Виставка «Ваґнеріана Музею Соломії Крушельницької»

Відкриття виставки «Ваґнеріана Музею Соломії Крушельницької», присвяченої 200-літтю від дня народження Ріхарда Ваґнера, відбудеться 4 квітня о 16.00 годині.

704- Виставки.Wagner WEB.jpg

ВАҐНЕРІАНА МУЗЕЮ СОЛОМІЇ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ (До 200-ліття від дня народження Ріхарда Ваґнера)

У фондовій збірці Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові зберігається значна кількість документальних матеріалів, пов’язаних з творчістю німецького композитора Ріхарда Ваґнера. І це не дивно, адже відомі українські співаки, зокрема Соломія Крушельницька (1872-1952), Модест Менцинський (1875-1935), Іра Маланюк (1919-2009) увійшли в історію світового музичного мистецтва як одні з кращих інтерпретаторів творів Р. Ваґнера. Виступи цих співаків у постановках ваґнерівських опер на сценах найвідоміших театрів світу були безперечними свідченнями міжнародного визнання українських митців.

Значна частина експонатів цієї виставки походить з двох особистих архівів – Соломії Крушельницької і Модеста Менцинського, які зберігаються у Музеї С. Крушельницької. Усі ці матеріали мають унікальну вартість для дослідження історії музичного мистецтва – як українського, так і світового загалом. На виставці експонуються фотографії С. Крушельницької в різних ролях з опер німецького композитора: Ельзи (“Лоенґрін”), Брунгільди (“Валькірія”), Ізольди (“Трістан та Ізольда”); клавіри опер Ріхарда Ваґнера з особистої бібліотеки співачки; оригінальне фото Ваґнера; компакт-диск англійської фірми “PERL” із архівними записами арій у виконанні Крушельницької та ін. По сей день ім’я Соломії Крушельницької постійно зустрічаємо у світовій музикознавчій літературі. Так, на виставці експонується книга німецького автора Юрґена Кестінґа “Великі голоси”, в якій поміщена окрема стаття про Крушельницьку. Автор пише про неї так: “Одна з найкращих співачок епохи, єдина, хто зумів поєднати ліричну якість звуку з драматичною проекцією”.

Наступна група експонатів присвячена постаті Модеста Менцинського. Український співак належить до нечисленної когорти вокалістів, в постійному репертуарі яких були всі опери Ріхарда Ваґнера. В особистому архіві Менцинського, який налічує понад 1000 одиниць збереження, ваґнерівська тематика представлена дуже широко. На виставці експонуються оригінальні фотографії співака у різних ролях в операх Ваґнера, Патент про присвоєння Менцинському почесного звання “Kammersängеr” (Німеччина, 1913), візитна картка Козіми Ваґнер, дружини композитора, яку вона подарувала співакові під час його виступів у Байройті; портрет співака роботи чеського художника Г. Вачека. Особливу цінність має оригінальна грамофонна платівка фірми “Gramophone Monarch Record” (1910 р.), на якій записані арії з опер “Валькірія” і “Зіґфрід” у виконанні М. Менцинського.

Окремий розділ виставки присвячений співачці Ірі Маланюк, яка разом зі своїми видатними співвітчизниками займає достойне місце на світовому оперному Олімпі. Експонуються фотографії Іри Маланюк, які стали чудовим ілюстративним матеріалом до її Книги спогадів “Голос серця”. Творчий портрет артистки доповнюють статті, які були опубліковані в часописах як в Україні, так і за її межами.

Історія постановок опер Ріхарда Ваґнера у Львові має давні традиції, які сягають ІІ половини ХІХ ст. Матеріали виставки розповідають про львівські прочитання ваґнерівських опер в 1970-х рр. Експонуються фотографії солістів Львівського національного академічного театру та балету ім. С. Крушельницької Володимира Ігнатенка, Ніни Тичинської, Тамари Куценко, Олексія Данильчука, Валентини Герасименко в операх Р. Вагнера.

Виставка відкрита для відвідувачів з 10 до 17 години щодня (крім вівторка). Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Лаврська, 9, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-52-56, 280-78-43.

Виставки закладу

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка Василя Перевальського. Графіка

704-Perevalskyj2017.jpg

Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00

Читати далі

Виставка «І тільки незмінна книга!»

704-Mezhenko01.jpg

22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»

Читати далі

Виставка живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва 2017

704-Karev2.jpg

21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація