Виставки

Тематична виставка декоративно-прикладного мистецтва: «І оживе добра слава, слава України»

І оживе добра слава, слава України.jpg

В експозиції представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів та аматорів — активних учасників багатьох виставок, лауреатів конкурсів та творчих звітів.

Читати далі

Виставка живопису Сергія Михайличенка

Михайличенкко.jpg

Твори художника виконані на професійному рівні. Кожна картина художника має свою історію, настрій, вишуканість та довершеність.

Читати далі


Хронологія виставок

2011 рік

  • «Виставка живопису Олександра Кара «На новій землі під новим небом»» З 8 грудня по 16 січня 2011 р.

Олександр Кара — обдарований живописець, автор виразних композицій на тему Півдня України — Бессарабії. У його творчості втілені традиції стародавнього православного мистецтва Київської Русі та Болгарії, які поєднані з сучасними тенденціями. Твори Олександра досить лаконічні і в той же час є життєво переконливими.

Назва виставки Олександра Кара навіяна однією із картин художника — «Болгарські біженці на березі Дунаю», що спрямувала свій погляд на Бессарабію — нову землю під новим небом. Біля тридцяти картин цієї виставки занурюють нас у світ, де «степи Буджака» представлені по-новому: теплими, світлими, променистими. Ці картини — не ікони, але змушують зупинитися: будь-яка з них дарує частку вічності. В них також присутній містеріальний характер, оскільки у святості та праці людини присутнє божественне заступництво.

Слідом за старовинними іконописцями, Олександр намагається втілити мрію про максимальне одухотворення чуттєвої плоті. Майже водночас митець творчо переосмислює мистецтво авангардних напрямків XX ст. Але в картинах Олександра немає відвертої трагічності, гніву, як і меланхолійності та неприкритої еротики, тому у фарбах перемагає літургійний мотив, що перетворює важку матерію навколишнього світу в марення.

За період творчої діяльності в Україні та за кордоном художник брав участь у 130 колективних та 17 персональних виставках. Має 32 публікації, з них 7 наукових, 27 творчих та 2 навчально-методичного характеру.

  • «Документально-художня виставка «В обороні української спадщини. До 120-річчя від дня народження Федора Ернста»» Жовтень 2011 р.
Ернст.jpg

Виставка присвячена життю і діяльності  видатного українського мистецтвознавця, німця за походженням  Федора Людвіговича Ернста (1891-1942 рр.). На виставці  було вперше представлено світлини і документи,  що розкривали науковий і життєвий подвиг  Ф. Ернста та його друзів і колег,  репресованих і знищених тоталітарним режимом  у 1920-30-ті рр. За матеріалами виставки  можна прослідкувати, як Федір Ернст  разом з колегами збирав, вивчав і оберігав пам’ятки  історико-культурної спадщини України, зробивши вагомий внесок у створення  і врятування музейних закладів Києва і всієї  держави. Федір Ернст — автор концепції та численних статей  широковідомого путівника «Київ» (1930 р.).

  • «Виставка «Пам'яті Яру»» Вересень 2011 р.
Память Яру.jpg

Мета виставки показати,  як суспільство увічнювало трагедію Бабиного Яру,  висвітлити історію ставлення влади та суспільства  до пам’яті про трагедію Бабиного Яру  в контексті історії України в 40-х — 90-х рр. XX ст.  На виставці було представлено ескізні  проекти пам’ятника у Бабиного Яру  — архітектора О. Власова і скульптора І. Круглова  — 1945 р., коли вперше стало питання  увічнення пам’яті загиблих.  Ескізний проект пам’ятника, створений скульптором  А. Рибачук і архітектором В. Мельниченко, (1966 р.) під назвою «Коли руйнується світ»  до 25-х роковин трагедії, хоча їх так і не втілили  у життя. 29 вересня 1966 р. відбувся несанкціонований мітинг  пам’яті жертв Бабиного Яру, в якому взяли участь  і виступили письменники В. Некрасов, І. Дзюба.  Експонувалися унікальні фото цього  мітингу, фото покладання вінків до офіційного пам’ятника  і умовних могил своїх рідних. Вперше подавалися документи  з архівів Служби безпеки України та Державного  архіву Київської області про реакцію  влади на ці події. Більшість експонатів  демонструвалися вперше.

  • «Виставка дитячих художніх робіт «На порозі нової України»» З 5 по 15 вересня 2011 р.
На порозі нової України.jpg

Їх твори — це казка, в якій живе гармонія і щастя, спогади метеликів і радість соняхів, мрії та подих вітру. Тут на кінчику пензлика грає музика і посміхаються трави, а квіти чарують щедрістю відтінків та соковитістю кольору. Райдужні переливи фарб дарують сонячну посмішку, в яку закохується кожен, хто хоча б раз відвідав виставку, незалежно від віку.

Багато хто не вірить, що такі дорослі роботи створюють учні дитячо-молодіжної організації «Центр «Барви України» (м. Вінниця). Це й не дивно, бо нестандартний підхід до викладання та «нешаблонна» методика — надбання викладачів. Вони давно відмовились від звичної програми і застосовують індивідуальний підхід до кожного вихованця.

Підтвердженням гарних результатів 10-річного існування центру є перемоги учнів на Всеукраїнських, Міжнародних фестивалях та участь у виставках у Японії, Китаї; здобуття гран-прі в Словенії, Польщі, Росії, Угорщині, Іспанії; персональні виставки вихованців у Франції, Данії, Росії, Італії.

Визнанням високого рівня творчих робіт є багаторічна підтримка Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

  • «Київська сюїта Сергія Шишка» Травень 2011 р.
Шишка.jpg

Важко переоцінити значення творчості Сергія Федоровича Шишка для розвитку українського мистецтва XX ст. Сергій Шишка — класик, що стоїть в одному ряду з іншими нашими видатними людьми — Тетяною Яблонською, Миколою Глущенком, Йосипом Бокшаєм, Романом Сельським, Федором Захаровим.

Ліричний, емоційний у своєму малярстві — він увійшов у мистецтво як співець української природи, який відчував реалії життя й по своєму їх звеличував, опоетизовуючи і вносячи струмінь тонкого ліризму у кожний мазок, у кожну площину обраного ним мистецького простору.

Народився художник 25 червня 1911 р. на Чернігівщині. Навчався в Київському художньому інституті (1929 — 1933 рр.) та в Інституті живопису, скульптури та архітектури імені І. Ю. Рєпіна.

1944 р. художник повертається на Україну та переїжджає до Києва, де оселяється назавжди. Саме з цього часу і починається його блискучий цикл «Київська сюїта», що став живописним і досі неперевершеним гімном столиці. Створений протягом кількох десятиліть цей цикл набув значення не тільки блискучого мистецького доробку, але й вагомого історичного матеріалу.

Зі світлою ностальгією ми зустрічаємося на картинах Сергія Шишка з містом, мандруємо затишними вуличками, дивимось зі схилів на Дніпро та київські новобудови.

  • «Виставка творів Олександра Бєлозора «Свіже дихання імпресіонізму»» З 7 квітня по 20 квітня 2011 р.
Бєлозор.jpg

Картини художника Олександра Бєлозора занесені до книги Рекордів України та Гіннеса, про нього писали і в Росії, і в Єгипті, і в далекій Фінляндії, показували сюжети в новинах телеканалів світу. Роботи Олександра Бєлозора зберігаються в колекціях Блаженнішого Митрополита Київського та Всія України Володимира, Ігоря Диченка і багатьох приватних колекціях та музейних зібраннях.

Твори Олександра Бєлозора — новий напрямок в мистецтві, який розкриває бачення іншого світу, відчуття середовища води, який передається на полотні живописними можливостями та талантом художника. Більш ніж 70 робіт створені в Червоному і Чорних морях.

  • «Виставка «Відлуння буття» графіки Марини Ващенко» З 23 лютого по 9 березня 2011 р.
Ващенко.jpg

Графічні інтерпретації Марини Ващенко часом вражають раціональністю і водночас оголеністю почуттів, вмінням знаходити промовисті й дотепні деталі, що змушують, вдивляючись у роботу, проникати у її глибинні шари. Історичні, літературні та фольклорні сюжети у творах графіка набувають ознак сьогодення, подекуди навіть близькості до повсякденного буття і водночас неочікуваної фантасмагоричності.

Працюючи у різноманітних техніках, майстриня відшуковує виразність обрисів, стриману пластику ажурних, згеометризовано-гротескових ламких форм і точно вивірених, організованих фактур. Марина Ващенко працює у галузі станкової графіки та малярства, монументального мистецтва.

  • «Виставка «Земля коронована сонцем»» Березень 2011 р.
Земля коронована сонцем.jpg

Київська громадська організація МИСТЕЦЬКИЙ КУРІНЬ, традиційно звертаючись до національної живописної школи, презентувала пейзажі рідної землі. Цього разу — полотна художників Закарпаття, Києва, Криму, Львова та Харкова.

Мистецький курінь — найсамобутніша галерея Києва. Серед інших подібних закладів столиці її відрізняє неабияка здатність віднаходити у сучасному мистецтві подих класики.

Земля коронована сонцем — поетичний образ України, як його бачать метри вітчизняного живопису, а саме, Василь Гурін, Михайло Романишин, Яків Басов та їх молоді послідовники — Наталя Переходенко, Олександр Король, Любомир Мартинюк, Ольга Самойлік-Іванюк. Потужний пласт сучасної живописної школи представляють наші відомі майстри — Олександр Чередниченко, Оксана та Олексій Іванюки, В’ячеслав Бабак, Сергій Щербаков, Едуард Бельський.

Представлена колекція ще раз підтверджує спадковість у класичних традиціях національної живописної школи.

2010 рік

  • «Виставка Алли Преображенської «Париж і Київ. Знайомі обриси»» З 20 жовтня по 2 листопада 2010 р.
Преображенська.jpg

Алла Преображенська народилась 31 березня 1961 р. У місті Знам'янка Кіровоградської області в родині спадкових художників. 1978 р. — закінчила школу. З 1979-1984 рр. — студентка Кіровоградського Національного Технічного університету за спеціальністю технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти.

З 1984-1996 рр. — працювала інженером-конструктором на заводі «Сільмаш» міста Біла Церква.

Постійно писала картини.

Участь у виставках є активною: 2001 р. — персональна виставка в Українському будинку художника. Галерея «Майстерня», м. Київ.

2002, 2003 рр. — персональні виставки в галереї «Акварель», м. Київ.

2003 р. — персональна виставка в м. Бланес (Іспанія).

2006 р. — створення й відкриття власної галереї «Alla Art Gallery», м. Біла Церква (яка на той час, мала назву галерея «Арт-пильон»).

2007 р. — виставки в галереї «Акварель», м. Київ.

2007 р., 2008 р., 2009 р., 2010 р. — персональні виставки в Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки, м. Київ.

2008 р. — участь в III Міжнародній виставці-ярмарку сучасного мистецтва «АРТ-КИЇВ 2008», м. Київ.

2009-2010 рр. — персональні виставки в галереї «Гама», м. Київ.

2010 р. — спільна виставка в галереї «Butterfly», New Jersey, USA.

2010 р. — персональна виставка в Українському фонді культури, м. Київ.

2010 р. — персональна виставка в музеї Шолом-Алейхема, м. Київ.

Постійно діюча виставка — продаж у галереї «Alla Art Gallery», м. Біла Церква.

Картини Алли Преображенської представлені в приватних колекціях України, країнах СНД, Естонії,США, Швейцарії, Німеччини, Ізраїлю, Польщі, Іспанії.

  • «Виставка художніх робіт Віктора Гонтара» Червень 2010 р.
Гонтар.jpg

Пейзаж і натюрморт — основні напрямки творчості художника, роботи якого знаходяться в галереях України, Польщі, Німеччини, а також в приватних колекціях Канади, США, Франції, Італії, Японії, Греції, Росії та інших країн. Класичний реалістичний вишкіл — влучний інструмент, яким майстерно користується художник. Він допомагає створити достовірний образ оази відпочинку і чуттєвого самозаглиблення серед жорсткої реальності гамірного, щоденного прискорення. Автор малює краєвиди.

У представленому на виставці доробку їх два види. Зовнішній, власне пейзаж, і внутрішній, де простір людської душі знаходить своє відлуння у таємничому бутті речей. Камерність, ліричність емоційної складової не порушує, а, навпаки, сприяє досягненню стану зосередженого спокою. Це особистий подарунок художника глядачеві, наче бажаний відпочинок після довгої дороги, що здатен наповнити силою для подальшого руху.

Твори: «Зимова ніч» (2004 р.), «Рання весна» (2008 р.), «Натюрморт з яблуками» (2009 р.), «Ранок на лузі» (2009 р.)тощо.

  • «Виставка творів Олександра Брєскіна «Кольори моїх стежин»» З 4 лютого по 26 лютого 2010 р.
Брєскін.jpg

Як митець, Брєскін насамперед приваблює вираженням суттєвих основ буття засобами кольорової та світової гармонії. Художник глибоко усвідомлює тіньові прояви, а також трагізм існування в нашому недосконалому земному бутті, тож не випадково в його картинах звучить співпереживання з усім живим в усьому його розмаїтті, та над усе бринять оптимістичні настрої, які йому вдається оздобити філософським звучанням.

Сяйво веселкового світла в його роботах дивовижне і, здається, що полотна випромінюють не просто світло і колір, а яскраві емоції людської душі, виказують оптимістичну музику повнокровного людського єства, даруючи надію. Незбагненним чином у його творчості поєднується непоєднуване. Майстер сам признався:
«Мої вчителі Далі і Примаченко, українські народні мелодії і джаз, гомін моря і шепіт листя, грайлива прозорість джерела і грізний гуркіт гірського потоку, увесь дивосвіт барвистого дійства».

Мову його мистецтва здатен зрозуміти кожен, хто прагне пізнання, для кого світ — це дивовижна містерія світла і кольору, торжество існування. Проте кожен, не байдужий глядач, має змогу по-своєму сприйняти символи-образи й у мерехтінні багатобарв’я віднайти своє, власне світосприйняття.

Деякі його роботи породжують потік думок, манять подорожувати лабіринтами, створеними чарівним пензлем митця, його роздуми стимулюють власний ментальний пошук, інші — викликають із глибини пам’яті дивовижні спогади.

Художник Брєскін живе у світі, який сам вигадав, створив і продовжує вдосконалювати, світ, який поєднав у собі емоційні прояви, ірраціональну містичну гру підсвідомості, а також раціональний пошук власних світоконструкцій, подорож у вигадані простори, намагання засобами мистецтва збагнути навколишній світ та внутрішню сутність людського єства.

Його шлях у мистецтві пульсує на межі реального та ірраціонального світів, його твори — це симбіоз стилізованих зображень, накладених один на одного, які створюють фантастичну частку картини світу, це — чудовий смак і гармонія на кожному клаптику полотна.

Завдяки досконалому володінню різними техніками образотворчого мистецтва, особливий колорит Брєскіна легко впізнати серед багатьох сучасних художників на виставках живопису, графіки, акварельних вернісажах.

З 2000 р. Олександр Брєскін відкрив свій сайт в Інтернеті, і світова спільнота має можливість знайомитись з його малярством.

2009 рік

  • «Виставка «Народжені Кримом: «Творча молодь»» З 29 жовтня по 15 листопада 2009 р.
Народжені Кримом.jpg

З 29 жовтня по 15 листопада 2009 р. у фойє Музею історії міста Києва на 4-му поверсі «Українського дому» було відкрито виставку "Народжені Кримом: «Творча молодь: Ренат Рамазанов, Олександр Шабадей, Антон Гудзикевич, Олена Молчанова-Дудченко". В кожного з представлених митців своє особисте бачення світу, своя манера живопису і улюблені сюжети.

Ренат Рамазанов — проникливий взірець внутрішнього стану людини, він вміє побачити головне в образі своїх героїв, виступає справжнім майстром психологічного портрету.

Андрію Шабадею притаманний імпресіоністичний погляд на оточуюче середовище — це враження, настрій, світло та колір. Чи то яхти на причалі у Ялті, чи то натюрморт — це настрій легкого та впевненого пензля, завжди позитивного настрою та гармонійної композиції.

Антон Гудзикевич впевнено продовжує традиції кримської школи живопису.

Молодих митців об’єднувало емоційне, яскраве світобачення, яке вони демонстрували через призму свого живописного таланту. Адже стихія живопису — це занурення в інший простір буття, в якому кожному глядачеві відкриваються свої горизонти краси і душевних рефлексій.

  • «Виставка «Кіото-Києву. Сучасний японський живопис»» Травень 2009 р.
Кіото-Києву.jpg

Виставка, яка була відкрита 28 травня 2009 р. «Кіото-Києву. Сучасний японський живопис», стала першою після переїзду музею до Українського дому. Картини, що експонувалися, були передані в дар столиці України ще у 1983 р. представниками Асоціації японських художників та Муніципалітетом міста Кіото.

А тепер трошки про виставку. Репрезентовані твори належали до японської національної школи «нанга-ін». Всі картини були виконані у традиційній техніці — написаній тушшю на папері, в окремих випадках на шовку; більшість із них, відповідно до традиції, монохромні. Загальний ідеал, що відображався у творах представлених митців, неодмінно включав у себе прагнення до злиття з природою, найделікатніше пізнання власної душі, пошук несподіваного у звичайному, вічного у плинному, великого у малому. В японському живописі можна було зустріти сумну чарівність буття, осягнути потаємну сутність предметів і явищ. Художники школи «нанга-ін» наслідували давні традиції, переймаючись життям і настроями сучасників.

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація