Виставка графіки Сергія Якутовича

Виставка творів графіки народного художника України, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Сергія ЯКУТОВИЧА

704-Виставки.Плакат web.jpg

У XXI столітті графіка С. Якутовича стала символом епохи, її яскравою сторінкою. Неповторний і унікальний, довершений і загадковий Сергій Георгійович Якутович невтомно торує шлях вічного шукача.

В доробку видатного майстра ілюстрування 160 видань, серед яких і 17 томів модерної української літератури. Шукає себе С. Якутович і в кіно. Стає головним художником фільмів "Молитва за гетьмана Мазепу" Юрія Іллєнка, телефільмів "Ще як ми були козаками", "Загублений рай". А у 2005 долучається до масштабного проекту – фільму Володимира Бортка "Тарас Бульба". Якутович малює понад 2,5 тисячі ескізів і майже всі вони входять до фільму. Дитинство Якутовича минуло у батьківській майстерні. Там, серед клаптиків маминих живописних робіт, татових гравюр та численних книжок - і почав складатися його унікальний авторський стиль. З 14 років юнак професійно займається.

“Я виріс у такому середовищі, що просто є мистецтво, але воно було поза середовищем. Коли ти приїздив на захід, там всі казали – “що з тобою робити? В якому контексті тебе сприймати? Якщо тебе сприймати як приїжджого з тодішнього Радянського Союзу - то ти незвичний для нас дисидент””, - розповідає художник Сергій Якутович. З 1976 року художник активно співпрацює з видавництвами України та Росії. Він ілюструє чи не усю класику світової та вітчизняної літератури: твори Пушкіна, Толстого, Дюми, малює картини до французького епосу "Трістан та Ізольда", оформлює книжки Ліни Костенко. Загалом – майже дві сотні видань. Робота художника не залишається непоміченою. На початку кар’єри Якутович стає наймолодшим заслуженим художником Радянського Союзу, володарем чималої кількості нагород на Батьківщині і за кордоном. Щоправда, усі вони, за словами самого художника, - просто даність. Ніби підтвердженням його словам стає маленький ведмедик з кухонного столу - з орденом родини Мазепи на плюшевих грудях.

“Я нікуди ніколи не лізу. Всі ці, навіть погони, я просто брав їх, бо просто прийшов час”, - каже художник Сергій Якутович. Автор випускає унікальну графічну серію з портретів усіх українських гетьманів. Кожен з них – не просто сторінка з підручника по історії, а – жива людина. “Неповторно, я не знаю, хто ще так робить? Це все правда. І сам Якутович – це така людина, як небожитель. І такі його роботи”, - сказав актор Євген Нищук. У 2009 наважується Сергій Якутович і на сміливий арт-проект. Істини що до безсмертних образів з книжок Гоголя відтворює у інсталяціях з пластикових скульптур, відео та музики. Проект показують у Парижі, Львові, Москві та Києві.

Червонною ниткою у творчості Якутовича стає і тема жінки. Різна в картинах – цнотлива чи відверта, в житті художника вона одна – дружина Ольга. “Ми дорослішали поруч, ставали художниками поруч, будували родину, весь час поруч. В житті я жив спочатку для батька, а потім я жив для неї. 4 роки - що я там придумував, якісь проекти і тому подібне, але оговтатись я не можу. І, напевно, ніколи не оговтаюсь”, - каже художник.

У тиші, серед численних книжок, відкриває для себе слово. “Раніше, коли я читав книжки, я розумів, що треба все це проілюструвати, бо в мене весь час картинки-картинки. А тепер відкривається слово - безкінечне, зі своїм звучанням”, - розповідає Сергій Якутович.

На виставці, що триватиме з 13 березня по 17 квітня 2013 року, Музей вперше презентує тільки власну колекцію творів Сергія Якутовича. 69 оригінальних графічних робіт, які охоплюють період творчості видатного майстра з 1975 по 2003 роки.

Програма заходів в рамках виставки:

5 квітня (п’ятниця) 16.00

Творча зустріч з Сергієм Якутовичем та Віталієм Мітченком (видатний український художник-каліграф, доцент кафедри графічних мистецтв НАОМА, Дипломант та Лауреат численних виставок-конкурсів з каліграфії та книжкового мистецтва, член Національної спілки художників України)

Додатково – презентація альбому: Якутович Сергій Георгійович. Незавершений проект (в художньому оформленні В.С. Мітченка)

Кураторська екскурсія. Особливий погляд на експозицію з одним з кураторів виставки, мистецтвознавцем Юлією Івонік

Майстер-клас «Скрипторій». Познайомитись з мистецтвом каліграфії та створити власну композицію. Проводить Галина Карпінчук

Під час експонування виставки демонструються фільми, над якими працював Сергій Якутович

Детальніша інформація про заходи, запис на екскурсії та майстер-класи за телефоном 280-79-76

Виставка відкрита для відвідувачів з 10 до 17 години щодня (крім вівторка). Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Лаврська, 9, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-52-56, 280-78-43.

Виставки закладу

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка Василя Перевальського. Графіка

704-Perevalskyj2017.jpg

Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00

Читати далі

Виставка «І тільки незмінна книга!»

704-Mezhenko01.jpg

22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»

Читати далі

Виставка живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва 2017

704-Karev2.jpg

21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація