В Музеї книги і друкарства України відбувся концерт Тараса Філенка

704-. Новини.Photo.JPG

Д-р Тарас Філенко – відомий український музикознавець, піаніст, органіст; автор кількох книжок та понад ста наукових праць у галузі історії української музики.

Багато років працював у Національній музичній академії України, де викладав курси фортепіано й історії української музики. Тарас Філенко вчився у найкращих піаністів та органістів України й Росії, наукову ступінь з музикології одержав у Київській консерваторії, а другий докторат з етномузикології – в Піттсбурзькому університеті (Пенсильванія, США). Д-р Філенко виступав із концертами майже в усіх країнах Європи, Центральної та Північної Америки та на Близькому Сході. Він популяризує музику українських сучасних композиторів і маловідомих композиторів української діаспори. Як класичний і джазовий піаніст має кілька компакт-дисків. Як органіст записав диск духовної музики. Бере участь у проектах сценічного синтезу музики, модерного танцю й відеоряду.

Нещодавно вийшли друком два унікальні видання, співавтором яких є Тарас Філенко, про життя і творчість Миколи Лисенка англійською та українською мовами. Тарас Філенко – лауреат фортепіанних конкурсів і стипендіат програми імені Фулбрайта й Фундаціі Петеш. Зараз викладає в Музичному центрі університету Duquesne (Піттсбург, США).

У житті нема випадковостей, мабуть все що трапляється – закономірна даність. Так декілька днів тому, 28 березня, відбулася дуже значна для мене подія – знайомство з прекрасним піаністом та музикознавцем Тарасом Філенком. Виступ музиканта був присвячений ювілею М.В. Лисенка, а саме 170-річчю від дня його народження. Про цю подію я дізналася випадково від свого наукового керівника Лідії Корній, з якою ми досліджуємо саме особистість цього композитора. Недивно, що ця новина викликала у мене велике зацікавлення. Слід сказати, що з особистістю пана Тараса я вже «зустрічалася», але тільки у науковому світі. Його голос яскраво відчувається у книзі «Світ Миколи Лисенка. Національна ідентичність, музика і політика України ХІХ - початку ХХ ст.». Я була безмежно вражена титанічною працею Тараса Філенка і Тамари Булат. Ця книга-альбом особливо цінна своїм великим глибинним інформаційним обсягом, широким колом культурологічних та політичних питань, відображенням духу цілої епохи. Дуже важливо, що при такій значній навантаженості, книга досяжна широкому колу читачів, що є ознакою високого професіоналізму авторів. У своїй науковій праці я неодноразово зверталася до її матеріалів, а різноманітні фотокартки та музичні записи творів М. Лисенка, у виконанні самого автора, робили мої лекції яскравішими.

Отже, відверто кажучи, дуже хотілося безпосередньо поспілкуватися з такою багатогранною особистістю як Тарас Філенко. Нарешті, така приємна нагода трапилася. Хочу поділитися своїми першими враженнями, що виникли відразу при зустрічі з нашим гостем. Відчувається його сильна харизма, непересічність, надзвичайна позитивна енергетика та безмежний творчий струмінь. Щирість Тараса, гостинність, легкість у спілкуванні відразу викликають захоплення його особою. Це був дійсно незабутній вечір, сповнений любові до української музики. Завдяки такій імпровізаційній формі концерту, де Тарас не тільки яскраво проілюстрував та цікаво розкрив різноманітні сторінки життя М. Лисенка, а ще й блискуче виконав його твори, я відчула дух великого митця, його патріотизм та безмежну працю на національній культурницькій ниві. Тарас вдало поєднав твори М. Лисенка з творами Ф. Шопена та Ф. Ліста, тим самим доводячи, що він дійсно є композитор європейського рівня. Мені здається, що тільки щирий музикант, кожна клітинка якого просякнута тремтінням та глибоким розумінням важливості своєї справи, може переконати слухацьку аудиторію. Тарасу це з легкістю вдалося!!!!! Велика подяка йому за цю зустріч, яка ще більш наблизила мене до М. Лисенка та надихнула на нові відкриття!!!! Чекаю на нові концерти та майстер-класи!!!!!!

Дар’я Садовникова, аспірант Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського

Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Івана Мазепи, 21, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-52-56, 280-22-10.

Новини закладу

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 01.jpg

Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

Читати далі

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай"

704-WhiteBird02.jpg

Моноспектакль "Белая птица. Не улетай". 17.09.17 (неділя) о 17.00

Читати далі

Новини ВУАМ

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація