Леся Курбаса Олег Онещак та Марія Копитчак

13.00-14.00 Зала 2 Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками. Майстер-клас «Фестивальна листівка» Використовуючи природні матеріали та різноманітні види паперу (у тому числі й ручного литва) , Ви зможете виготовити чудову листівку Майстер-клас «Арткнига» Тут Ви маєте можливість власноруч виготовити арткнигу, познайомитись із мистецтвом витинанки і застосувати його, як графічну техніку. Свій витвір Ви зможете забрати із собою і долучити його до власної бібліотеки

13.00-14.00 Зала 3 Презентація повісті «Не такий» Сергія Гридіна («Видавництвово Старого Лева», 2013). Книжка для підлітків і дорослих про історію життя Дениса Потапенка, який долає самотність, жорстокість і проблеми дитячого світу. Сергій Гридін – український письменник, переможець конкурсу «Краща книга Рівненщини 2012», директор літературного фестивалю для дітей «Дивокрай 2013». У 2012 р. його книга «Федько у пошуках чупакабри» потрапила до списку премії «Книга року ВВС»

13.00-14.00 Зала 4 Лекція-презентація Емілії Огар на тему «Попелюшка як текст і культурний знак». Емілія Огар – критик, член Міжнародного товариства дослідників дитячої літератури (IRSCL), професор кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства (м. Львів).

13.00-14.00 Зала 5 Презентація книги «Соло для Соломії» Володимира Лиса («Клуб сімейного дозвілля», Харків, 2013). У напівдокументальному романі йдеться про долю трьох Соломій, велич людини і її падіння на тлі подій ХХ століття. Володимир Лис – український журналіст, драматург, письменник. Член НСПУ та Асоціації українських письменників. Володар численних літературних премій, зокрема Гран-прі та Гранд-коронації конкурсу «Коронація слова».

14.00-15.00 Зала 1 Презентація книги «Диво твоїми руками» від Наталії Сиротич (Вид-во «Свічадо», 2013). Книга допоможе дорослим пояснити дітям Святе Письмо за допомогою методів зображувальної діяльності (аплікації, ниткографії, клясографії, витинанки). Під час презентації ви матимете можливість разом із авторкою створити власні витинанки. Наталія Сиротич – дитячий педагог-психолог, викладач Інституту розвитку дитини НПУ ім. М.П.Драгоманова.

14.00-15.00 Зала 1 Майстер-клас з витинанки від Олени Мишанської

14.00-15.00 Зала 1 «Козюльки запрошують»: презентація і розважальна акція від упорядників журналу «Шалені козюльки» Юлії Поліщук та Галини Листвак

14.00-15.00 Зала 3 Презентація книжки «Іграшкова абетка» львівської поетеси Марії Людкевич (Вид-во «Мамине сонечко», 2013). Разом із автором видання представить заступник головного редактора та художник видавництва Олеся Білоус. Марія Людкевич – українська поетеса, автор понад 30 книг, з них 14 – для дорослих, інші – для дітей. Лауреат премії ім. Лесі Українки, ім. Павла Тичини та ін. У 2006 році нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

14.00-15.00 Зала 4 Творча зустріч із Галиною Малик та презентація книжки «Вуйко Йой і Лишиня» (Вид-во «Грані-Т», 2007). У казковій повісті розповідається про пригоди вуйка Йоя, що розпочались разом із облаштуванням його будинку на новому місці. Книжка здобула ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі «Книга року-2007». Галина Малик – письменниця, перекладач, член НСПУ, лауреат премії ім. Лесі Українки.

14.00-15.00 Зала 5 Презентація книг «Чупакабра і чотири «мушкетери» (Вид-во «Грані-Т», 2013) та «Лелеча фортеця» (Вид-во «Терен», м. Луцьк) Надії Гуменюк . Із дитячого детективу ви дізнаєтеся історію дружби Соломійки, Сашка, Олеся і Радика та їхні пригоди із небезпечною чупакаброю. Надія Павлівна Гуменюк українська поетеса, прозаїк, публіцист, журналіст. Також є автором книжок для дітей (понад 20). Книга «Веселка для Веселика» була представлена в Києві на книжковій виставці у Національній спілці письменників України як одне з кращих видань для дітей у 2001 році, а книга «Де гуляє крокотам» отримала диплом в номінації «Література для дітей» на Першому книжковому форумі, що проходив у Тернополі у 2003 році. Член Національної спілки журналістів України (з 1977), член Національної спілки письменників України (з 1995). Нагороджена Почесним Знаком Національної спілки журналістів України, є лауреатом обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, Всеукраїнської літературної премії «Благовіст», премії ім. О.Олеся, ім. Віктора Близнеця «Звук павутинки», премії Родини Косачів за твори для дітей. Переможниця конкурсу «Золотий лелека», конкурсів видавництва «Ярославів Вал» та «Коронація Слова». Дружина відомого волинського письменника Володимира Лиса.

15.00-16.00 Зала 1 «Про ананаси та інші вельми гарні для поезії фрукти». Творча зустріч з Олесею Мамчич. Олеся Мамчич - українська поетеса. Член НСПУ. Лауреат поетичного фестивалю «Молоде вино»-2001, Бієннале актуальних мистецтв України-2004, Форуму творчої молоді України, премії «Благовіст» (2006). Учасник численних творчих проектів.

15.00-16.00 Зала 2 Творча зустріч з Іриною Мацко (Тернопіль). Презентація книг для молодших школярів «Медовий сухарик», «Тік-так», «Голочка та Подушечка» та серії "Абрабупабрики". Ірина Мацко – письменниця, казкарка, видавець, ілюстратор дитячих видань, фіналіст конкурсу малої прози «Сила малого», призер конкурсу творів для дітей «Мистецькі сторінки», часопису «Захід-Схід» та ін.

15.00-16.00 Зала 3 Лариса Денисенко презентує збірник для дітей дошкільного віку «Правобукварик» (додаток до юридичного журналу «Право України»). Лариса Денисенко – прозаїк, член НСПУ, сценарист, телеведуча каналу 1+1, адвокат, володар Гран-прі «Коронації слова».

15.00-16.00 Зала 4 Майстер-клас з книжкової ілюстрації та читання віршів дитячого поета Олега Жовтанецького (псевдо Жак Жаб"є). Учасники майстер класу: Кваша Ольга – відома львівська художниця; Жовтанецький Олег (Жак Жаб"є) - поет. Вірші читатиме актор театру Курбаса Олег Онещак.

15.00-16.00 Зала 5 Майстер-клас із спонтанної художньої творчості та медитативного малювання проводить художниця Наталія Моцак

16.00-16.30 Зала 5 Презентація часопису «Артклас» від Ольги Михайлюк та Наталії Моцак (м.Львів). Посібник «Артклас» – ексклюзивне видання з художньо-естетичного виховання та розвитку творчих здібностей дітей і молоді засобами мистецтва. Часопис визнаний кращим виданням з мистецтва. Ольга Михайлюк – старший викладач Львівського обласного інституту післядипломної освіти, відмінник народної освіти України, володар Гран-прі «Золотий мольберт».

16.00-17.00 Зала 3 Літературне читання від заслуженої артистки України, акторки Лариси Руснак книги Олександра Гавроша «Дідо-всевідо» («Видавництво Старого Лева», 2013).

16.30-18.00 Зала 1 Майстер-клас з українського скоропису та уроки духовного співу від Тараса Компаніченко.

18.00-19.00 Зала 4 Виступ Марії Копитчак у супроводі: Маркіяна Турканика (скрипка), Данила Саєнка (фортепіано) та Дениса Соколова (гітара) (Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса) Марія Копитчак - акторка Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса, учасниця гурту «Курбаси» і керівник дитячої театральної студії «Золотий клуб’ОК».

13 жовтня (неділя)

11.00-12.00 Зала 3 Презентація сімейного часопису «Жила».

12.00-13.00 Зала 1 Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками. Майстер-клас «Фестивальна листівка» Використовуючи природні матеріали та різноманітні види паперу (у тому числі й ручного литва) , Ви зможете виготовити чудову листівку. Майстер-клас «Арткнига» Тут Ви маєте можливість власноруч виготовити арткнигу, познайомитись із мистецтвом витинанки і застосувати його, як графічну техніку. Свій витвір Ви зможете забрати із собою і долучити його до власної бібліотеки

12.00-13.00 Зала 2 Майстер-клас з каліграфії проводить Галина Карпінчук

12.00-13.00 Зала 4 Марія Морозенко, Надія Гуменюк та Володимир Лис презентують: «Смачне читання» - «Волинська кухня»

12.00-13.00 Зала 5 Роман Скиба та Тетяна Денисенко презентують книгу «Із життя хитрих слів» Роман Скиба – член НСПУ, один з авторів всеукраїнських дитячих видань «Ангелятко» та «Ангеляткова наука». Ініціатор і шеф-редактор Богемного Вістника «Культреванш». Додатково до літературного амплуа відомий як продюсер мистецьких проектів.

12.30-13.30 Зала 3 Ґете-Інститут представить літературний клуб для дітей «Давай читати разом»

13.00-14.00 Зала 1 Майстер-клас «Мрамурування» із декоративного оздоблення книги проведуть Ірина Боса та Ангеліна Золота. Тут ви дізнаєтесь один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну.

13.00-14.00 Зала 2 Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками. Майстер-клас «Фестивальна листівка» Використовуючи природні матеріали та різноманітні види паперу (у тому числі й ручного литва) , Ви зможете виготовити чудову листівку. Майстер-клас «Арткнига» Тут Ви маєте можливість власноруч виготовити арткнигу, познайомитись із мистецтвом витинанки і застосувати його, як графічну техніку. Свій витвір Ви зможете забрати із собою і долучити його до власної бібліотеки. Майстер-клас «Скрипторій» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги.

13.00-14.00 Зала 4 Презентація другої книжки дилогії Марії Морозенко про Івана Сірка - «Іван Сірко, Славетний Кошовий» («Видавництво Старого Лева») Ця книжка є продовженням попередньої повісті «Іван Сірко великий характерник». У другій частині історії розповідається про духовне зростання отамана Івана Сірка. У презентації бере участь Тарас Компаніченко. Марія Морозенко – поетеса, керівник та ведуча культурологічної студії «Духовність української родини» при Національному музеї літератури; лауреат конкурсів «Рукомесло», «Сила Малого» та «Українська сила».

13.00-14.00 Зала 5 Творча зустріч з Володимиром Лисом та Надією Гуменюк

14.00-15.00 Зала 2 «Козюльки запрошують» презентація і розважальна акція від упорядників журналу «Шалені козюльки» Юлії Поліщук та Галини Листвак

14.00-15.00 Зала 3 Презентація книги «Капітан Алоїз» Олександра Гавроша (Вид-во «Навчальна книга – Богдан», 2012). Це пригодницький роман-містифікація про Ужгород ХІХ століття та його жителів. Видання відзначене дипломом Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

14.00-15.00 Зала 1 Творча зустріч із Галиною Малик. Представлення книг письменниці для найменших: «Забавлянки», «Бабусина книжка» («Видавництвово Старого Лева»). Збірка коротких віршиків-забавлянок допоможе батькам розважити дитину. Ілюстрації до видання підготувала Вікторія Намозова. Неримовані поезії із «Бабусиної книжки» подарують ласку і любов для улюблених онуків. Видання проілюструвала ужгородська художниця Людмила Корж-Радько.

14.00-15.30 Зала 4 Презентація книги Наталії Марченко «Володимир Рутківський: тексти долі» (Вид-во «Навчальна книга - Богдан», 2013). Володимир Рутківський - український поет, прозаїк, дитячий письменник, журналіст. У 2011 р. став лауреатом премії «Книга року ВВС» за двотомний історичний роман «Сині води». Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (2012). Наталія Марченко - кандидат історичних наук, фахівець у царині досліджень літератури для дітей та юнацтва, автор-координатор Інтернет - ресурсу «КЛЮЧ», старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ.

14.00-16.00 Зала 5 Майстер-клас з виготовлення авторської ляльки від художниці Олени Тєрєхової. Відома київська художниця навчить Вас зробити власну ляльку зі звичайної шкарпетки.

15.00-16.00 Зала 3 Презентація книг-новинок видавництва «Свічадо»: «Пісня птаха», «Люблю тебе, тато». Книги представляє Богдана Русул

15.00-16.00 Зала 4 Танцювальний майстер-клас від київської школи ірландського танцю «Firedance», худ. керівник Ігор Юрійович Дорохін

16.30-18.00 Зала 4 Урочисте закриття фестивалю. Виступ заслуженого артиста України Тараса Компаніченка та ансамблю стародавньої музики Хорея Козацька.

Вхідний квиток - 5 гривень.

Потребуєте додаткової інформації?

Відвідайте сторінки Музею книги і друкарства України у соціальних мережах:

vuam.org.ua (Музей книги і друкарства України)

Музей книги і друкарства України на Facebook

http://bookmuseum-ua.livejournal.com/

http://vk.com/bookmuseum

Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Лаврська, 9, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-78-43, 280-52-56, 280-22-10.

Новини закладу

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 01.jpg

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

Читати далі

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай"

704-WhiteBird02.jpg

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай". 17.09.17 (неділя) о 17.00

Читати далі

Новини ВУАМ

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація