Відкриття виставки живопису, графіки, художнього скла та фотографій родини Турецьких (м. Львів) відбудеться 16 вересня 2012 року о 16.00 годині. Додаткова інформація і більше фотографій творів можна подивитися на сайтах: http://www.pukhinda.com http://www.lucas.lviv.ua
Наталія Пухінда - живопис
Проживає і працює у м. Львові. Народилась 23.01.1955 в м. Кіровограді. У 1975 р. закінчила Одеське державне художнє училище ім. М. Б. Грекова. У 1982 р. закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Національної спілки художників України. Твори знаходяться в приватних колекціях України та за кордоном.
У львівської художниці Наталі Пухінди дві пристрасті – антикваріат і квіти – символ краси миттєвої і краси вічної. У свої твори Наталя дуже прискіпливо добирає предмет до предмету, дрібничку до дрібнички, нюанс до нюансу, вибудовуючи з «уламків» минулого естетично і енергетично «смачну» композицію. Всі учасники її натюрмортів: усі оці свічники, книжки, вази, годинники, дзеркала, музичні інструменти, картини і капелюшки… колись були фрагментами декорації у п’єсі життя людей, чиї реальні біографії назавжди залишились за кадром. Тож романтична уява художниці вільна компонувати з цих випадкових, переплутаних «пазлів» з різних часів і країн, власні, цілком переконливі історії. Вони виходять настільки привабливими, що часом художниця й сама спокушається «приміряти» на себе, бодай віртуально, у дзеркалі, долю невідомої власниці кокетливого капелюшка.
Іван Турецький - графіка і живопис
Народився 17.08.1956 в м. Красноярськ (Росія). Закінчив ЛУПМ ім. І. Труша. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1982). Працює в галузі живопису, графіки та геральдики. Член Національної спілки художників України. Твори знаходяться в приватних колекціях України та за кордоном.
Іван Турецький у Львові більше відомий як антиквар-інтелектуал та один з провідних сучасних українських геральдистів, який брав участь у створенні державного гербу незалежної України та нового гербу Львова. Вже більш ніж 20 років поспіль він розробляє державні нагороди, державні і приватні герби, проекти українських і австрійських марок, авторські проекти гральних карт, присвячених героїчній історії України, екслібриси для істеблішменту та культурної еліти країни… Живопис у Івана Турецького, що називається, «для душі». Через свою енергійну натуру та бурхливу цікавість до всіх напрямків класичного мистецтва він не може «втриматися» в рамках однієї творчої манери. Тож художник філігранно «сплітає» примхливі принади жіночих фігур із фантастичними рослинами та драперіями у вигадливі бароково-сецесійні арабески. І не менш натхненно створює абстрактні полотна, де «вирування» композиції успішно конкурує із буянням колористики.
Ольга Турецька - художнє скло
Народилась 11.02.1984 у м. Львові в родині художників. Навчалась в ЛДКДУМ ім.І.Труша (1999 р. - 2003 р.) В 2009 р. з відзнакою закінчила Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю худ. скло. Учасник персональних, всеукраїнських та міжнародних виставок.
Ольга Турецька не спокусилася популярністю живопису і обрала життєрадісну пластику скла. Вона працює в техніці ф’юзинг, сплавляє кольорове скло у веселі, дзвінкі, по дитячому виразні, коштовно-красиві декоративні об’єкти. Зворушливі анімалістично-декоративні образи створені художницею у столиці українського авторського скла — Львова, є чудовим «теплим» подарунком і родзинкою в інтер'єрі. Творчість Ольги Турецької - це як казкове «віконечко» у різнокольоровий світ скла, світла і веселих історій.
Лук’ян Турецький - фотографія
Народився 10.05.1979 у м. Львові. Навчався в ЛДКДУМ ім. І. Труша, та Львівській національній академії мистецтв на кафедрі графічного дизайну. Фотографією захоплюється з шкільного віку. Працює у власній студії графічного дизайну.
У вільний від дизайну час Лук’ян Турецький уважно і методично полює за автентикою не вкритих туристичним глянцем куточків старого міста. Ним рухає не тільки бажання встигнути заархівувати деталі, які зникають щодня під тиском цивілізації… Він не прагне смакувати естетикою поступового вмирання історії… Натомість його захоплює можливість упіймати і втримати щирість відчуття миттєвості, образу, ситуації… Тому тут - жодних постановочних кадрів, жодної штучності сюжету, жодного бажання розважити чи прикрасити. Тільки реальність, як вона є. Але завдяки авторському ракурсу, романтично-ностальгічно- філософському, репортажна документальність буденності трансформується у «добірку» інтелектуальної фото-есеїстики. Меланхолія чорно-білого фото «розчиняє» час і провокує глядача на мандрівку територією спогадів: власних, вичитаних, вигаданих… Люди в кадрі – хіба тільки натяком, якщо їх присутність не порушує гармонії урбаністичного буття. Головний герой – місто, «приватне життя» його занедбаних закапелків, покинутих напризволяще споруд, індустріальних, паркових і «цвинтарних» околиць, переплетення дротів, сходів, труб, грат, доль… стриманості, лаконічності, гідності, спокою, романтичного ідеалізму, сентиментального настрою, щемливої ніжності…
Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Івана Мазепи, 21, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-78-43, 280-22-10.
Читати далі
Читати далі
Читати далі
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація