Вручення літературної премії «Портал» та семінар «Фантастика – література»

2 червня 2012 року в Музеї книги і друкарства відбудеться вручення літературної премії «Портал» і пройде пов’язаний із цим семінар «Фантастика – література». Початок заходу о 12.00 годині.

Літературний фестиваль «Портал» проводиться у Києві щорічно, починаючи з весни 2004 року. Від початку оргкомітет ставив перед собою такі завдання:

1. Сприяння піднесенню вітчизняної культури і зокрема фантастики як її невід’ємної частини, що, з одного боку, глибоко вкорінена у національній мистецькій традиції, а з іншого – відповідає сучасній тенденції світової культури до розширення засобів художньої виразності за рахунок введення фантастичного елементу до різних видів мистецтва (живопис, кінематограф, література, театр тощо).

2. Сприяння інтеграції української культури до світового контексту. Ми переконані, що ця інтеграція має проходити у двох напрямках: українська культура має посісти гідне місце у європейському та світовому культурному процесі; вітчизняна аудиторія має долучитися до найсучасніших здобутків світової культури.

3. Сприяння появі українських та іноземних, перекладених українською, творів популярної культури, виконаних на високому мистецькому рівні. Це актуалізує цікавість до україномовної продукції серед широких верств населення, зокрема у регіонах, де українська мова ще недостатньо поширена.

Гостями «Портала» за вісім років його існування ставали такі письменники, як Ейлін Ганн, Гаррі Гаррісон, Елен Детлоу, Джон Краулі, Роберт Шеклі (США), Йен Вотсон (Великобританія), Джеймс Хоган (Ірландія), Анджей Сапковський (Польща), Томас Мільке (Німеччина), Роберто Квалья (Італія), Атанас Славов (Болгарія), Шандор Хорват (Угорщина), Ерік Сімон (Німеччина), Дмитро Биков, Андрій Василевський, Марія Галіна, Олег Дівов, Кирило Єськов, Генадій Прашкевич (Росія), Андрій Валентинов, Генрі Лайон Олді (Україна) та багато інших. У 2006 р. на базі «Портала» було проведено загальноєвропейський конвент фантастики «Єврокон».

Важливою складовою «Портала» були і залишаються семінари та круглі столи з проблем теорії, історії і практики фантастики, української та світової, за участю провідних вітчизняних та іноземних митців, критиків, культурологів, мистецтвознавців. Просвітницька діяльність «Портала» спрямована як «всередину» спільноти шанувальників фантастики (нові досягнення мистецтва і науки, сучасні тенденції вітчизняної та світової літератури), так і «назовні» (інформування широкого читача про вершинні досягнення сучасної фантастики як невід’ємної частини культурного процесу). Проведення літературного конкурсу «Дитячий Портал» сприяло появі та публікації численних творів українських, російських, білоруських авторів. Літературна премія «Портал», лауреати якої щороку визначаються професійним журі, стала однією з найпомітніших та найбільш обговорюваних серед усіх фантастичних премій на пострадянському просторі.

У програмі цього року:

– доповіді Тетяни Пліхневич, Тетяни Кохановської та Михайла Назаренка, Данили Перцова,

– голосування учасників «Порталу» за кращу перекладну фантастичну книжку 2011 р.,

– вручення премій «Портал-2012».

Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Івана Мазепи, 21, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-78-43, 280-22-10.

Новини закладу

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 01.jpg

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

Читати далі

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай"

704-WhiteBird02.jpg

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай". 17.09.17 (неділя) о 17.00

Читати далі

Новини ВУАМ

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація