Домашня вечірка у домі Грушевських (до Дня народження видатного історика)

30 вересня з 18.00 розпочинається свято з нагоди Дня народження Михайла Грушевського. Ці дні гімназист, студент, професор, академік Грушевський полюбляв відзначати в родинному затишку, тихому й милому товаристві.

802-дн.jpg

«Сегодня мині скінчилося 22 роки; я зранку став пригадувати своє минуле, як воно забулося… День скінчився, рік почався...», — писав Михайло Грушевський у своєму університетському щоденнику 17 вересня 1888 року. Із року в рік ці нотатки були подібними. Коли виповнилося сорок років, і сам здивувався, як давніше мріяв на цей час “обробитися”, закінчити “Історію України-Руси” й взятися за мемуари. Та робота заповнювала весь життєвий простір професора... Виглядає, що цей день був для історика моментом відліку часу, споминів та задумів на майбутнє. Виглядає, що для нього це був звичайнісінький день у році, коли не було місця для гамірних свят та пишних вечірок. Відмінним був ювілейний 1926-й: 60-ліття від Дня народження та 40 років від початку літературно наукової праці. Сучасники відзначали, що подібного свята української науки Київ іще не бачив. Ініціаторами гучних урочистостей стали учні історика. Сам він, хоча й не прагнув публічного вшанування, був неабияк зворушений.

З повсякденням академіка, підготовкою та проведенням ювілею гості Музею познайомляться з розповідей головних героїв театралізованої екскурсії «Позаочі»: хатньої робітниці Теклі та двірника Петра Пилюченка, які знають усе.... Екскурсія розпочнеться о 18.00, а о 19.00, у продовження вечора, пропонуємо поринути у чарівний світ музики, прямуючи за квартетом QuadArt. На Вас чекає коловорот варіацій, покликаних побудувати місток між подіями, що вже стали історією, та сьогоденням.

802-ВИШНІ.jpg

Камерність і затишок нашого свята вплітаються в традиції Дому Грушевських, його меморіальної аури. А тому кількість місць обмежена. Запрошуємо до запису!

Коли: 30 вересня 2017 р. о 18.00

Де: Музей Михайла Грушевського у Києві, вул. Паньківська, 9

Попередній продаж квитків за адресою: вул. Паньківська, 9 з 10.00 до 17.00.

Вартість квитків: 80 грн.

Телефон для довідок: 044 288 28 82

Новини закладу

"Вокруг него группируется весь петлюровский элемент": як чекісти слідкували за Олександром Грушевським

802-Олександр анонс.jpg

12 вересня о 16:00 Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського у Києві запрошує на чергову зустріч у рамках циклу "Історичні вправи в Домі Грушевських".

Читати далі

Презентація книги "Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття". Фотозвіт

802-презентація 1.JPG

5 вересня 2017 року у Музеї Михайла Грушевського відбулася презентація книги Тетяни Шевчук та Ярини Ставицької "Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття".

Читати далі

Світлій Пам’яті Любомира Винара

802-Л.Винар.jpg

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Читати далі

Новини ВУАМ

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай"

704-WhiteBird02.jpg

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай". 17.09.17 (неділя) о 17.00

Читати далі

Концерт народної артистки України Вікторії Лук’янець

704-Lukjanets.jpg

14.07.2017 р. о 18.30 в Музеї книги і друкарства України відбудеться концерт народної артистки України Вікторії Лук’янець. Вхід за квитками музею. На концерті будуть збиратися кошти на факсимільне відтворення вітчизняної книжкової пам’ятки XI століття – Реймського Євангелія (сьогодні оригінал рукопису зберігається у м. Реймс, Франція).

Читати далі

Стрес та я: хто кого заїдає?

704-zhrat01.jpg

16.07.2017 р. о 12.00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться інтерактивна лекція «Стрес та я: хто кого заїдає? » (з циклу «Мандри художньою літературою до психології життя»)

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація