Усі статті ВУАМ

Передача святинь викличе міжконфесійні війни

Чутки навколо можливої передачі Софії Київської одній із конфесій в Україні поки що не справдились, але занепокоєння в суспільстві навколо того, що загальнонаціональна святиня може перейти до рук Московського патріархату набирає обертів. Чи має український народ право на свої святині? Чому різним конфесіям сьогодні передаються приміщення церков, звідти викидаються музеї просто в небуття? Куди подінуться сім музеїв, які сьогодні мають залишити територію Києво-Печерської лаври? Чи не закінчиться процес передачі «Богові Божого» тим, що українці будуть позбавлені своєї історичної спадщини?
Читати далі

Відселення музеїв

Голова Всеукраїнської асоціації музеїв, колишній генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець відповів на запитання УНІАН
Читати далі

Степан Рудницький «Початкова ґеоґрафія для народніх шкіл»

704-Статті. Рудницький.jpg

Редакція часопису «Вир» прагне задовольнити інтереси своїх читачів, співзвучні їхнім національним почуттям. Починаючи з першого номеру цьогорічних видань ідеться про джерела, що живлять народний характер. Адже попри т. зв. комплекс меншовартості, «душа нашого народу завжди була життєтворчою, одвічно тягнулася до краси, добра, святості, правди». Для того, щоб збагнути в український феномен, редакція закликає перечитати ще раз фольклор, класичні твори письменників і філософів, також «проштудіювати сторінки праць фундаторів української науки». Серед інших названий Степан Рудницький.

Читати далі

Пам’яті Великого Хорса

704-Виставки.Симиренко1.jpg

Книжково-ілюстративна виставка під такою назвою відкрилася 4 березня в Музеї книги і друкарства України до 175-річчя з дня народження Василя Федоровича Симиренка – видатного вченого, інженера-конструктора та технолога в галузі цукроваріння, щедрого мецената української культури, відомого серед українського громадянства як «Великий Хорс» (Хорс – давньоязичницький бог Сонця).

Читати далі

Спільний звіт ЮНЕСКО/ІКОМОС про стан збереження Софійського собору та Києво-Печерської лаври

На початку березня 2009 року Київ відвідала Місія ЮНЕСКО/ІКОМОС з метою проведення оцінки стану збереження Софійського собору та ансамблю Києво-Печерської лаври, що занесено до Списку об’єктів Світової культурної спадщини. Пропонуємо неофіційний переклад звіту про роботу цієї місії. Звіт подається поки що без додатків.
Читати далі

Загублену європейську культуру відкриваємо заново

Статті-Загублена культура-Мислитель.jpg

Ще задовго до розквіту Греції та Риму, навіть раніше, ніж з’явилися міста Месопотамії чи храми вздовж берегів Нилу, в низов’ї долини Дунаю та на схилах Балканських гір жили люди, що значно випередили свій час у розвитку мистецтва, технологій та торгівлі з віддаленими регіонами.

Читати далі

Колекція Коляди Григорія Івановича

704-Наукові дослідження.1..JPG

Найбільш повною і цінною колекцією, яка належить Державному музеєві книги і друкарства України, є збірка, подарована музею у 1976 році визначним книгознавцем, доктором філологічних наук, професором Григорієм Івановичем Колядою (1896-1977). Загалом вона становить понад 600 одиниць збереження.

Читати далі

Львів і українська книжка на зламі ХІХ і ХХ століть

Закуток старої Австрійської імперії, що в канцелярських книгах іменувався Королівством Галіції та Лодомерії, був одним з найбільших з-поміж усіх її численних провінцій. Старе княже місто Львів – політичний і комерційний центр Галичини, напевно, і не здогадувався про голод, безпросвітність, розгул експлуатації та страждання людей у цьому краї.
Читати далі

З історії календарів

Календар з’явився у наших пращурів ще в доісторичну добу. В його основі лежить зміни дня і ночі, річних сезонів і пов’язана з цим діяльність людини. Про що свідчать і українські назви місяців: березень або березіль, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень, січень, лютий, а також археологічні знахідки. Разом з тим це і книжка, що містить відомості про дні ріку, свята тощо.
Читати далі

Співробітництво України з ЮНЕСКО

Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра

З 12 травня 1954 року Україна є членом ЮНЕСКО. Між Україною і ЮНЕСКО діалог здійснюється на високому політичному рівні. З грудня 1962 року в Парижі функціонує Постійне представництво України при ЮНЕСКО. З 2003 р. Постійним представником України при ЮНЕСКО є Посол України у Франції. Координацію співпраці національних інституцій з ЮНЕСКО покладено на Національну комісію України у справах ЮНЕСКО—міжвідомчий орган при МЗС України—створену Указом Президента України № 212/96 від 26 березня 1996 р.

Читати далі

Новини ВУАМ

Презентація Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» в книгарні «Є»

704-Новини1111.jpg

21 червня 2010 року Музей книги і друкарства України презентував програму заходів Фестивалю усім зацікавленим.

Читати далі

Музей книги і друкарства України запрошує на поетичний вечір 10 червня 2010 року о 18.00 годині

Літературний вечір відбудеться завдяки авторам гутірки українських поетів Sevama. Організатор заходу Оксана Яблонська.
Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка «Vivat,Опішне!»

704-Виставка.Опішне2.JPG

Виставка переможців Міжнародного конкурсу Гончарства.

Читати далі

Виставка «Пленери на київських кручах»

704-Виставка.Пленер2.JPG

В рамках проекту «Київ живописний»

Читати далі

Виставка «Тіні забутих предків»

704-Виставки.Ксікевич1.JPG

Персональна виставка Ірини Ксікевич

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація