«Те, що сталося, багатьом здається якимось чудом, що прийшло невідомо звідки, невідомо як, несподівано, всупереч всім рахункам і «тверезим поглядам», а одначе, перегорнувши пожовклі від часу картки нашого національного життя, ми знайдемо в них слова, які здаються немов нині написаними, так живо віддають вони, в поетичнім стилі натхненного пророцтва, основні риси того, що розгортається перед нашими очима». Михайло Грушевський «З старого і нового». 1918 р.
До 100 річниці Української Революції Історико-меморіальний музей Грушевського підготував для вас особливий цикл заходів - Воркшоп «100 років української революції» в рамках нашого проекту «Історичні вправи».
Чому Воркшоп?
- частина наших лекцій відбуватиметься форматі активної роботи спікера з аудиторією. І всі у кого буде бажання зможуть не тільки послухати, а й долучитись до дискусії і висловити свою думку стосовно визначеної теми. Тому що воркшоп це завжди колективна робота.
Мета
- нашим завданням є не просто ознайомити вас з перебігом подій, а навчити вас розуміти контекст і бекграунд тієї доби. Тому у нашому великому воркшопі будуть зачіпатися не тільки гострі громадські та політичні питання, а і культорологічні.
Для кого
- для усіх зацікавлених українською історією
Березень
Лекція-диспут «Чи був готовий український народ до національної революції?» (до 100-річчя створення Української Центральної Ради)
Спікер: Гирич І.Б. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України
Квітень
Лекція "Початки українського війська — створення 1-го українського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького (березень–травень 1917 р.)."
Спікер: Євтушенко Ю.І. – старший науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського
Травень
Лекція "Михайло Грушевський та українська політична еліта доби Української Центральної Ради в спогадах сучасників» (до 100-річчя Всеукраїнського національного конгресу").
Спікер: Піскун В.М. – доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України
Лекція "Адреси установ доби Української Центральної Ради на мапі Києва".
Спікер: Кучерук О.С. –завідувач Музею Української революції 1917–1921 рр.
Червень
Лекція-дискусія "Чому не була створена Українська армія за Центральної Ради?"
Спікер: Савченко Г.П. – кандидат історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Точні дати та час проведення заходів поточнюватимуться у анонсах.
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація