Виставка «Слава України. Золоті скарби та зниклі цивілізації»

15 жовтня 2010 — 15 лютого 2012 року 166 експонатів Музею ПЛАТАР у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світові» було презентовано у музеях США. В цілому проект викликав надзвичайний інтерес американського суспільства до нашої держави, яка має таку багату історію. Виставковий проект здійснювался у провідних музеях чотирьох штатів США:

· Міжнародний «Мерідіан Центр» (Вашингтон).

· Художній музей Джослін (Омаха, Небраска)

· Х‘юстонський музей природознавства ( Х‘юстон, Техас)

· Музей російського мистецтва ( Мінеаполіс, Мінесота).

19 жовтня 2010 року у Вашингтоні у міжнародному виставковому центрі «Меридіан» відкрилася унікальна виставка «Слава України: золоті скарби і загублені цивілізації», до якої увійшли рідкісні старовинні ікони та предмети церковного вжитку, а також експонати Музею «ПЛАТАР».

Виставка «Слава України», організована Фундацією міжнародного мистецтва та освіти у співпраці з Бізнес-радою «Україна-США» за підтримки Посольства України в США, зібрала на відкриття низку американських високопосадовців, дипломатів і представників української громади США. У вітальному слові під час урочистої церемонії відкриття Надзвичайний і Повноважний Посол України Олександр Моцик висловив глибоку вдячність організаторам заходу за прекрасну культурну подію у двосторонніх українсько-американських відносинах, а також за надану можливість презентувати цю рідкісну добірку старовинних експонатів, які вперше перетнули Атлантику, американській публіці.

Музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР» та Благодійний фонд «ПЛАТАР» Пам’яті Сергія Платонова» дякують за надану можливість та підтримку в проведені виставки Міністерство культури і туризму України, Національний Києво-Печерський історико-культурній заповідник.

Користуючись можливістю, висловлюємо глибоку повагу та подяку Президенту України В.Ф. Януковичу, Раднику Президента України – керівнику Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України Герман Г.М. за сприяння у зміцненні культурних відносин між Україною та США.

Особливо хотілося б відзначити представників України та США надзвичайних та повноважних послів О. Моцика та Дж. Теффта під патронатом яких було проведено тур українських скарбів по музеях Америки, нашого партнера в США – Фонд міжнародного мистецтва та освіти, та його президента Грега Гурова за можливість показати унікальні скарби нашої країни і познайомити з історією України американський народ, Американсько-українсько ділову Раду за організацію бізнес-семінарів та проведення грандіозних заходів відкриття виставок.

Найбільші міста Америки Вашингтон, Омаха, Хьюстон, Мінеаполіс - із захопленням приймали виставку. Американське суспільство отримало унікальну можливість ознайомитись із багатою історією України ,починаючи від здобутків Трипільської культури, засвоюючи спадок Античності і подорожуючи через Велику Скіфію, войовничу Сарматію до шедеврів, виготовлених майстрами Київської Русі, вражаючих своєю величчю та значимістю. Виставку відвідало близько 2 млн. американців, що само пособі є безпрецедентним фактом в культурних відношеннях між нашими країнами.

І не лише позитивні відгуки в пресі, але й високий рівень відвідування виставки, свідчать про надзвичайний інтерес американців до України і як наслідок пропагування нашої історії та культури.

Більш детальну інформацію про виставки в США ви можете знайти на сайті Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника6:

http://www.kplavra.kiev.ua/SLAVA_UKRAJINI_SAKRALNI_OBRAZI_XIXIX_STOLIT_2011_r_m_Hjuston_SSHA.html

Тим самим нам хотілося б сподіватися на продовження такого успішного проекту

Фотодобірка з відкриття виставки

Виставки закладу

Виставка «Скульптор бароко в Україні середини ХVIII століття: Іоан Георгій Пінзель»

«Скульптура І. Г. Пінзеля»
«Скульптура І. Г. Пінзеля»

З 21 листопада 2012 по 25 лютого 2013 завдяки меценатській підтримці Благодійного Фонду «Платар. Пам’яті Сергія Платонова» твори видатного майстра Іоана Георга Пінзеля вперше демонструватимуться в Парижі, в найвідомішому музеї світу — Луврі.

Читати далі

Виставка «Великі цивілізації старої Європи: Кукутень-Трипілля»

«Кукутень-Трипілля»
«Кукутень-Трипілля»

16 вересня 2008 року у Ватикані, в Палаці «Cancelleria», відкрилась виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень-Трипілля (VI–III тис.до Р.Х.)».

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація