Виставка художніх робіт Віктора Стогнута

704-Виставки. Стогнут.Kvitu-i-jablyka.jpg

Віктор Стогнут - народився 1958 р., у 1982 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Учасник всеукраїнських та міжнарожних виставок. Художні твори Віктора Стогнута знаходяться в приватних колекціях різних куточків світу : Нью-Йорка, Торонто, Кракова, Лінкопінга (Швеція), Аузбурга (Німеччина). Впродовж 1982-2010 років художник взяв участь у понад 40 виставках. З-поміж яких : "Львівська осінь" (1982, 1998), "Моя Україна" (2006), "Мальовнича Україна" (2006, 2007), виставок, присвячених річницям до дня народження Т. Г. Шевченка (2000-2005), "Різдвяні зустрічі" (2010) та ін.

Більше інформації про художника читайте на авторській інтернет-сторінці http://vstognut.lviv.ua/

Виставка «Львівські контрасти» покликана розкрити столичному глядачеві мистецький світ двох сучасних живописців-пленеристів, виявити їхні художні інтенції у різноманітності пошуків і творчих концепцій.

Львівські художники Орест Косар та Віктор Стогнут – представники одного творчого покоління, яке вже встигло утвердитися в певних духовних цінностях та прокласти кожен свій шлях у мистецтві. Проте їх поєднує готовність до експерименту, здатність бачити світ захопленими очима першовідкривачів і кипуча енергія спрямована на досягнення нових вершин. Їхнє спільне кредо – пізнавати природу через барви, спонукає до все нових і нових мандрівок улюбленими місцями. Живописці стали співзасновниками та постійними учасниками карпатських сезонних пленерів, що вже традиційно проходять в мальовничому Славську, часто беруть участь у новому пленері «Золота підкова», який проводиться у мандрівках по найкращих замках з відвідинами найцікавіших сакральним споруд Галичини, не цураються і подібних європейських мистецьких акцій. Зібраний колосальний візуальний матеріал дає художникам можливість освоювати нові пластичні прийоми, розширювати образну тематику та постійно еволюціонувати технічно.

Експозиція сформована з полотен, переважно створених на пленерах упродовж кількох останніх років. Автори працюють у багатьох жанрах, але закономірно, що найулюбленішими для них є пейзаж та натюрморт. На виставці також експонуються портрети та багатофігурні композиції, як приклад їх нових творчих здобутків.

Обидва художники – випускники ЛДІПДМ (тепер Львівська академія мистецтв), обидва закінчили факультет проектування інтер’єру. Отож, як це прийнято тепер говорити, є вихованцями львівської художньої школи, з її багаторічними регіональними традиціями, базованими на твердому академічному підґрунті з одного боку, й широких прикладах застосування народних традицій в малярстві, з іншого. Та кожен з них цей досвід засвоїв по своєму. Прагнення якнайповніше утвердитися у своєму творчому методі інспірується пошуками відповідних для їх темпераменту імпульсів, й у кожного вони різні. Художня манера Ореста Косара тяжіє до переосмислення колористичних засад народної творчості, позначена творчим засвоєнням здобутків його іменитих попередників, насамперед, Романа Сельського та Володимира Патика. Основою пластичної концепції Ореста Косара стали декоративність, ритм, композиційна цілісність та широка кольорова палітра із застосуванням насичених, яскравих відтінків. Художникові притаманна емоційно-експресивна манера письма, напруга і мелодійність лінії, сміливі співставленя барвистих площин. Картини не позбавлені пісенності і тяжіють до епічного оспівування краси рідної землі.

Багатогранна творчість Віктора Стогнута, передовсім, базується на засадах української класичної школи живопису. Майстерність виявляється у вправному натурному рисунку в поєднанні з тонким тональним нюансуванням, вмінням передати матеріальність предметного світу і глибокий світлоповітряний простір. Художник впевнено фіксує стан природи у різні пори року і доби. Його полотна проникнуті ліризмом, бажанням через зовнішню красу природи виявити її глибинну духовну сутність.

В наш час у мистецтві відображення живої природи, на перший план виходить не так сам об’єкт змалювання, а душа творця, і від цього кожного конкретного творчого самовияву, його духовної та інтелектуальної спроможності, залежить доля усього мистецтва нового пленеризму, який у сучасній мистецькій практиці України таки набирає обертів. Такі не подібні за художньою манерою і, водночас, такі близькі за непереможним бажанням творити красу в сьогоднішньому складному сьогоденні, митці, колеги й добрі друзі у житті, експозицією «Львівські контрасти» розкриють перед глядачем свій неповторний духовний мистецький вимір.

Олена Кіс-Федорук, мистецтвознавець.

Виставка відкрита для відвідувачів з 10 до 17 години щодня (крім вівторка). Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Івана Мазепи, 21, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-52-56, 280-22-10.

Виставки закладу

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка Василя Перевальського. Графіка

704-Perevalskyj2017.jpg

Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00

Читати далі

Виставка «І тільки незмінна книга!»

704-Mezhenko01.jpg

22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»

Читати далі

Виставка живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва 2017

704-Karev2.jpg

21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація