ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

«Те, що сталося, багатьом здається якимось чудом, що прийшло невідомо звідки, невідомо як, несподівано, всупереч всім рахункам і «тверезим поглядам», а одначе, перегорнувши пожовклі від часу картки нашого національного життя, ми знайдемо в них слова, які здаються немов нині написаними, так живо віддають вони, в поетичнім стилі натхненного пророцтва, основні риси того, що розгортається перед нашими очима». Михайло Грушевський «З старого і нового». 1918 р.

802-1917 1.jpg

До 100 річниці Української Революції Історико-меморіальний музей Грушевського підготував для вас особливий цикл заходів - Воркшоп «100 років української революції» в рамках нашого проекту «Історичні вправи».

Чому Воркшоп?

- частина наших лекцій відбуватиметься форматі активної роботи спікера з аудиторією. І всі у кого буде бажання зможуть не тільки послухати, а й долучитись до дискусії і висловити свою думку стосовно визначеної теми. Тому що воркшоп це завжди колективна робота.

Мета

- нашим завданням є не просто ознайомити вас з перебігом подій, а навчити вас розуміти контекст і бекграунд тієї доби. Тому у нашому великому воркшопі будуть зачіпатися не тільки гострі громадські та політичні питання, а і культорологічні.

Для кого

- для усіх зацікавлених українською історією

Березень

Лекція-диспут «Чи був готовий український народ до національної революції?» (до 100-річчя створення Української Центральної Ради)

Спікер: Гирич І.Б. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України

Квітень

Лекція "Початки українського війська — створення 1-го українського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького (березень–травень 1917 р.)."

Спікер: Євтушенко Ю.І. – старший науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського

Травень

Лекція "Михайло Грушевський та українська політична еліта доби Української Центральної Ради в спогадах сучасників» (до 100-річчя Всеукраїнського національного конгресу").

Спікер: Піскун В.М. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України

Лекція "Адреси установ доби Української Центральної Ради на мапі Києва".

Спікер: Кучерук О.С. –завідувач Музею Української революції 1917–1921 рр.

Червень

Лекція-дискусія "Чому не була створена Українська армія за Центральної Ради?"

Спікер: Савченко Г.П. – кандидат історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Точні дати та час проведення заходів поточнюватимуться у анонсах.

Новини закладу

Світлій Пам’яті Любомира Винара

802-Л.Винар.jpg

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Читати далі

Презентація книги Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у Святому письмі»

802-книга топачевський.jpeg

21 квітня о 15.00 запрошуємо вас дізнатися: Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Яких диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?

Читати далі

Новини ВУАМ

До Міжнародного дня музеїв 18 травня 2017 р.

704-Menestreli01.jpg

Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» (Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums)». В контексті подій останніх років ця тема набуває особливого значення для музеїв України: бурхливі обговорення процесу декомунізації та політики пам’яті, створення нових музеїв та експозицій, присвячених Майдану і АТО унаочнюють гостру потребу суспільства у переосмисленні історичного досвіду та інструментах роботи з досвідом сьогодення. Історія завжди суперечлива і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь в суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії.

Читати далі

Концерт «Crescendo музики душі крізь призму співу»

704-Crescendo.jpg

Концерт «Crescendo музики душі крізь призму співу» 2.06.2017

Читати далі

Відеозаписи лекцій «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі»

704-Відеозаписи лекцій01.jpg

Відеозаписи всіх лекцій курсу лекцій «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі»

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація