Книга і друкарство XX – початку XXI ст.


20 століття.jpg

В експозиції «Книга і друкарство XX –початку XXI ст.» відображена історія книгодрукування в Україні та закордонних центрах української еміграції і діаспори.

Провідна ідея експозиції книга і українська державність. Кожен розділ експозиції через книгу розкриває події з історії України, показує процес утвердження української самобутності та ідеї незалежної української держави. Показано книгу революційного відродження поч. ХХ ст., діяльність кооперативних і приватних видавництв та їх вплив на розвиток української духовності, перші видання словників української наукової і технічної термінології, що були заборонені у часи сталінських репресій, букварі для дорослих та посібники, що сприяли подоланню неписьменності у 20-х роках, книгознавчу науку, незалежне книгодрукування у західноєвропейських центрах української еміграції 20—30-х років.

704-P7242988.JPG

Окремо експонуються прижиттєві видання репресованих українських письменників.

Період ІІ світової війни представлено книжками, що були призначені для радянсько-німецького фронту та газетами, журналами і листівками ОУН і УПА, а також виданнями з таборів для українських полонених і біженців. 60—80-ті роки показані вперше здійсненими в Україні виданнями енциклопедій, словників, наукових довідників, фольклорних серій та ін. Друковане слово нелегального національно-визвольного руху в Україні 70—80-х років представлено документами та творами самвидаву.

Звертають на себе увагу видання, відзначені на виставках і конкурсах книжкового мистецтва, і, зокрема удостоєні Національної премії України імені Тараса Шевченка: «Україна – козацька держава» (2006 р.) і перекладу українською мовою Острозької біблії (2007 р.), здійсненого Р. Торконяком.

Виставки закладу

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка Василя Перевальського. Графіка

704-Perevalskyj2017.jpg

Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00

Читати далі

Виставка «І тільки незмінна книга!»

704-Mezhenko01.jpg

22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»

Читати далі

Виставка живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва 2017

704-Karev2.jpg

21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація