ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

«Те, що сталося, багатьом здається якимось чудом, що прийшло невідомо звідки, невідомо як, несподівано, всупереч всім рахункам і «тверезим поглядам», а одначе, перегорнувши пожовклі від часу картки нашого національного життя, ми знайдемо в них слова, які здаються немов нині написаними, так живо віддають вони, в поетичнім стилі натхненного пророцтва, основні риси того, що розгортається перед нашими очима». Михайло Грушевський «З старого і нового». 1918 р.

802-1917 1.jpg

До 100 річниці Української Революції Історико-меморіальний музей Грушевського підготував для вас особливий цикл заходів - Воркшоп «100 років української революції» в рамках нашого проекту «Історичні вправи».

Чому Воркшоп?

- частина наших лекцій відбуватиметься форматі активної роботи спікера з аудиторією. І всі у кого буде бажання зможуть не тільки послухати, а й долучитись до дискусії і висловити свою думку стосовно визначеної теми. Тому що воркшоп це завжди колективна робота.

Мета

- нашим завданням є не просто ознайомити вас з перебігом подій, а навчити вас розуміти контекст і бекграунд тієї доби. Тому у нашому великому воркшопі будуть зачіпатися не тільки гострі громадські та політичні питання, а і культорологічні.

Для кого

- для усіх зацікавлених українською історією

Березень

Лекція-диспут «Чи був готовий український народ до національної революції?» (до 100-річчя створення Української Центральної Ради)

Спікер: Гирич І.Б. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України

Квітень

Лекція "Початки українського війська — створення 1-го українського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького (березень–травень 1917 р.)."

Спікер: Євтушенко Ю.І. – старший науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського

Травень

Лекція "Михайло Грушевський та українська політична еліта доби Української Центральної Ради в спогадах сучасників» (до 100-річчя Всеукраїнського національного конгресу").

Спікер: Піскун В.М. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України

Лекція "Адреси установ доби Української Центральної Ради на мапі Києва".

Спікер: Кучерук О.С. –завідувач Музею Української революції 1917–1921 рр.

Червень

Лекція-дискусія "Чому не була створена Українська армія за Центральної Ради?"

Спікер: Савченко Г.П. – кандидат історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Точні дати та час проведення заходів поточнюватимуться у анонсах.

Новини закладу

Світлій Пам’яті Любомира Винара

802-Л.Винар.jpg

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Читати далі

Презентація книги Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у Святому письмі»

802-книга топачевський.jpeg

21 квітня о 15.00 запрошуємо вас дізнатися: Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Яких диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?

Читати далі

Новини ВУАМ

Концерт народної артистки України Вікторії Лук’янець

704-Lukjanets.jpg

14.07.2017 р. о 18.30 в Музеї книги і друкарства України відбудеться концерт народної артистки України Вікторії Лук’янець. Вхід за квитками музею. На концерті будуть збиратися кошти на факсимільне відтворення вітчизняної книжкової пам’ятки XI століття – Реймського Євангелія (сьогодні оригінал рукопису зберігається у м. Реймс, Франція).

Читати далі

Стрес та я: хто кого заїдає?

704-zhrat01.jpg

16.07.2017 р. о 12.00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться інтерактивна лекція «Стрес та я: хто кого заїдає? » (з циклу «Мандри художньою літературою до психології життя»)

Читати далі

Художні малярні Києво-Печерської лаври першої половини 18ст.

704-Maljarni.jpg

7 липня 2017 р. о 16.00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться авторська лекція «Художні малярні Києво-Печерської лаври першої половини 18ст».

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація