Виставка «Собор Архангелів»

Скульптурний проект «Собор Архангелів»

Автор - Максим Рачковський

704-Виставка.Собор Архангелів.jpg

«Собор Архангелів» - це скульптурний проект, що зображує сімох Архангелів Божих: Михаїла, Гавриїла, Єгудиїла, Селафиїла, Уриїла, Рафаїла та Варахиїла. Назвою проект завдячує одноіменній іконі – «Собор Архангелів». Сюжет якої зображує Архангелів, що збираючись разом, утворюють «собор» Архангелів вважають божественними провідниками людей на їхньому життєвому шляху. Вони скеровують нас на вірний шлях, вчать мудрості, застерігають від лиха, несуть світлі думки й благі вісті у життя людське. Архангели – один із дев’яти ангельських чинів, найближчий до людей (після Ангелів) і найбільш для нас зрозумілий. Вони є тим балансом, сполучною ланкою між людським та сакральним, яку ми так часто шукаємо. Чи добре нам знайомі імена усіх Архангелів? Більшість із нас знають імена й призначення у кращому випадку двох-трьох із семи. Наприклад, Михаїл та Гавриїл. Їх ми знаємо через релігійні свята, а також через численні живописні та скульптурні зображення на іконах, стінах храмів, фасадах будинків минулих століть тощо. Моєю метою була візуалізація образів, про які ми, на жаль, знаємо мало. Здебільшого це відомості з релігійних або художніх текстів. Основою цього проекту є Образ. Образ божественного провідника, наставника, що нагадує людям про основи віри. У цьому проекті скульптура за своєю формою максимально наближена до іконописних традицій та уособлює в собі перехід від іконопису до скульптури. Важливим елементом кожної скульптури є основа, форма якої пов`язана з образом та місією Архангела, що на ній стоїть.

Автор скульптурного проекту "Собор Архангелів" Рачковський Максим Олександрович Народився 9 березня 1984 р. у місті Києві у родині художників У 2002 році закінчив із відзнакою Державну Художню середню школу імені Т. Г. Шевченка (спеціальність – скульптура). Вищу художню освіту здобув у Національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури (2002-2008, спеціальність – скульптура). Участь у виставках: 2003р. – Всеукраїнська Різдвяна виставка, НСХУ 2011р. – Анімалістична виставка, галерея “Мистець” 2011р. – Всеукраїнська Різдвяна виставка, НСХУ 2012р. – Виставка образотворчого мистецтва в рамках книжкового ярмарку “Медвін” 2012р. – виставка скульптури та графіки “Рух”, галерея “Мистець” 2012р. – Всеукраїнська художня виставка до Дня Художника, НСХУ та інші. Разом із батьками працював над багатьма проектами, у тому числі над створенням меморіальної дошки Михайлові Драй-Хмарі. Багато робіт автора – у приватних колекціях в Україні та за її кордонами. Декілька робіт було надано для благодійних аукціонів. Кошти від їх продажу пішли на допомогу постраждалим від бойових дій на сході України.

Потребуєте додаткової інформації? Відвідайте сторінки Музею книги і друкарства України у соціальних мережах:

vuam.org.ua (Музей книги і друкарства України)

Музей книги і друкарства України на Facebook

http://bookmuseum-ua.livejournal.com/

http://vk.com/bookmuseum

Виставка відкрита для відвідувачів з 10 до 17 години щодня (крім вівторка). Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Лаврська, 9, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-66-23, 280-52-56, 280-78-43.

Виставки закладу

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка Василя Перевальського. Графіка

704-Perevalskyj2017.jpg

Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00

Читати далі

Виставка «І тільки незмінна книга!»

704-Mezhenko01.jpg

22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»

Читати далі

Виставка живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва 2017

704-Karev2.jpg

21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація