Про це свідчать результати останнього соціологічного дослідження, проведеного «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики, повідомили УНІАН у прес-службі заступника голови Верховної Ради Миколи ТОМЕНКА.
Зокрема, абсолютна більшість киян (71,4 %) дотримується думки, що музейну частину Києво-Печерської Лаври не слід передавати у розпорядження Церкви — вона має залишатись національним музеєм.
Разом з тим 14,8 % вважають, що музейну частину Києво-Печерської Лаври треба передати у розпорядження Українській православній церкві Київського патріархату, і тільки 4,6 % висловились за те, щоб передати Українській православній церкві Московського патріархату. Не змогли визначитись з відповіддю 9,2 % респондентів.
При цьому належність до певної конфесії не впливає на думку стосовно долі музейної частини Києво-Печерської Лаври. Переважна більшість тих, хто відносить себе до УПЦ КП та УПЦ МП (відповідно, 71 % і 72 %), вважають, що музейна частина Лаври має залишатись музеєм.
Коментуючи результати опитування, М. ТОМЕНКО зазначив, що влада, вирішуючи долю музеїв Києво-Печерської Лаври, має, окрім аргументів фахівців, які категорично проти виселення музею, звернути увагу на позицію киян у цьому питанні.
«Влада загалом та київська влада зокрема повинні визначитися: у своїй діяльності вони підтримують киян чи інтереси керівництва однієї з православних конфесій», — підкреслив віце-спікер.
Репрезентативне вибіркове опитування дорослого населення Києва було проведено «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики 19-25 березня 2011 року. Усього за місцем проживання опитано 800 респондентів віком від 18 років і старше. Статистична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95 не перевищує ±3,5 %.
Читати далі
Читати далі
Читати далі
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація