Основна мета виставки «Православна ікона Росії, України та Білорусі» — показати розмаїття та спорідненість у галузі образотворчого мистецтва трьох народів та водночас різноманіття та самобутність ікон кожного з народів.
Відкриття виставки відбулося 29 травня у Державній Третяківській галереї у Москві, де ікони експонувалися до 13 липня. Після цього, з 28 липня по 14 вересня, виставка пройшла у Києві у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. У Національному художньому музеї Республіки Білорусь у Мінську унікальні ікони можна було побачити з 29 вересня по 9 листопада.
На виставці було представлено близько 90 творів іконопису ХІІІ-ХІХ ст.
Найдавніші експонати представила Третяківська галерея. На виставці можна було побачити один з найцінніших православних образів — ікону XV століття «Успіння Богоматері», або, як її ще називають, «Блакитне Успіння» — за надзвичайно чистий блакитний колір, який рідко зустрічається у російській іконі.
Угоду про організацію та проведення виставки було підписано 17 квітня 2008 року у Москві у Третяківській галереї між Федеральним державним закладом культури «Всеросійське музейне об’єднання «Державна Третяківська галерея» (Росія), Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником (Україна) та Національним художнім музеєм Республіки Білорусь.
До відкриття виставки був виданий каталог.
Читати далі
Читати далі
Читати далі
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація