Іконографічна збірка


Іконографічна збірка Історико-меморіального музею Михайла Грушевського — не лише найбільша в Україні, але й унікальна. Вона нараховує понад 500 оригінальних фотодокументів від 1866 р. та включає знімки не лише Михайла Грушевського, але й батьків вченого, брата й сестри та їхніх родин, представників батьківського і материнського родів — Грушевських та Оппокових (1866–1960-ті рр.). До рідкісних також відносяться знімки письменниці Ганни Барвінок, громадського діяча Іллі Шрага, мистецтвознавця Олекси Новицького та його родини, відомих українських вчених, митців та громадських діячів: Миколи Василенка, Михайла Кравчука, Євгена Тимченка, Миколи Макаренка, Леоніда Добровольського, Миколи Ткаченка, Остапа Павлика, Георгія Нарбута, Василя Вовка-Карачевського та ін.

Особливу цінність складають оригінальні світлини Михайла Грушевського (33 одиниці), кожна з яких — особлива історична пам’ятка, окремий сюжет життєпису видатного українського історика і політика.

Окрім оригінальних фотодокументів Михайла Грушевського в колекції музею зберігаються і рідкісні видання з репродукціями його знімків. Газета «Село» (17 червня 1910 р.) містить портрет 1898 р., оригінал якого розшукати поки що не вдалося. Журнал «Украинская жизнь» (№ 12, 1916 р.) вміщує парадний знімок до 50-ліття вченого з його факсиміле: «Вся наша надія — в нас, вся сила — в народі!». З маловідомого «Художнього альбому України», виданого у Полтаві 1917 р., постає образ незмінного голови Української Центральної Ради та фото проголошення Першого універсалу УЦР на Софійському майдані в Києві 11 червня 1917 р. Часопис «Універсальний журнал» (№ 1, 1918 р.) подає зображення М.Грушевського 1918 р. Більш відомі, але не менш рідкісні портрети маємо в ювілейних збірниках до 60-ліття вченого. Багатолітнє дослідження іконографії Михайла Грушевського дозволило також доповнити колекцію оригінальних світлин копіями всіх відомих на сьогодні його фотографій, що зберігаються в архівних та приватних збірках. В цілому в оригіналах та копіях іконографія Михайла Грушевського нараховує близько 100 фотодокументів.

Каталог оригінальних фотографій Михайла Грушевського, репродукцій його світлин на листівках та в рідкісних виданнях (колекція ІММГ)

Світлини Катерини Грушевської з колекції музею

Виставки закладу

Виставка “У «БУДЯКАХ», «РЕП’ЯХАХ», «ҐЕДЗЯХ»…” (шаржі та карикатури на Михайла Грушевського)

802-Afisha карик-на-сайт.jpg

Бажаєте познайомитись з незвичним образом Михайла Грушевського у дружніх шаржах і карикатурах, над яким сміялися читачі сатиричних журналів 1907-1924 років - прямуйте на виставку " У «Будяках», «Реп’яхах», «Ґедзях»..." на Паньківській, 9!!!

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану»

802-Фотовиставка майдан 1.jpg

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація