Проекти музею Михайла Грушевського

Hrushevsky Garden Party

Ви вважаєте, що Garden Party - це новомодний тренд? Ви дуже помиляєтеся! Михайло Грушевський відвідував такі вечірки ще наприкінці ХІХ ст. і не в кого-небудь, а в Олександра Кониського! Літній фестиваль Музею Михайла Грушевського. Кожного разу нова тема та нові гості. Дім Грушвських запрошує на святкування з вуличною їжею, сучасною українською музикою та тематичними воркшопами для дітей та дорослих. Орієнтовні дати кожного року: перша суббота після для народження Катерини Грушевської (21 червня) та після дня народження Михайла Грушевського (29 вересня).

802-гарденпаті.jpg

Театралізована екскурсія "Позаочі"

1926 рік. Щойно відсвяткували ювілей Михайла Грушевського. 60-річчя від дня народження та 40-ліття літературно-наукової діяльності. Подібного свята української науки Київ ще не бачив. За сюжетом вистави ювіляр поїхав із родиною у Китаєве, у Домі ж на господарстві залишилися хатня робітниця – Текля Чик та економ- Петро Пилюченко. Вони повідають журналістам, які не потрапили на святкування ювілею, історію дому та розкажуть про побут Грушевських. Позаочі...Кількість місць обмежена. Попередній запис є обов'язковим.

802-позаочі.jpg

Імпрези:

"Кавові історії" Захопливе спілкування у атмосферному салоні на веранді затишної садиби у центрі Києва. Відвідувачів частують запашною кавою та розповідають історії про мистецтво та філософію спілкування, про повсякдення родини на рубежі ХІХ - ХХ століть, про Михайла Грушевського, не тільки громадського діяча, видатного історика, публіциста, але й звичайну людину.

802-кавові.jpeg

"Торт у Грушевських" Прекрасна нагода для дітей відсвяткувати день народження у меморіальному просторі та відчути себе мешканцями прекрасної та суперечливої епохи початку ХХ століття.

802-Торт.jpg

Пішохідні прогулянки:

"Романтичні побачення" з Михайлом Грушевським".

Стежки Університетського ботанічного саду приховують не одну загадкову історію. Блукаючи алеями, гості дізнаються про перше кохання та сердечну дружбу Михайла Грушевського. Прогулянки проходять з квітня до жовтня.

802-прогулянки.jpg

"Володимирський шлях".

Скільки разів крокував цим шляхом Михайло Грушевський? Чи легкою була його хода? Чи стурбований то був біг? Усе в залежності від подій, які траплялися у житті історика.

ДЛЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ:

Тематичний урок-екскурсія «Родовід»

Дає уявлення про історію роду Михайла Грушевського та притаманні йому традиції, культ сімейних цінностей. У бесіді постає тема поваги до найрідніших людей, збереження пам’яті про минулі покоління. Складаючи власний родовід, діти мають усвідомити, що вони є невід’ємною частинкою всього нашого народу.

Урок-екскурсія «Скарби Дому Грушевських» – це перше знайомство школярів з постаттю Михайла Грушевського через захоплюючі історії про унікальні музейні експонати. Разом прочитаємо ті казки, якими захоплювався в дитинстві Михайло Грушевський. Побачимо й саму збірку казок, якій виповнилось майже 150 років. Портрет гімназиста–Грушевського – це історія про те, як майбутній вчений став першим учнем гімназії, які вивчав предмети і чим захоплювався, коли ще не було ні телебачення, ні комп’ютерів. Портрет доньки – Катерини Грушевської – та її перші листи розповідають, як дівчинка, не маючи жодної офіційної освіти, стала талановитим українським вченим. А ще дізнаємось, як виглядала найвища відзнака українського воїна 1917–1918 рр., отримана з рук Михайла Грушевського.

802-скарби.jpg

ДЛЯ СТАРШИХ ШКОЛЯРІВ, СТУДЕНТІВ ТА ВСІХ ГОСТЕЙ МУЗЕЮ:

Оглядова екскурсія з відвіданням меморіальної квартири родини Грушевських.

Тематичні екскурсії:

«Михайло Грушевський − голова Української Центральної Ради»

«Як я став колись белетристом» (Михайло Грушевський − літературознавець і письменник)»

802-Екскурсії.jpg

Семінари-екскурсії:

«Вчимося патріотизму в Михайла Грушевського» (з тематичною вікториною «Ким є для українців Михайло Грушевський»)

«Соборницькі проекти Михайла Грушевського».

802-Соборність.jpg

Уроки-дискусії:

«Міфи про Михайла Грушевського та реальність» Це новий проект, пов’язаний з мистецтвом аналітичного мислення, вмінням відстоювати власну думку, є добрим стимулом до знайомства з новітніми студіями про Михайла Грушевського та формування особистого сприйняття непересічної постаті видатного історика і суспільного діяча. Разом з учасниками дискусії на підставі незаперечних фактів розвінчуємо міфи про Грушевського як першого Президента України, як вчителя, який «експлуатував» своїх учнів, як антагоніста І.Франка тощо.

Проект «Кінозала на Паньківській, 9»

У рамках проекту запрошуємо на перегляд науково-популярних фільмів і кінохронік з історії України може бути як окремим заходом, так і додатком до оглядової та тематичних екскурсій. Також щомісяця в останню суботу в рамках проекту планується показ науково-популярних фільмів і кінохронік про найважливіші події української історії (кожної останньої суботи, за окремим замовленням — у будь-який день).

Новини закладу

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

Новини ВУАМ

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація