ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

«Те, що сталося, багатьом здається якимось чудом, що прийшло невідомо звідки, невідомо як, несподівано, всупереч всім рахункам і «тверезим поглядам», а одначе, перегорнувши пожовклі від часу картки нашого національного життя, ми знайдемо в них слова, які здаються немов нині написаними, так живо віддають вони, в поетичнім стилі натхненного пророцтва, основні риси того, що розгортається перед нашими очима». Михайло Грушевський «З старого і нового». 1918 р.

802-1917 1.jpg

До 100 річниці Української Революції Історико-меморіальний музей Грушевського підготував для вас особливий цикл заходів - Воркшоп «100 років української революції» в рамках нашого проекту «Історичні вправи».

Чому Воркшоп?

- частина наших лекцій відбуватиметься форматі активної роботи спікера з аудиторією. І всі у кого буде бажання зможуть не тільки послухати, а й долучитись до дискусії і висловити свою думку стосовно визначеної теми. Тому що воркшоп це завжди колективна робота.

Мета

- нашим завданням є не просто ознайомити вас з перебігом подій, а навчити вас розуміти контекст і бекграунд тієї доби. Тому у нашому великому воркшопі будуть зачіпатися не тільки гострі громадські та політичні питання, а і культорологічні.

Для кого

- для усіх зацікавлених українською історією

Березень

Лекція-диспут «Чи був готовий український народ до національної революції?» (до 100-річчя створення Української Центральної Ради)

Спікер: Гирич І.Б. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України

Квітень

Лекція "Початки українського війська — створення 1-го українського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького (березень–травень 1917 р.)."

Спікер: Євтушенко Ю.І. – старший науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського

Травень

Лекція "Михайло Грушевський та українська політична еліта доби Української Центральної Ради в спогадах сучасників» (до 100-річчя Всеукраїнського національного конгресу").

Спікер: Піскун В.М. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України

Лекція "Адреси установ доби Української Центральної Ради на мапі Києва".

Спікер: Кучерук О.С. –завідувач Музею Української революції 1917–1921 рр.

Червень

Лекція-дискусія "Чому не була створена Українська армія за Центральної Ради?"

Спікер: Савченко Г.П. – кандидат історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Точні дати та час проведення заходів поточнюватимуться у анонсах.

Новини закладу

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

Новини ВУАМ

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація