9 квітня 2014 року о 18.00 годині найзагадковіший твір Тараса Шевченка – містерія «Великий льох» – прозвучить мовою театру у Музеї книги і друкарства. Надзвичайно актуальну, новаторську поему Великого Кобзаря, в яку він вклав особливо глибокий національно-політичний і містичний смисл, поставить майстер містерій, лауреат 14 міжнародних фестивалів, режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк. Вперше у Києві поема «Великий льох» з’явиться в репертуарі професійного театру.
«Такого Шевченка в школі не вивчають! Неймовірне пророче проникнення поета в минуле, сучасне й майбутнє. Здається, всі сили космічного зла зійшлися, щоб знищити Україну – але в тому, що так сталося, є й провина самих українців усіх поколінь... Та бій на барикадах історії триває, і в цьому бої Україна – здавалося б, упосліджена, пригнічена і майже знищена – виявляється незнищенною. І таємниці цього дива жодним загарбникам не розгадати...», – говорить режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк.
Поема Тараса Шевченка «Великий льох» є гострою сатирою на полiтику царської Росiї, викриттям злочинів, скоєних російським самодержавством проти України. Поет засуджує зажерливість і здирство царських чиновників, зневажає українських лжепатріотів за їхню бездіяльність у справі духовного виховання нації, за зростання скаліченого покоління, байдужого до свого історичного минулого і майбутнього нації, яке не має власної гідності, пригинається і виправдовується перед московськими панами. «Великий льох» – це протест поета проти соцiального i нацiонального гнiту народу. Шевченко закликає не миритися з поневолювачами і катами навіть в дрібницях та знищити всю машину поневолення. Епілог поеми, у якому втілена основна ідея, сповнений віри у відродження української нації, духовні скарби якої заховані у «великому льоху» й недосяжні для ворогів-поневолювачів:
«…Встане Україна І розвіє тьму неволі, Світ правди засвітить, І помоляться на волі Невольничі діти!..»
Додаткова можливість для глядачів вистави – оглянути експозицію Музею книги і друкарства в унікальній для світової культури будівлі. Саме у ній понад 300 років діяла Лаврська друкарня. Також в окремому залі музею представлена виставка видань творів Кобзаря зі всього світу з колекції Юрія Меженка. Ці книги зберігаються у спецфондах Інституту літератури НАНУ і експонуються вперше. Наукові працівники музею охоче проведуть для відвідувачів екскурсію.
Благодійний внесок: 30 грн. Придбати можна, затефонувавши 093 767 43 81.
Постановка: Володимир Завальнюк Художник: Поліна Омельченко Актори: Ганна Яремчук, Кирило Булкін, Олена Мотовилова
Завантажити, прочитати чи поділитися поемою-містерією Тараса Шевченка «Великий льох»: http://ukrlib.lviv.ua/skachaty-shevchenko-t-velykyj-loh/
Потребуєте додаткової інформації?
Відвідайте сторінки Музею книги і друкарства України у соціальних мережах:
vuam.org.ua (Музей книги і друкарства України)
Музей книги і друкарства України на Facebook https://www.facebook.com/Books.and.Printing.Museum?ref=stream
http://bookmuseum-ua.livejournal.com/
Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Лаврська, 9, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-78-43, 280-52-56, 280-22-10.
З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017
Читати далі
Моноспектакль "Белая птица. Не улетай". 17.09.17 (неділя) о 17.00
Читати далі
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація