«ТРИМАТИСЬ ДО ОСТАННЬОГО»

12 лютого 2015 року о 15:00 в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбудеться зустріч з Володимиром Семистягою – українським істориком і громадським діячем, головою Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, старшим викладачем Київського національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, головним редактором наукового та художньо-літературного всеукраїнського журналу «Бахмутський шлях», заслуженим працівником освіти України.

802-Семистяга.jpg

Ім’я і діяльність Володимира Федоровича Семистяги надзвичайно близькі і зрозумілі науковцям столичного Історико-меморіального музею Михайла Грушевського. Адже Володимир Федорович – один із найактивніших дослідників історії роду Грушевських. Ще з перших років незалежності України він, на той час доцент кафедри історії України Луганського державного педагогічного інституту ім. Т.Г.Шевченка, розпочав пошук відомостей про Сергія Григоровича Грушевського – репресованого в 1930-х рр. проректора з наукової роботи цього ж інституту. Поступово перед ним розкривались життєписи людей з цієї гілки роду Грушевських, їхній розтоптаний громадянський і науковий доробок, спорідненість з Великим Українцем Михайлом Грушевським – все те, що так страшно позначилось упродовж кількох поколінь на долях людей, чиєю «провиною» стала любов до рідного краю.

Крім грушевськознавства його наукові інтереси охоплювали соціально-політичну історію XX століття, зокрема, міфи та реалії, пов’язані з історією підпілля «Молода Гвардія» (м. Краснодон), нацистський окупаційний режим та його особливості в Україні, український національно-визвольний і культурно-освітній рух в Україні ХІХ – XX ст. Втім, як виявилось, нищення українства було не тільки далекою історією, але й повернулося страшною реальністю в наш час. Коли навесні 2014-го в рідному місті почались сепаратистські шабаші, Володимир Семистяга, незважаючи на погане самопочуття, одним з перших вийшов на Луганський Майдан. Щодня його бачили там з українським прапором. «Сидіти на дивані й обурюватись може кожен. Та тільки від цього нічого не зміниться», – говорив він. З ще більшою впертістю він випускав проукраїнські видання і допомагав українській армії, збираючи і відвозячи до військових частин гуманітарну і матеріально-технічну допомогу. Коли йому вже прямо погрожували розправою, Семистяга якось сказав: «Українців у Луганську поступово «зливають». Ми лишились наодинці з бойовиками. Страшно подумати, що буде далі». І тут же додав: «Все одно треба триматись. Ті, хто тримаються до останнього, перемагають».

Бойовики викрали його просто біля приміщення обласного архіву в центрі Луганська 23 червня 2014 року, а 27 червня з’явилася інформація, що він загинув у катівні терористів. На щастя, пізніше виявилось, що Володимир Семистяга живий, після 55 днів полону він зумів порятуватися, два тижні переховувався…

Тепер Володимир Федорович у Києві – продовжує займатися громадською та науковою діяльністю, прагне повернутись до попередніх наукових досліджень, не зважаючи на те, що бандити знищили його домашній архів. У розмові він постійно згадує рідний Луганськ, душею лишаючись у слобожанських степах. Сподіваючись на близьке громадянське порозуміння на Донбасі, він повторює: «Мені дуже не хотілось би, щоб ми там дивились один на одного через приціл автомата…»

У рамках нового циклу «Історичні вправи в Домі Грушевських» ми вирішили запросити Володимира Семистягу до музею, щоб усі бажаючі могли безпосередньо послухати його розповідь не лише про наукові здобутки, але й про побачене і пережите у Луганську в наші непрості дні.

Новини закладу

Домашня вечірка у домі Грушевських (до Дня народження видатного історика)

802-дн.jpg

30 вересня о 18.00 запрошуємо відзначити День народження Михайла Грушевського у Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського.

Читати далі

"Вокруг него группируется весь петлюровский элемент": як чекісти слідкували за Олександром Грушевським

802-Олександр анонс.jpg

12 вересня о 16:00 Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського у Києві запрошує на чергову зустріч у рамках циклу "Історичні вправи в Домі Грушевських".

Читати далі

Презентація книги "Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття". Фотозвіт

802-презентація 1.JPG

5 вересня 2017 року у Музеї Михайла Грушевського відбулася презентація книги Тетяни Шевчук та Ярини Ставицької "Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття".

Читати далі

Новини ВУАМ

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 01.jpg

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

Читати далі

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай"

704-WhiteBird02.jpg

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай". 17.09.17 (неділя) о 17.00

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація