Тематична виставка декоративно-прикладного мистецтва: «І оживе добра слава, слава України»

І оживе добра слава, слава України.jpg

З 23 серпня 2012 р. у Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва буде працювати тематична вистака декоративно-прикладного мистецтва, присвячена Дню Незалежності України: «І оживе добра слава, слава України».

В експозиції представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів та аматорів — активних учасників багатьох виставок, лауреатів конкурсів та творчих звітів.

Під час проведення виставки, яку організавав Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень, працюватиме творча майстерня з показом народних ремесл унікальними майстрами, які своєю творчою працею є зразком для доброго прикладу і захоплення. Кожен відвідувач виставки матиме нагоду навчитись і виготовити український сувенір-подарунок.

Рушники Любові Конопко не сплутаєш ні з чиїми. 33 чотирьохметрових рушники з її Шевченкіани, кожен з яких є унікальними, має неповторний візерунок із елементами вишивок різних регіонів України та Кобзареві рядки.

У житті кожної жінки настає час берегині. Щось штовхає її підняти руки і тримати небо над майбутнім. Ця потужня сила живе в рушниках Любові і дарує нам радість спілкування з її творчістю, бо вона зв’язала свій час червоною і чорною ниткою з Кобзаревим словом.

Знайомство з творами Лариси Костенко викликає шквал емоцій та бажання поділитися своїми враженнями з близькими та знайомими. Вона розпочала вишивати у зрілому віці, маючи вищу освіту, досвід роботи на багатьох підприємствах. Коли розглядаєш роботи Лариси Костенко, поступово забуваєш про те, що перед тобою твори, виконані вишивкою хрестиком, це ніби живопис нитками. Для неї є небайдужим процес дестабілізації життя на Землі, спричинений людьми та їх грубим втручанням в природне середовище. В її творах прослідковується заклик до відтворення, до співпраці, до об’єднання людства навколо проблеми збереження Всесвіту. Саме здатність споглядати і співчувати живій природі породжує пейзажні композиції, де природі надано антропоморфних рис, де дерево-люди страждають, люблять, співчувають, кричать, переживають. Філософія любові пронизує кожен її твір.

Свій унікальний лаконічний стиль графіки художник-аматор Жорж Шанаєв називає «стилем петрогліфів». В 2000 р. він створив і очолив першу в Україні студію-галерею творчості інвалідів «Ми духом незламні», колективу якої у 2009 р. присвоєно високе звання «Народний аматорський колектив».

Раїса Павленко народилася в м. Києві 6 липня у ніч на Івана Купала. З дитинства любила Зелені свята, оскільки бабуся залучала до збирання різних лікарських трав, яких знала дуже багато. У її доробку вироби з соломи.

Майстриня, працюючи з природним, традиційним матеріалом, ставить насамперед завдання не тільки вивчити народну символіку, а й зберегти пам’ять про обряди, звичаї та побут рідного краю.

До 21-ї річниці Незалежності України Раїса Анатоліївна створила двадцять одного Янгола, яких представила на тематичну виставку: «І оживе добра слава, слава України».

Її колекція вражає майстерністю та різноманітністю образів: дерево роду, віночки, метелики, коники, Спасова борода, дідухи, солом’яні павуки, дзвоники, берегині, олень, сирин...

На відкриття виставки прийдуть привітати гостей солісти зразкового ансамблю пісні і танцю «Яблуневий цвіт» (художній керівник Наталія Семенова). Ахріменко Олександра познайомить всіх присутніх зі своїми авторськими творами, які виконає на арфі.

Як нас знайти: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7.

Як до нас доїхати: М. Театральна.

Телефон для довідок: 278-12-02, 278-11-35, 278-13-24

Виставки закладу

Виставка живопису Сергія Михайличенка

Михайличенкко.jpg

Твори художника виконані на професійному рівні. Кожна картина художника має свою історію, настрій, вишуканість та довершеність.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація