Остромирове Євангеліє – одна з найдавніших і перша точно датована рукописна книга Київської Русі. Писав її диякон Григорій у Києві з 21 жовтня 1056 р. до 12 травня 1057 р. на пергаменті, каліграфічним почерком для намісника київського князя Ізяслава у м. Новгороді Остромира. Оригінал книги зберігається в Публічній бібліотеці ім. М.Є.Салтикова-Щедріна в Санкт-Петербурзі. Церковно-слов’янський текст книги містить слова, вирази і граматичні форми, які вказують на спорідненість з живими говірками української мови.
Окрім трьох мініатюр із зображеннями євангелістів та заставок рукопис прикрашають близько 300 заголовних літер-буквиць, жодна з яких не повторюється. Усі художні елементи пам’ятки розписані фарбами і золотом.
Метою конкурсу було прилучити школярів до пізнання «Остромирового Євангелія» - найбагатшої за оздобленням давньої української писемної пам’ятки, через перемалювання буквиць з власною інтерпретацією окремих частин. Конкурс тривав з червня до листопада 2007 р. Учасниками були 170 учнів 3-7 класів з п’ятьох київських шкіл. До журі конкурсу входили відомі художники - майстри рукописних шрифтів: Віталій Мітченко, Василь Перевальський, Василь Чебаник.
Свято відкриття виставки, підведення підсумків конкурсу і вручення призів відбулося 8 листопада 2007 р. напередодні Дня української писемності і мови. Призом слугував текст молитви Господньої за Остромировим Євангелієм з паралельно поданою реконструкцією сучасною українською абеткою, яка допомогла дітям відчитати церковнослов’янське письмо.
Зі словом про Остромирове Євангеліє, як видатну пам’ятку культури України-Русі та її релігійне значення на святі виступили доктор мистецтвознавства Дмитро Степовик, кандидат філологічних наук Микола Ткач, ігумен Лаврентій.
За висловом голови журі професора Василя Чебаника це була перша в Україні виставка абетки.
Виставку-конкурс організували: заступник директора з наукової роботи Дмитро Палій (автор і керівник проекту), провідний науковий співробітник Людмила Козеко, старший науковий співробітник Лідія Рябцева.
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00
Читати далі
22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»
Читати далі
21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація