Виставка «Нев’янучий сад (Вишивані рушники Світлани та Галини Махонюк)»

802-Махонюк-афіша.jpg

Черговий «Вернісаж у Грушевських» цього разу запрошує поринути у захоплюючий світ традиційної української вишивки. Українське мистецтво, а зокрема й вишивка високо цінувалися у родині Грушевських та займали почесне місце в інтер’єрі садиби на Паньківській. Тому презентована колекція вишиваних рушників волинських майстринь Світлани (1964‒2009 рр.) та Галини Махонюк надзвичайно гармонійно вписується в атмосферу Дому Грушевських та концепцію виставкової діяльності музею.

Сестри-близнючки народилися у селянській родині на Рівненщині, а згодом оселилися у с. Овадному неподалік Володимира-Волинського. Дитяче захоплення вишивкою, любов до якої дівчаткам дбайливо передали мама та бабуся, згодом стане для них не лише хобі, а й справжньою відрадою та підтримкою. Підступна хвороба прикувала сестер до інвалідних візків, але не змусила втратити силу волі та прагнення до прекрасного. У своїх роботах, що стали змістом їхнього життя, сестри відобразили увесь свій багатий внутрішній світ, свої переживання та радощі.
Світлана та Галина Махонюк Фото В.Чухрая
Світлана та Галина Махонюк Фото В.Чухрая

У творчому доробку вишивальниць понад 300 заворожуючих своєю вишуканістю рушників, які вони неодмінно створювали спільно, починаючи від ескізів орнаменту до відтворення його на полотні. Більшість рушників сестри й вишивали разом, працюючи з різних кінців полотна, що ще дужче їх зближувало. Близько 80 відсотків робіт є авторськими. Світлана та Галина, захопившись вишивкою, переглянули усю доступну літературу про українську вишивку та її символіку, що дало їм змогу професійно компонувати нові вигадливі орнаменти та втілювати їх у своїх роботах. Окрім того, вони досконало освоїли різноманітну техніку вишивки, зокрема, хрестик, лічильна гладь, вирізування, виколювання, мережки, панама та інші. Особливо варто відзначити роботи у стилі занизування - старовинної поліської техніки, що імітує ткацтво.

Поетична душа та творча натура майстринь знайшла відображення у вигадливих, поетичних назвах їхніх робіт, зокрема: “Ще треті півні не співали”, “Гранатове намисто”, “Зацвіли ромашки в полі”, “Вечірня серенада”.
802-Рушники.jpg

Мистецький доробок сестер не залишив байдужими відвідувачів численних персональних виставок не лише у багатьох українських містах (Володимирі-Волинському, Львові, Луцьку, Києві, Чернівцях та ін.), а й у Польщі, Литві та Республіці Білорусь. Завжди знаходилося чимало людей, які допомагали їхнім творам мандрувати світом, зокрема даний проект є спільною акцією Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство» та Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.

Запрошуємо і Вас поринути у захоплюючу атмосферу української вишивки у виставкових залах музею.

Виставка експонується за адресою: Київ, вул. Паньківська, 9;

Проїзд: станції метро «Університет», «Льва Толстого»;

Телефони для довідок: 288-28-82; 288-28-07

Виставки закладу

Виставка “У «БУДЯКАХ», «РЕП’ЯХАХ», «ҐЕДЗЯХ»…” (шаржі та карикатури на Михайла Грушевського)

802-Afisha карик-на-сайт.jpg

Бажаєте познайомитись з незвичним образом Михайла Грушевського у дружніх шаржах і карикатурах, над яким сміялися читачі сатиричних журналів 1907-1924 років - прямуйте на виставку " У «Будяках», «Реп’яхах», «Ґедзях»..." на Паньківській, 9!!!

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану»

802-Фотовиставка майдан 1.jpg

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація