Виставка православної ікони відбулася у Москві, Києві та Мінську

Вогненне сходження Іллі пророка.jpg

Основна мета виставки «Православна ікона Росії, України та Білорусі» — показати розмаїття та спорідненість у галузі образотворчого мистецтва трьох народів та водночас різноманіття та самобутність ікон кожного з народів.

Відкриття виставки відбулося 29 травня у Державній Третяківській галереї у Москві, де ікони експонувалися до 13 липня. Після цього, з 28 липня по 14 вересня, виставка пройшла у Києві у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. У Національному художньому музеї Республіки Білорусь у Мінську унікальні ікони можна було побачити з 29 вересня по 9 листопада.

На виставці було представлено близько 90 творів іконопису ХІІІ-ХІХ ст.

Найдавніші експонати представила Третяківська галерея. На виставці можна було побачити один з найцінніших православних образів — ікону XV століття «Успіння Богоматері», або, як її ще називають, «Блакитне Успіння» — за надзвичайно чистий блакитний колір, який рідко зустрічається у російській іконі.

Угоду про організацію та проведення виставки було підписано 17  квітня 2008 року у Москві у Третяківській галереї між Федеральним державним закладом культури «Всеросійське музейне об’єднання «Державна Третяківська галерея» (Росія), Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником (Україна) та Національним художнім музеєм Республіки Білорусь.

До відкриття виставки був виданий каталог.

Відвідувачам

Новини закладу

Музею Михайла Грушевського – 25 років!

Сьогодні, 3 лютого 2017 р., виповнюється 25 років від дня прийняття рішення про створення Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.
Читати далі

День селфі в музеї Михайла Грушевського

CultureThemes у середині січня обирають день для музейного селфі. Цього року Міжнародний день селфі у музеї випадає на 18 січня. Українські музеї не залишилися осторонь та вже не перший рік підтримують традицію.Музей Михайла Грушевського долучається до ініціативи другий рік поспіль. Видатний науковець не був байдужим до мистецтва фотографії.
Читати далі

Ще раз про Крим і кримські музеї. Відкритий лист.

До ВУАМ надішов лист від науковців, музейників Криму адресований Вице-премьер министру, министру культуры Украины Кириленко В.А.
Читати далі

Новини ВУАМ

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація