24 січня 2014 року о 16.00 в актовому залі Музею історії міста Києва відбулася багатолюдна презентація книги «Таємниці гробниці Ярослава Мудрого». Організаторами презентації є автори книги, а саме відомі київські вчені д.і.н., професор Н.М.Нікітенко, к.і.н. В.В.Корнієнко, к.і.н. І.Є.Марголіна, дійсний член Української академії архітектури Н.М.Куковальська, д.мед.н., професор Б.В.Михайличенко.
Презентація почалася з хвилини мовчання в пам’ять жертв протистоянь в Україні.
Монографія є першою книгою про саркофаг Ярослава — знамениту національну реліквію. Ця праця присвячена новітнім дослідженням відомого саркофага, який і нині зберігає свої таємниці. Сучасні дослідження інспіровані відкриттям саркофага 10 вересня 2009 року з науковою метою, що стало справжньою сенсацією. Слід зазначити, що захоронення у саркофазі не вивчались останні сімдесять років. Уже по іншому розглянуто давні проблеми, неочікуванно відкрились нові факти та виникли нові загадки. Великою несподіванкою стало те, що останки Ярослава Мудрого були відсутні у саркофазі, хоча в актах, що зберігаються в архівах, є свідчення про їх наявність.
У презентованій книзі йдеться про таке: чи саркофаг знаходиться на своєму первинному місці, коли він був виготовлений і установлений у Софієвському соборі. Читач уперше взнає, хто і коли залишив написи-графіті на поверхні саркофага, який їх зміст, коли і як зникли рештки великого київського князя Ярослава Мудрого, де вони знаходяться зараз, чиї останки у теперішній час лежать у саркофазі і що нового взнали про них учені. Відповіді на ці та інші питання пропонують автори наукової монографії.
Книга написана доступно, має багато ілюстрацій, буде цікавою широкому загалу читачів, корисною для тих, хто цікавиться історією та культурою Київською Русі і хоче дізнатися про неї щось нове, правдиве, нетривіальне.
Розповідь про книгу супроводжувалася електронною презентацією, де йшлося про процес дослідження, і викликала значне зацікавлення у присутніх.
У презентації брали участь київські історики, мистецтвознавці, викладачі шкіл та вишів, екскурсоводи, працівники різних музеїв Києва, представники громадськості.
Вартість книги — 30 гривень.
Інформація щодо придбання книги за тел. 067-281-26-59, 097-180-01-06.
Читати далі
Читати далі
Читати далі
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація