Світлій Пам’яті Любомира Винара

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Любомир Винар з грушевськознавцями та співробітниками музею. Київ. Осінь 1995 р.
Любомир Винар з грушевськознавцями та співробітниками музею. Київ. Осінь 1995 р.

Професор, Президент Українського Історичного Товариства, головний і незмінний редактор «Українського Історика» — цей список можна продовжувати й продовжувати. Та для нашого колективу — науковців Історико-меморіального музею Михайла Грушевського — Любомир Винар назавжди залишиться відданим Другом і щирим Порадником. Під Його опікою ми починали розбудову Музею, а власне відродження Дому Грушевських, формувати його колекцію, прокладати доріжку до архівних зібрань, готувати свої перші студії. Ми пишалися й завжди будемо пишатися, що наші перші грушевськознавчі дослідження побачили світ на сторінках унікального часопису “Український історик”, який направду залишиться величним власноручним пам’ятником його невтомному редакторові.

Ми ніколи не забудемо тих перших Міжнародних Конгресів українських істориків, на які Професор запрошував і нас, початківців, вводячи тим самим у світ величної Кліо, якій він служив щиро і віддано. Поза сумнівом, новітня «фамілія грушевськознавців» — це дитя Любомира Винара. Він згуртував нас, навчив допомагати й підтримувати один одного. Ми разом мріяли про створення Центру грушевськознавства в Україні — і наша мрія збулася. Ми пишаємося, що наш Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського у Києві став таким Центром завдяки Його освяченню.

А тому все, що буде на нашій ниві посіяно, проросте в пам’ять про Великого Українця і в пам’ять про Любомира Винара, який започаткував і підніс грушевськознавчі студії на вищий щабель української історичної науки.

Хай приймає Його гостинна американська земля, а душа полине до рідної України!

Науковці Історико-меморіального музею Михайла Грушевського

Новини закладу

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

802-1917 1.jpg

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського підготував для Вас низку лекцій, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.В них будуть висвітлені низка найважливіших аспектів громадського, політичного, економічного і культурного життя тих років.

Читати далі

Презентація книги Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у Святому письмі»

802-книга топачевський.jpeg

21 квітня о 15.00 запрошуємо вас дізнатися: Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Яких диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?

Читати далі

Новини ВУАМ

До Міжнародного дня музеїв 18 травня 2017 р.

704-Menestreli01.jpg

Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» (Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums)». В контексті подій останніх років ця тема набуває особливого значення для музеїв України: бурхливі обговорення процесу декомунізації та політики пам’яті, створення нових музеїв та експозицій, присвячених Майдану і АТО унаочнюють гостру потребу суспільства у переосмисленні історичного досвіду та інструментах роботи з досвідом сьогодення. Історія завжди суперечлива і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь в суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії.

Читати далі

Концерт «Crescendo музики душі крізь призму співу»

704-Crescendo.jpg

Концерт «Crescendo музики душі крізь призму співу» 2.06.2017

Читати далі

Відеозаписи лекцій «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі»

704-Відеозаписи лекцій01.jpg

Відеозаписи всіх лекцій курсу лекцій «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі»

Читати далі

© 2007–2016 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація