Конференція Малої академії наук «До історії державних символів України»

802-2014.01.28.-МАН---ІММГ.-3.jpg

Упродовж останніх років дедалі інтенсивнішою і продуктивнішою стає наша співпраця з Київською Малою академією наук учнівської молоді (МАН). В актовій залі Історико-меморіального музею Михайла Грушевського неодноразово проводились різноманітні заходи МАН, зокрема, наші спільні наукові конференції. Черговим прикладом такої співпраці стала наукова конференція, проведена 28 січня 2014 р. відповідно до постанови Верховної Ради України «Про відзначення 175-річчя з дня народження Павла Чубинського».

З-поміж багатьох імен видатних українців Павлові Чубинському належить одне з почесних місць. Як не дивно, цій постаті дослідники ще не приділили належної уваги. Проте ніхто не може заперечити його заслуги як видатного народознавця, збирача духовних скарбів українського народу, а до того ж – історика права, економіста. Він працював у надзвичайно складних умовах переслідування українства царським урядом і за своє недовге життя встиг зробити стільки, що, за висловом його друга і співробітника Федора Вовка, його заслуг вистачило б і на декількох професійних учених. А вірш «Ще не вмерла Україна», що згодом став гімном омріяної ним незалежної України, зробив його ім'я навіки безсмертним.

802-МАН---ІММГ.jpg

Втім, ми вирішили розширити рамки, тож конференція називалась «До історії державних символів України». Гостями заходу були представники секретаріату комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки С.Семенюк і Л.Нестеренко, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м. Києва О.Кузнєцова, провідний науковий співробітник Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України С.Курбатов, члени правління Громадської організації «Шістдесятники» В.Гребенюк і О. Шевченко, завідувач кафедри соціології та соціального управління Академії праці, соціальних відносин і туризму С.Барматова.

Відкрила зустріч директор Музею С.Панькова, вела захід завідувач відділу навчальної роботи МАН Л.Карчина.

802-2014.01.28.-МАН---ІММГ.-Символи-України.jpg
У ході конференції разом з досвідченими науковцями Ю.Євтушенком, М.Кучеренком та Ю.Черняк юні дослідники О.Бойко, А.Дідус, В.Кравченко, В.Ладан, К.Ланчук і Ю.Нестерчук детально висвітлили життєпис Павла Чубинського, розповіли історію створення і становлення гімну «Ще не вмерла Україна», державних герба і прапора Батьківщини. Слайдофільм і відеохроніка 1989 – 1992 рр. показали як разом з незалежністю в Україну повертались її давні державні символи.

Підводячи підсумки наукової конференції, усі присутні погодились, що в наш непростий і тривожний для України час така зустріч була особливо доречною. Думаємо, що проведення цього заходу стало нашим черговим внеском у важливу справу виховання нового покоління українських громадян.

Новини закладу

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

Новини ВУАМ

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація