Виставка «Жива галерея в музеї Грушевського» (вишивки в стилі «ґлоу-арт» Тетяни Протчевої)

802-Афіша-для-друку.jpg

Черговий «Вернісаж у Грушевських» цього разу презентує дещо незвичний для пересічних відвідувачів погляд на традиційне українське мистецтво вишивки. Дім Грушевських, у якому високо цінували українські старожитності, цього разу відчиняє свої двері для нового сучасного напрямку у вишивці “ґлоу-арту” – сяючого мистецтва.

Цей унікальний метод представляє Тетяна Протчева. Майстриня відома в Україні як засновниця першого Музею вишивки, у якому презентує свої роботи та активно долучає усіх охочих до осягнення таємниць традиційного мистецтва. За кордоном Тетяну Протчеву знають як постійну учасницю різноманітних міжнародних виставок, на яких вона не перестає дивувати своїми новими творчими знахідками, серед яких дивовижні вишиті краватки та «метелики», ляльки в українських строях, ікони та навіть мапа України.

Тетяна Протчева
Тетяна Протчева

“Ґлоу-арт” став результатом творчих пошуків мисткині та прагненням привнести щось нове, сучасне до традиційної вишивки і представляє собою роботи, які загадково світяться у темряві. На перший погляд, звичайні монохромні картини, звичайні портрети… Але варто вимкнути світло і враз усі твори оживають, сяють незвичним, загадковим світлом, немов запрошують до діалогу. Саме завдяки такому реалістичному ефекту присутності вишитих персонажів автору вдалося створити «живу галерею» портретів видатних постатей різних епох, зокрема Гіппократа, Анни Ярославни, Леонардo да Вінчі, Тараса Шевченка та Лесі Українки.

Приводом до чергового вернісажу на Паньківській став новий твір Тетяни Протчевої, який досить вдало доповнює «живу галерею». У фамільний дім у новому незвичному образі повертається Михайло Грушевський. Серед багатьох мистецьких зображень історика цей портрет, виконаний у техніці сяючого мистецтва, вирізняється загадковістю та до певної міри містичністю. Створення портрету Михайла Грушевського у новій, сучасній техніці в черговий раз підкреслює невичерпний інтерес митців до непересічної постаті Великого Українця. Поринути у загадкову сяючу атмосферу «живої галереї» усі бажаючі зможуть у виставкових залах музею.

Виставка експонується за адресою:

Київ, вул. Паньківська, 9;

Проїзд: станції метро «Університет», «Льва Толстого»;

Телефони для довідок: 288-28-82; 288-28-07

Виставки закладу

Виставка “У «БУДЯКАХ», «РЕП’ЯХАХ», «ҐЕДЗЯХ»…” (шаржі та карикатури на Михайла Грушевського)

802-Afisha карик-на-сайт.jpg

Бажаєте познайомитись з незвичним образом Михайла Грушевського у дружніх шаржах і карикатурах, над яким сміялися читачі сатиричних журналів 1907-1924 років - прямуйте на виставку " У «Будяках», «Реп’яхах», «Ґедзях»..." на Паньківській, 9!!!

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану»

802-Фотовиставка майдан 1.jpg

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація