«Під наглядом» (за документами ГПУ)

18 травня музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв. Цьогорічна тема Дня музеїв «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». Слідуючи визначеній темі ми підготували проект-інсталяцію «Під наглядом» (за документами ГПУ) відкриття якого відбудеться 18 травня 2017 року о 18.00

802-ДеньмузеївМузейГрушевського.jpg

Сьогодні усі добре знають, настільки суперечливою була наша історія. Одним із її проявів був постійний нагляд органів ГПУ-НКВД-КГБ за тисячами співгромадян, який відбувався на тлі боротьби за «нову радянську людину».

Але чи можливо осягнути, наскільки це охоплювало всі сфери життя? У кожній установі були сексоти. Ними могли виявитися також друзі, учні, сусіди. Вони слухали й записували кожне слово, ховаючи своє справжнє обличчя.

https://www.youtube.com/watch?v=qrgeRsFPzoc

Чи комфортно почував себе Михайло Грушевський, перебуваючи під наглядом 3912 днів свого життя - з моменту повернення з еміграції до останнього дня. Він знав: за кожним його кроком ретельно стежать. Заведена на нього справа-формуляр не була закрита навіть у день поховання. Захована в архівних мурах, замовчувана, лише нещодавно вона стала доступна дослідникам.

Справа-формуляр на Михайла Грушевського складається з понад 3000 аркушів, містить тисячі агентурних записок, перлюстрованої особистої кореспонденції, доносів. Як виглядав видатний український історик в очах секретних агентів ГПУ? Щоб дізнатись про це, ознайомтесь з нашим проектом-інсталяцією «Під наглядом», який триватиме з 18 до 31 травня 2017 р.

Новини закладу

Світлій Пам’яті Любомира Винара

802-Л.Винар.jpg

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Читати далі

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

802-1917 1.jpg

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського підготував для Вас низку лекцій, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.В них будуть висвітлені низка найважливіших аспектів громадського, політичного, економічного і культурного життя тих років.

Читати далі

Презентація книги Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у Святому письмі»

802-книга топачевський.jpeg

21 квітня о 15.00 запрошуємо вас дізнатися: Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Яких диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?

Читати далі

Новини ВУАМ

До Міжнародного дня музеїв 18 травня 2017 р.

704-Menestreli01.jpg

Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» (Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums)». В контексті подій останніх років ця тема набуває особливого значення для музеїв України: бурхливі обговорення процесу декомунізації та політики пам’яті, створення нових музеїв та експозицій, присвячених Майдану і АТО унаочнюють гостру потребу суспільства у переосмисленні історичного досвіду та інструментах роботи з досвідом сьогодення. Історія завжди суперечлива і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь в суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії.

Читати далі

Концерт «Crescendo музики душі крізь призму співу»

704-Crescendo.jpg

Концерт «Crescendo музики душі крізь призму співу» 2.06.2017

Читати далі

Відеозаписи лекцій «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі»

704-Відеозаписи лекцій01.jpg

Відеозаписи всіх лекцій курсу лекцій «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі»

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація