Виставки

Всі ці музейні і виставкові проекти реалізовані завдяки меценатській та спонсорській діяльності Фонду Платар.


1. 2004-2005 рр. відбулась виставка Музею історичного культурного надбання ПЛАТАР «Тобі, Україно!» в Національному заповіднику «Софія Київська».

2. 16 листопада 2005 року в рамках міжнародного виставкового проекту «Україна Світові» Музей ПЛАТАР відкрив експозицію в штаб квартирі ЮНЕСКО в Парижі з нагоди святкування 60-тої річниці заснування. Разом з Національним історичним музеєм були представлені експонати часів Трипільської цивілізації. Виставка проводилась за підтримки та участі Президента України, Міністерства Закордонних Справ України, Генерального директора ЮНЕСКО з питань культури, Голови Національної комісії України з питань ЮНЕСКО.

3. З 2005 по 2010 рр в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику» було представлено близько 3000 експонатів Музею ПЛАТАР на виставці «Тобі, Україно!»

4. З 25 жовтня 2007 р. по 15 січня 2008 року в Національному заповіднику «Софія Київська» 26 експонатів Музею ПЛАТАР були представлені у виставці «Символ хреста в історії України протягом тисячоліть» .

5. В 2008- році в Історико-архітектурній пам’ятці - музею «Київська фортеця» близько 1000 експонатів Музею ПЛАТАР були представлені на виставці старожитностей «На зорі світових цивілізацій. Трипільська культура на Україні»

6. 14 квітня – 29 липня 2008 року у Національному музеї Варшави проводилась виставка експонатів Музею ПЛАТАР. Експозиція з майже 500 одиниць збереження, які представляли собою усі етапи розвитку людства на території України, від Трипільської доби до часів Київської Русі. Такий масштабний виставковий проект урочисто відкривали Президенти України та Польщі. Ця подія отримала підтримку як державних діячів так і науковців галузі археології та історії обох європейських країн.

7. У липні 2008 року Музей ПЛАТАР виступив у якості спонсора виставкового проекту «Православна ікона Росії, України, Білорусі». На відкритті виставки в Києві були присутні два Патріархи – Патріарх Московський та Всія Русі Олексій II та Святіший Патріарх Київський і всієї Русі-України Володимир. Проводилась виставка в три етапи у трьох музеях: в травні – червні 2008 в Державній Третьяковській галереї (Росія), в липні – вересні 2008 в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (Україна), в жовтні – листопаді в Національному художньому музеї (Білорусь).

8. 16 вересня – 31 жовтня 2008 року проходила виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень-Трипілля». Ця подія відбувалась у Палаці де Канчелярія у місті Римі, у власності держави Ватикан. У проекті, організатором якого з української сторони виступав Музей ПЛАТАР, презентуючи 150 експонатів, приймали участь і інші музеї: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Дніпропетровський музей ім. Яворницького, а також 6 румунських музеїв, разом з Національним музеєм історії Румунії, та Національним заповідником Молдови. За підтримки Посольства України при Святому Престолі, Надзвичайного та Повноважного Посла України Іжевської Т. І. ця подія була проведена на самому високому рівні. Під час виставки було проведено конференцію у якій прийняли участь провідні археологи України, Молдови, Румунії та Італії.

9. 15 жовтня 2010 – 15 лютого 2012 року 166 експонатів Музею ПЛАТАР у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світові» було презентовано у музеях США. В цілому проект викликав надзвичайний інтерес американського суспільства до нашої держави, яка має таку багату історію. Виставковий проект «Виставка «Слава України. Золоті скарби та зниклі цивілізації»» здійснювался у провідних музеях чотирьох штатів США:

· Міжнародний «Мерідіан Центр» (Вашингтон).

· Художній музей Джослін (Омаха, Небраска)

· Х‘юстонський музей природознавства ( Х‘юстон, Техас)

· Музей російського мистецтва ( Мінеаполіс, Мінесота).

10. З 26 грудня 2011 року у Львівській національній галереї мистецтв відкрився черговий виставковий проект колекції Музею ПЛАТАР. Станом на сьогодні реалізовані три етапи:

· Грудень 2011 року «Золоті скарби зниклих цивілізацій»

· Березень 2012 року «Золоті вінки античності»

· Червень 2012 року «Код Трипілля»


11. В червні 2012 року в рамках міжнародного проекту «Україна – cвітові» спільно з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником відбулось відкриття виставки «Слава України. Золоті скарби та зниклі цивілізації». Близько 400 експонатів Музею «ПЛАТАР» було представлено у виставкових приміщеннях Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.http://www.kplavra.kiev.ua/Vistavka_UKRAJINA__SVITU.html

12. З 21 листопада 2012 по 25 лютого 2013 завдяки меценатській підтримці Благодійного Фонду «Платар. Пам’яті Сергія Платонова» твори видатного майстра Іоана Георга Пінзеля вперше демонструватимуться в Парижі, в найвідомішому музеї світу — Луврі.

Співзасновником Фонду Платар Сергієм Тарутою було підписано меценатську угоду з музеєм Лувру, завдяки чому стало можливим проведення виставки «Виставка «Скульптор бароко в Україні середини ХVIII століття: Іоан Георгій Пінзель»».

Виставка «Скульптор бароко в Україні середини ХVIII століття: Іоан Георгій Пінзель»

«Скульптура І. Г. Пінзеля»
«Скульптура І. Г. Пінзеля»

З 21 листопада 2012 по 25 лютого 2013 завдяки меценатській підтримці Благодійного Фонду «Платар. Пам’яті Сергія Платонова» твори видатного майстра Іоана Георга Пінзеля вперше демонструватимуться в Парижі, в найвідомішому музеї світу — Луврі.

Читати далі

Виставка «Великі цивілізації старої Європи: Кукутень-Трипілля»

«Кукутень-Трипілля»
«Кукутень-Трипілля»

16 вересня 2008 року у Ватикані, в Палаці «Cancelleria», відкрилась виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень-Трипілля (VI–III тис.до Р.Х.)».

Читати далі

Виставка «Слава України. Золоті скарби та зниклі цивілізації»

Відкриття виставки.Вашингтон
Відкриття виставки.Вашингтон

15 жовтня 2010 — 15 лютого 2012 року 166 експонатів Музею ПЛАТАР у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світові» було презентовано у музеях США. В цілому проект викликав надзвичайний інтерес американського суспільства до нашої держави, яка має таку багату історію. Виставковий проект здійснювался у провідних музеях чотирьох штатів США.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація