«Під наглядом» (за документами ГПУ)

18 травня музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв. Цьогорічна тема Дня музеїв «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». Слідуючи визначеній темі ми підготували проект-інсталяцію «Під наглядом» (за документами ГПУ) відкриття якого відбудеться 18 травня 2017 року о 18.00

802-ДеньмузеївМузейГрушевського.jpg

Сьогодні усі добре знають, настільки суперечливою була наша історія. Одним із її проявів був постійний нагляд органів ГПУ-НКВД-КГБ за тисячами співгромадян, який відбувався на тлі боротьби за «нову радянську людину».

Але чи можливо осягнути, наскільки це охоплювало всі сфери життя? У кожній установі були сексоти. Ними могли виявитися також друзі, учні, сусіди. Вони слухали й записували кожне слово, ховаючи своє справжнє обличчя.

https://www.youtube.com/watch?v=qrgeRsFPzoc

Чи комфортно почував себе Михайло Грушевський, перебуваючи під наглядом 3912 днів свого життя - з моменту повернення з еміграції до останнього дня. Він знав: за кожним його кроком ретельно стежать. Заведена на нього справа-формуляр не була закрита навіть у день поховання. Захована в архівних мурах, замовчувана, лише нещодавно вона стала доступна дослідникам.

Справа-формуляр на Михайла Грушевського складається з понад 3000 аркушів, містить тисячі агентурних записок, перлюстрованої особистої кореспонденції, доносів. Як виглядав видатний український історик в очах секретних агентів ГПУ? Щоб дізнатись про це, ознайомтесь з нашим проектом-інсталяцією «Під наглядом», який триватиме з 18 до 31 травня 2017 р.

Новини закладу

Світлій Пам’яті Любомира Винара

802-Л.Винар.jpg

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Читати далі

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

802-1917 1.jpg

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського підготував для Вас низку лекцій, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.В них будуть висвітлені низка найважливіших аспектів громадського, політичного, економічного і культурного життя тих років.

Читати далі

Презентація книги Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у Святому письмі»

802-книга топачевський.jpeg

21 квітня о 15.00 запрошуємо вас дізнатися: Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Яких диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?

Читати далі

Новини ВУАМ

Концерт народної артистки України Вікторії Лук’янець

704-Lukjanets.jpg

14.07.2017 р. о 18.30 в Музеї книги і друкарства України відбудеться концерт народної артистки України Вікторії Лук’янець. Вхід за квитками музею. На концерті будуть збиратися кошти на факсимільне відтворення вітчизняної книжкової пам’ятки XI століття – Реймського Євангелія (сьогодні оригінал рукопису зберігається у м. Реймс, Франція).

Читати далі

Стрес та я: хто кого заїдає?

704-zhrat01.jpg

16.07.2017 р. о 12.00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться інтерактивна лекція «Стрес та я: хто кого заїдає? » (з циклу «Мандри художньою літературою до психології життя»)

Читати далі

Художні малярні Києво-Печерської лаври першої половини 18ст.

704-Maljarni.jpg

7 липня 2017 р. о 16.00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться авторська лекція «Художні малярні Києво-Печерської лаври першої половини 18ст».

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація