Непоправна втрата відомого художника-реставратора Олександра Івановича Мінжулина

Всеукраїнська асоціація музеїв глибоко сумує з приводу несподіваної втрати — передчасної смерті Олександра Івановича Мінжуліна — відомого в Україні та за її кордонами художника-реставратора.

Українська культура понесла велику втрату. Пішов із життя висококваліфікований реставратор, мистецтвознавець, доцент, професор — Мінжулін Олександр Іванович. Протягом усього свого професійного життя рятував національні культурні цінності, унікальні вироби з металу.

Багато років, викладаючи на кафедрі техніки і реставрації творів мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, Олександр Іванович готував гідну зміну — реставраторів скульптури й творів декоративно-ужиткового мистецтва, мистецтвознавців-експертів.

Культурна спільнота, музейна царина втратила в особі Олександра Івановича не тільки професіонального реставратора, але доброго друга, порадника, гарну людину. Знання і вміння О.І. Мінжуліна були спрямовані на захист і збереження історико-культурних пам’яток України.

О.І. Мінжулін брав участь у реставрації золотої пекторалі з Товстої могили. Серед відреставрованих пам’яток — унікальні твори мистецтва світового значення, які є окрасою музейних колекцій України. Це і скарби золотих і срібних прикрас ХII століття, знайдені в останні роки у Києві, скарби князя Володимира Юрійовича та багато інших. Входив до Європейської асоціації реставраторів «Arbeitsblatter fur Restauratoren» як представник України.

Указом Президента України №35 від 22 січня 2013 року за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, високу професійну майстерність та багаторічну плідну працю Мінжуліну Олександру Івановичу присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Висловлюємо співчуття колегам, рідним та близьким покійного.

Правління ВУАМ


Відвідувачам

Новини закладу

Музею Михайла Грушевського – 25 років!

Сьогодні, 3 лютого 2017 р., виповнюється 25 років від дня прийняття рішення про створення Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.
Читати далі

День селфі в музеї Михайла Грушевського

CultureThemes у середині січня обирають день для музейного селфі. Цього року Міжнародний день селфі у музеї випадає на 18 січня. Українські музеї не залишилися осторонь та вже не перший рік підтримують традицію.Музей Михайла Грушевського долучається до ініціативи другий рік поспіль. Видатний науковець не був байдужим до мистецтва фотографії.
Читати далі

Ще раз про Крим і кримські музеї. Відкритий лист.

До ВУАМ надішов лист від науковців, музейників Криму адресований Вице-премьер министру, министру культуры Украины Кириленко В.А.
Читати далі

Новини ВУАМ

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація