Усі статті ВУАМ

Музейна справа в Україні: нові ідеї щодо розвитку

704- Аркбутани.jpg

Інтерв’ю 11.11.2010 Інни Кузнецової на радіо Свобода з Андріем Вінграновським, головою Державної служби з питань національної культурної спадщини та Сергієм Кролевецем, головою Всеукраїнської асоціації музеїв про розвиток музейної справи в Україні

Читати далі

Соціальна революція і пам’ятки Золотоверхого Києва

Меч-рука.jpg

Перебіг подій ХХ ст. рознесено за відомствами. Дослідники української архітектури оминають масові репресії й голодомор, натомість історики України ХХ ст. не беруть до уваги динаміки руйнування православних храмів. Історію масового терору в СРСР і нищення рухомих і нерухомих пам’яток культури не можна розглядати відокремлено. Без врахування людського чинника з’ясувати жодну значну проблему соціальної історії чи історії культури неможливо.

Читати далі

На місці Десятинної має бути музей

Ivakin.jpg

Заступник директора Інституту археології НАН України, доктор історичних наук Гліб ІВАКІН:«На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі.Ніхто з наших ієрархів жодного разу не підійшов до Десятинної... Московський патріархат у принципі не може бути вищим за Київський... Ми нарешті знайшли велику фреску... І блок кладки, який упав на тайник.»

Читати далі

Святыни или недвижимость

Директор Державного Ермітажу, Президент Спілки музеїв Росії Михайло Піотровський виступив з різкою критикою щодо перспективи ухвалення закону про передачу музейних цінностей церкві. Статтю з критичними оцінками Піатровського на адресу данної ініціативи було опублікрвано в газеті «Время новостей».
Читати далі

Завдяки громадській підтримці музеї з території Лаври поки не викидають, але й альтернативних приміщень для них не має

Директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Адріана Вялець розповідає передісторію теперішнього скандалу щодо відселення трьох комунальних музеїв з території Лаври.
Читати далі

В Лавре грядет переселение

Кабмин принял под свое крыло заповедник «Киево-Печерская лавра». Скептики считают: это первый шаг на пути к отчуждению собственности заповедника в пользу церкви
Читати далі

Музеї - бомжі

Держава забирає Києво–Печерську лавру, проте відрікається від національних музеїв на її території
Читати далі

З Лаври відселяють останні три музеї...

Lavra Bird View.jpg

Вже на найближчому засіданні Київради з території Києво-Печерської лаври можуть виселити останні три музеї без надання їм іншого приміщення. Таким чином завершиться «вичистка» музейників та експонатів із Лаври. Чому влада бездумно нищить українську культуру, а громадськість мовчить? Хто штучно розігріває конфлікт музейників та монахів? Чи не поб’є Віктор Янукович рекорд серед українських президентів по кількості ліквідованих музеїв?

Читати далі

Кому повинна належати Києво-Печерська лавра

Церква, що не мала довгий час підтримки в держави, в останні роки стала її отримувати. І отримувати з лишком. Ця ситуація боляче вдарила по державних музеях, які мало не насильно виселяються з колишніх культових споруд і монастирських корпусів у багатьох містах. У цьому легко пересвідчитися, простеживши за розвитком конфлікту між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником і церковною громадою «Свято-Успенська Києво-Печерська лавра».
Читати далі

Розглянуто Колегією Рахункової палати

Деякі будівлі, споруди та територія комплексу Києво-Печерської лаври перебувають на межі занепаду. Все може скінчитися тим, що, втративши автентичність цієї пам'ятки та цілісність її об'єктів, наша держава залишиться без національної святині. ЮНЕСКО ж виключить Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник зі свого Списку об'єктів Всесвітньої Спадщини, що вкрай погано позначиться на іміджі України у світі.
Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставки дитячих малюнків «Золотий Мольберт» та «На своїй землі»

704-Виставка.Малюнки.JPG

Пересувна виставка дитячого живопису.

Читати далі

Виставка «Слава України. Золоті скарби та зниклі цивілізації»

Відкриття виставки.Вашингтон
Відкриття виставки.Вашингтон

15 жовтня 2010 — 15 лютого 2012 року 166 експонатів Музею ПЛАТАР у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світові» було презентовано у музеях США. В цілому проект викликав надзвичайний інтерес американського суспільства до нашої держави, яка має таку багату історію. Виставковий проект здійснювался у провідних музеях чотирьох штатів США.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація