Арсенал ідей - 2017: Ex Libris Катерини Грушевської

Арсенал ідей - дитячий освітній фестиваль проводився вже втретє. Цього року організатори обрали новий шлях: відкрили творчі майстерні. Їх було 12: літературна, історична, музична, етно, кулінарна, наукова, художня, іграшкова, театральна, кіно та анімації, а також журналістики. Серед цього різноманіття своє місце знайшли і музеї. У фестивалі прийняло участь 30 музеїв. Музей Михайла Грушевського став частиною Літературної майстерні.


Книга – найкращій подарунок. Так вважали і у родині Грушевських. Михайло Грушевський почав збирати свою особисту бібліотеку ще будучі гімназистом у Тифлісі. Вже будучи студентом університету почав ставити свій особистий штамп [Михайло Грушевський] на кожній 32-й сторінці книги. Книжки були пристрастю Михайла Грушевського. На фото з вілли у Львові зображено кабінет. Вздовж правої стіни від входу зафіксовано самого господаря на тлі полиць, заповнених книгами, та стіл з «артистичними» витворами.

802-Львівська бібліотека Грушевського.jpg

Ще один кабінет Михайла Грушевського можна роздивитися на фотографіях 1929 року. Це кабінет у квартирі на Паньківській, 9. Його ви можете побачити вже сьогодні, відновлений за цими фотографіями.

802-Груш. на фоні полиць.jpg

А от власний екслібріс вже було створено для доньки Михайла Грушевського – Катерини.Екслібріс Катерини Грушевської – нова знахідка Музею Михайла Грушевського. Створив його Стеценко Василь Кіндратович.

802-ексклібрис.jpg
802-Катерина Грушевська. 1920-і рр..jpg

Екслібріс - книжковий знак, невелика художньо виконана етикетка, де вказано, кому належить книжка. Попередники екслібрисів — написи власників на рукописних книгах, і суперекслібриси — рельєфні зображення на оправі книжок. У своїй дитячій програмі для Арсеналу ідей - 2017 ми пропонували усім бажаючим уявити та намалювати свій власний екслібріс.

802-арсенал2.jpg
802-арсенал3.jpg
802-арсенал4.jpg
802-арсенал5.jpg
802-арсенал6.jpg

Новини закладу

Світлій Пам’яті Любомира Винара

802-Л.Винар.jpg

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Читати далі

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

802-1917 1.jpg

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського підготував для Вас низку лекцій, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.В них будуть висвітлені низка найважливіших аспектів громадського, політичного, економічного і культурного життя тих років.

Читати далі

Новини ВУАМ

Презентація книги Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у Святому письмі»

802-книга топачевський.jpeg

21 квітня о 15.00 запрошуємо вас дізнатися: Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Яких диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?

Читати далі

Наукова конференція 9 листопада 2017 р.

На відзначення Дня української писемності та мови 9 листопада 2017 р. в Музеї книги і друкарства України відбудеться восьма наукова конференція «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві»
Читати далі

Концерт-відкриття гурту ATMAWINDS

704-AtmaWinds0.jpg

В Музеї книги і друкарства України відбудеться концерт-відкриття гурту з загадковою назвою ATMAWINDS. Пробудження Духу має енергію вітру. В цьому вітрі відчувається ритм , мелодія, звук, світло, почуття… 19 квітня о 19:00

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація