Виставка відкрита до 150-х роковин смерті Тараса Шевченка за підтримки Благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».
Видання творів Тараса Шевченка та графічної Шевченкіани:каталог /Музей книги і друкарства України/ Упоряд. М.А. Корнійчук, Г.В. Карпінчук, Н.В. Глоба, Л.П. Парійська; Передм. М.А. Корнійчук, Л.П. Парійська; Фото Н.В. Глоба; Ред. С.В. Цушко; Худ. оформ. Л.В. Міщук; Техн. ред. Т.М. Мацапура; Коректор А.М. Зубар; Комп. верстання О.Є. Кочубей. - К.:Унів. вид-во «Пульсари», 2011.- 176 с.:іл.
Видання здійснено за сприяння Благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».
Виставка побудована на матеріалах Музею книги і друкарства України, Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва.
Тут представлено представлено більше трьохсот експонатів: автографи окремих поезій та листи Шевченка, книжкова і образотворча Шевченкіана. Її експозиція відтворює історичний шлях друкованого Шевченкового Слова впродовж 170 років – від першої половини ХІХ ст. до початку ХХІ ст. та його інтерпретацію в українському образотворчому мистецтві.
Експонуються прижиттєві видання: «Гайдамаки» (1841), «Гамалія» (1844), «Чигиринський Кобзар і Гайдамаки» (1844), «Новые стихотворения Пушкина и Шевченки»(1859),«Кобзар» (1860); посмертні видання творів, що виходили в Росії і за кордоном; видання ХХ ст., у змісті та в історії появи яких відбивається тогочасний соціально-політичний стан України та видання сучасні.
Ілюстрації до творів Шевченка, елементи їх мистецького оформлення та екслібриси представлені таким славними іменами як Софія Налепінська-Бойчук, Василь Кричевський, Марія Котляревська, Іван Їжакевич, Антон Середа, Василь Касіян, Михайло Дерегус, Софія Карафа-Корбут, Ісаак Хотінок, Василь Хоменко, Анатолій Пономаренко,Олександр Данченко, Володимир Куткін, Володимир Масик, Володимир Юрчишин, Олександр Губарєв, Василь Лопата, Олександр Івахненко, Микола Стратілат, Володимир Гарбуз.
Автори рушників - лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка - Ганна Василащук і Ганна Верес, а також знана майстриня Ольга Бондарева.
Виставка відкрита для відвідувачів з 10 до 17 години щодня (крім вівторка). Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Івана Мазепи, 21, корп. 9). Телефони для довідок 280-66-23; 280-52-56; 280-79-76.
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00
Читати далі
22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»
Читати далі
21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація