Екскурсії та науково-популярні проекти Історико-меморіального музею Михайла Грушевського

802-Фасад-музея.jpg

ДЛЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ:

1. Тематичний урок-екскурсія «Родовід» дає уявлення про історію роду Михайла Грушевського та притаманні йому традиції, культ сімейних цінностей. У бесіді постає тема поваги до найрідніших людей, збереження пам’яті про минулі покоління. Складаючи власний родовід, діти мають усвідомити, що вони є невід’ємною частинкою всього нашого народу.

2. Урок-екскурсія «Скарби Дому Грушевських» – це перше знайомство школярів з постаттю Михайла Грушевського через захоплюючі історії про унікальні музейні експонати. Разом прочитаємо ті казки, якими захоплювався в дитинстві Михайло Грушевський. Побачимо й саму збірку казок, якій виповнилось майже 150 років. Портрет гімназиста–Грушевського – це історія про те, як майбутній вчений став першим учнем гімназії, які вивчав предмети і чим захоплювався, коли ще не було ні телебачення, ні комп’ютерів. Портрет доньки – Катерини Грушевської – та її перші листи розповідають, як дівчинка, не маючи жодної офіційної освіти, стала талановитим українським вченим. А ще дізнаємось, як виглядала найвища відзнака українського воїна 1917–1918 рр., отримана з рук Михайла Грушевського.

ДЛЯ СТАРШИХ ШКОЛЯРІВ, СТУДЕНТІВ ТА ВСІХ ГОСТЕЙ МУЗЕЮ:

Оглядова екскурсія з відвіданням меморіальної квартири родини Грушевських.

802 Кабінет М.Грушевського.jpg

Тематичні екскурсії:

1. «Михайло Грушевський − голова Української Центральної Ради»

2. «Як я став колись белетристом» (Михайло Грушевський − літературознавець і письменник)»

Семінари-екскурсії:

1. «Вчимося патріотизму в Михайла Грушевського» (з тематичною вікториною «Ким є для українців Михайло Грушевський»)

2. «Соборницькі проекти Михайла Грушевського».

802-Соборність.jpg

Уроки-дискусії:

1. «Міфи про Михайла Грушевського та реальність» — цей новий проект, пов’язаний з мистецтвом аналітичного мислення, вмінням відстоювати власну думку, є добрим стимулом до знайомства з новітніми студіями про Михайла Грушевського та формування особистого сприйняття непересічної постаті видатного історика і суспільного діяча. Разом з учасниками дискусії на підставі незаперечних фактів розвінчуємо міфи про Грушевського як першого Президента України, як вчителя, який «експлуатував» своїх учнів, як антагоніста І.Франка тощо.

Виставковий проект « У “Будяках”, “Реп’яхах”, “Ґедзях” (шаржі та карикатури на Михайла Грушевського” — перша в Україні виставка знайомить відвідувачів з унікальною, найповнішою колекцією шаржів і карикатур на Михайла Грушевського, яка презентує маловідомий образ вченого і політика в “Будяках”, “Ґедзях” та інших сатирично-гумористичних журналах 1907–1924 рр. Жала й колючки, яких не шкодували митці для Грушевського, відчуємо й на собі та вчимося змінюватися відповідно до вимог часу, не забуваючи поглянути на себе часом і з гумором.

Проект «Кінозала на Паньківській, 9» з демонстрацією науково-популярних фільмів і кінохронік з історії України може бути як окремим заходом, так і додатком до оглядової та тематичних екскурсій. Також щомісяця в останню суботу в рамках проекту планується показ науково-популярних фільмів і кінохронік про найважливіші події української історії (кожної останньої суботи, за окремим замовленням — у будь-який день).

ЗАХОДИ ВИХІДНОГО ДНЯ (для педагогів, молодших і старших школярів):

1. Імпреза «Торт у Грушевських» (Іменини Грушевських) – це унікальна нагода не лише ознайомитись з традиціями святкування іменин в родині Грушевських, але й відзначити свій день народження чи іменини з друзями, батьками й цікавими забавами в унікальному меморіальному просторі.

802-Торт.jpg

2. Імпреза «Кавові історії Грушевських» – це невигадані історії про мистецтво та філософію спілкування. Це імпреза для тих, хто бажає осягнути божественну природу таланту Михайла Грушевського – знаного і незнаного, прочитаного і непрочитаного, дізнатися, як відчував він біль приятелів, як вмів прощати, як згуртовував “фамілію” однодумців, як годинами сперечався за кавою з учнями.

802-Кавові історії 2.jpg

3. Пішохідна екскурсія «Київ Михайла Грушевського» дає наочне уявлення про багатогранну діяльність Великого Українця в нашому місті, яке для родини Грушевських було рідним, святим. Школярі пройдуть студентськими стежками Михайла Грушевського, місцями, що пам’ятають його невтомну організаторську діяльність у часи царської неволі та в бурхливі роки Української революції, доторкнуться стін, де звучало відлуння його кроків. Музейні зали нам замінять київські вулиці та майдани, замість ілюстрацій у підручниках будуть справжні будинки, пам’ятники, меморіальні дошки.

Спільні проекти:

1. Культурно-освітній проект Історико-меморіального музею Михайла Грушевського та Київської Малої академії наук учнівської молоді «Михайло Грушевський: минуле і сьогочасне» передбачає конкурси за наступними номінаціями: конкурс науково-дослідницьких робіт; конкурс творчих робіт, пов’язаних з увічненням пам’яті Михайла Грушевського; конкурс екскурсійних проектів. В рамках проекту один раз на два місяці проходить дискусійний клуб «Історія навколо нас».

2. Спільний проект Історико-меморіального музею Михайла Грушевського та Київського палацу дітей та юнацтва: міський конкурс-виставка книжкової графіки до твору видатного історика «Про старі часи на Україні. Коротка історія України»

Затишна зала засідань, розрахована на 50 осіб, передбачає проведення різноманітних семінарів і конференцій, круглих столів, презентацій, вчительських нарад. Ми вже маємо досвід проведення численних наукових конференцій Київської Малої академії наук учнівської молоді, вчительських зібрань та інших заходів. Будемо готові й до нових форм співпраці задля шляхетної справи виховання молодого покоління українських громадян.

Музей працює з 10-00 до 17-00. Вихідний день − понеділок.

Тривалість оглядової екскурсії до 2-х екскурсійних годин (90 хв.), тематичної − 1 екскурсійна година (45 хв.)

Ціна вхідного квитка для школярів – 10 грн.

Ціна екскурсійного обслуговування для групи школярів – 60.00 грн.

Ціна тематичної екскурсії для школярів − 30 грн.

Або пільговий тариф, що передбачає єдиний вхідний квиток з екскурсійним обслуговуванням для групи школярів загальною вартістю 120 грн. (групи до 20 осіб) чи 150 грн. (групи до 30 осіб).

Вартість вхідного квитка на імпрезу «Кавові історії Грушевських» – 50 грн.

Вартість вхідного квитка на імпрезу «Торт у Грушевських» (Іменини Грушевських) — 30 грн.

Діти–сироти, діти з незаможних родин, а також учителі, які супроводжують групу, обслуговуються безкоштовно.

Адреса музею: вул. Паньківська, 9 (прохід з вулиці Льва Толстого через арку між будинками № 21 і № 23 або через арку з вулиці Паньківської). Їхати до станцій метро «Університет» або «Площа Льва Толстого». Або ж тролейбус №№3, 5, 12, 14; автобус № 69.

802-карта.jpg

Контакти:

телефони: 288-28-07; 288-28-82. Заявки на екскурсії просимо робити заздалегідь.

e-mail: Kyiv_Hrusha@ukr.net

ФБ-сторінка: https://www.facebook.com/museumMykhailoHrushevsky

Новини закладу

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

Новини ВУАМ

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація