Рецепти сирної паски від Катерини Грушевської


Катерина Грушевська. Київ. Друга половина 1920-х рр. З колекції ІММГ.
Катерина Грушевська. Київ. Друга половина 1920-х рр. З колекції ІММГ.

До святкового столу на Великдень (Великодні Грушевських) родина вченого, окрім іншого, готувала сирну паску. У 1925 р. на прохання двоюрідної сестри Ольги Микласевич, що мешкала на той час у Стрию, Катерина Грушевська поділилася чотирма рецептами цієї традиційної для Наддніпрянської України страви. Описуючи у своєму листі кожен з них, коротко зауважує, який би був найсмачніший. В першому рецепті Катерина відразу наголошує, що для приготування такої паски бажано використати спеціальну форму. Звісно, що така форма була і в Грушевських. «Доживши» до наших днів завдяки мешканцям Паньківської, 9 повоєнних часів родини Пустовойтів, вона, як і лист з рецептами, стала одним з унікальних експонатів колекції музею.

Пропонуємо і Вам спробувати приготувати сирну паску за одним з рецептів від Катерини Грушевської:

1) 1 фунт сира, 1 фунт масла, 1 фунт сметани, 5 яєць, цукру до смаку і ванілі утерти і варити на кухні, але не дати закипіти. Потім злити до густого мішечка, сцідити і видусити і виложити до форми або просто так.

2) 3 фунти сиру, ½ фунту масла, 1 шклянку сметанки і 12 твердих жовтків утерти, цукру до смаку і цукатів та ванілі.

3) 1 фунт сиру і 1 фунт масла, цукру і ванілі утерти.

4) 1 фунт сиру, ½ фунту масла і сирі жовтки утерти з цукром.

1 фунт – 453,6 гр.

Фрагмент листа Катерини Грушевської до двоюрідної сестри Ольги Микласевич з рецептами сирної паски. Київ. 1 червня 1925 р. З колекції ІММГ.
Фрагмент листа Катерини Грушевської до двоюрідної сестри Ольги Микласевич з рецептами сирної паски. Київ. 1 червня 1925 р. З колекції ІММГ.
Форма для приготування сирної паски. Початок ХХ ст. Належала родині Грушевських. З колекції ІММГ.
Форма для приготування сирної паски. Початок ХХ ст. Належала родині Грушевських. З колекції ІММГ.

Виставки закладу

Виставка “У «БУДЯКАХ», «РЕП’ЯХАХ», «ҐЕДЗЯХ»…” (шаржі та карикатури на Михайла Грушевського)

802-Afisha карик-на-сайт.jpg

Бажаєте познайомитись з незвичним образом Михайла Грушевського у дружніх шаржах і карикатурах, над яким сміялися читачі сатиричних журналів 1907-1924 років - прямуйте на виставку " У «Будяках», «Реп’яхах», «Ґедзях»..." на Паньківській, 9!!!

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану»

802-Фотовиставка майдан 1.jpg

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація