Музеї на порталі

Всеукраїнська асоціація музеїв (ВУАМ) об’єднує кілька десятків музеїв та заповідників, що розташовані в різних регіонах України. За значущістю серед членів ВУАМ є музеї національні, обласні та місцеві. За тематикою наші музеї різняться ще більше: художні, історичні, літературні, краєзнавчі тощо.

Серед членів ВУАМ:

700-Museums-Lavra-spotlight.jpg

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Найбільший музейний комплекс України, де зосереджено 144 споруди, 122 з яких — пам’ятки історії і культури. Серед них — два унікальних підземних комплекси, храми, пам’ятки архітектури XI-XIX ст., виставкові приміщення.


704-Головна.Вхід.jpg

Музей книги і друкарства України

Музей створений 1972 року. Розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у будинку колишньої лаврської друкарні. Загальна експозиційна площа музею — 930 м2.


702-Фасад-Музею-російського-мистецтва-640per480.jpg

Київський музей російського мистецтва

Музей створено 12 листопада 1922 року. Він має найбільшу колекцію творів російського мистецтва в Україні, що нараховує понад 12 тис. експонатів: від ікон тринадцятого сторіччя до шедеврів живопису та скульптури XIX–XX сторіч.


802-Груш.-в-кабінеті.jpg

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Музей розташований у будинку родини Грушевських, який від початку ХХ століття був справжнім осередком і символом українського руху. Це єдина будівля, що вціліла до наших днів від київської садиби Грушевських.


Spadshina fasad.jpg

Музей культурної спадщини

Про творчий доробок українців діаспори розповість Музей Культурної спадщини (відділ Музею історії міста Києва), експозиція якого розміщена у семи експозиційних залах відреставрованої пам’ятки історії та архітектури, садиби ХVІІІ ст.


* * *

Новини ВУАМ

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація