Виставку відкрито за підтримки Благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» та Музею книги і друкарства України.
На виставці представлені авторські роботи Любави Тарадай.
Виставка відкрита для відвідувачів з 10 до 17 години щодня (крім вівторка). Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Києво-Печерської лаври (вул. Івана Мазепи, 21, корп. 9).
Молода львівська художниця Любава Тарадай — талановита особистість, становлення якої відбувалося з раннього дитинства у творчій атмосфері, що панувала у родинному колі. Розпочавши активну діяльність на креативній ниві, Любава розкрила себе як різносторонньо обдарований митець. У 2009 р. закінчила з відзнакою Львівську Національну академію мистецтв (кафедра «Моделювання костюма»). Представлена колекція вечірніх суконь засвідчила фаховість дипломантки як дизайнера одягу: відчуття стилю, пропорцій, гармонії кольору та фактури. Майстерність художниці-вишивальниці проявилася у вишивці стрічками (персональні виставки 2008-2009 рр.).
Найповніше у творчості Любави Тарадай репрезентовано батік у техніці холодного та гарячого розпису, про що свідчить перелік виставок упродовж 2004-2009 рр. Саме в цих роботах авторка позиціонує себе як художник-живописець та графік. У мистецькому доробку Любави можна виокремити декілька тематичних напрямів, які сформувалися у результаті світоглядних бачень художниці. Зображення тварин та квітів як невід’ємної складової гармонії природи домінують у творчому доробку мисткині («Тигр», «Родина», «Леопарди», диптих «Зебри», «Метелики чи квіти», «Танок квітів»). Сміливо автор використовує у своїх роботах фігуративні композиції з іконографічними мотивами, дотримуючись канонів сакрального живопису (цикл робіт «Богородиця», «Оранта», «Архангел Михаїл»). Не оминула Любава і українське народне мистецтво як джерело натхнення власної творчості, створивши яскраві, декоративні роботи («За мотивами українських казок»).
Особливе місце у творчості художниці займають полотна з зображеннями Львова, які розкривають Любаву Тарадай як талановитого художника-графіка. На темному монохромному тлі наче з загадкового минулого виринають такі знані і водночас невідомі куточки міста Лева («Нічний Львів», «Оперний театр», «Після дощу», «Церква Юра»). Через лінеарну графіку мисткиня передає характер та настрій улюбленого міста: змоклі дахи та вулиці після дощу, мерехтливий собор у вечірньому сяйві ліхтарів, старовинні будівлі, що наче зберігають багатовікові таємниці…
Роботи художниці зберігаються в приватних колекціях України, Росії та Канади. На виставці демонструються 24 твори мисткині.
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00
Читати далі
22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»
Читати далі
21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація