До Києва їдуть експерти ЮНЕСКО

Unesco.gif

За інформацією «КорреспонденТ.net» з сьогоднішнього дня, 1 листопада, по 4 листопада поточного року в Києві перебуватиме делегація експертів ЮНЕСКО, які будуть оцінювати стан об'єктів культурної спадщини Софії Київської та Києво-Печерської Лаври, а також їхніх буферних зон.

Як йдеться у повідомленні громадської ініціативи Збережи старий Київ, серед експертів, які приїдуть до Києва, буде також Франческо Бандарін, що займає посади голови Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та заступника генерального директора цієї всесвітньої організації. Ініціатива зазначає, що делегація такого рівня в питаннях охорони культурної спадщини до Києва приїжджає вперше.

Організація нагадує, що влітку поточного року на сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Бразилії розглядалося питання збереження об'єктів спадщини ЮНЕСКО в Києві. Тоді ЮНЕСКО ледь не внесло до «чорного списку» Національний заповідник Софія Київська та Києво-Печерську Лавру, що перебувають нині в списку всесвітньої спадщини. Причинами, через які заповідники планувалося внести в «чорний список», були будівництва, що ведуться в заповідній зоні, і безвідповідальність київських чиновників.

«Як і під час попередніх приїздів іноземних експертів, на офіційних сайтах Міністерства закордонних справ або Міністерства культури інформації про візит немає. Очевидно, влада вкотре намагається уникнути публічного коментування загрозливої ситуації навколо забудови історичного центру Києва», - наголошується в повідомленні громадської ініціативи.

Нагадаємо, в жовтні уряд України прийняв цілісний майновий комплекс Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і будівлю Успенського собору, розташованого на його території, у державну власність.

Україна до лютого 2011 року повинна виконати рекомендації комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, щоб національний заповідник Софія Київська та Києво-Печерська Лавра не потрапили в чорний список цієї організації.

Відвідувачам

Новини закладу

Музею Михайла Грушевського – 25 років!

Сьогодні, 3 лютого 2017 р., виповнюється 25 років від дня прийняття рішення про створення Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.
Читати далі

День селфі в музеї Михайла Грушевського

CultureThemes у середині січня обирають день для музейного селфі. Цього року Міжнародний день селфі у музеї випадає на 18 січня. Українські музеї не залишилися осторонь та вже не перший рік підтримують традицію.Музей Михайла Грушевського долучається до ініціативи другий рік поспіль. Видатний науковець не був байдужим до мистецтва фотографії.
Читати далі

Ще раз про Крим і кримські музеї. Відкритий лист.

До ВУАМ надішов лист від науковців, музейників Криму адресований Вице-премьер министру, министру культуры Украины Кириленко В.А.
Читати далі

Новини ВУАМ

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація