Департамент культури КМДА
Музей книги і друкарства України
Оксана Романіва-Тріска та Тарас Лозинський мають честь запросити Вас на церемонію відкриття виставки «Малярство на склі» та ювілейної виставки до 10-ліття діяльності Інституту колекціонерства Українських пам’яток при НТШ
Відкриття виставки відбудеться 5 вересня 2013 року о 17.00 годині в Музеї книги і друкарства України
У першій частині виставки виставлено основні видання, здійснені за участі Інституту колекціонерства, світлини з відображенням яскравих моментів діяльності, а також частково твори художників — оригінали, які були репродуковані у згаданих публікаціях. За 10 років видавничої діяльності Інститутом видано більше 30-ти мистецьких альбомів. Серед них —“Українська ікона з приватних збірок” (спільний проект з видавництвом “Родовід“), “Іван Труш“, “Маргіта Сельська”, “Олекса Сміх-Шатківський“, “Володимир Патик“, “Леопольд Левицький” (спільно з видавництвом “Родовід“), ряд альбомів про Романа Сельського, “Українські січові стрільці. Мистецька спадщина“ (спільний проект з Національним музеєм у Львові ім. А. Шептицького). У 2010-2012 роках опубліковано твори найвизначніших художників: Олекси Новаківського (альбоми кращих творів), Михайла Бойчука (альбом-каталог збережених творів), Анатоля Петрицького (театральні строї та декорації зі збірки Музею театрального, музичного та кіномистецтва України). Започатковано серії видань:
— українські колекціонери (Іван Гречко, Зенон Харкавий);
— твори українського професійного мистецтва з приватних збірок;
— українське народне мистецтво.
У другій частині експозиції представлений ІКОНОПИС НА СКЛІ двох львівських авторів Оксани Романів-Тріски і Тараса Лозинського — активних членів Інституту колекціонерства. Оксана Романів-Тріска, художниця за освітою, мистецтвознавець, Тарас Лозинський — інженер, досвідчений колекціонер і художник. Обоє авторів зацікавились давньою технікою виконання через колекціонерство — знайшовши у сільських хатах Покуття народні ікони на склі. Глибоке захоплення народним мистецтвом стало поштовхом до мистецьких експериментів із технікою малярства на склі, яку вони використовують згідно особистого бачення й трактування старих іконописних тем.
Потребуєте додаткової інформації?
Відвідайте сторінки Музею книги і друкарства України у соціальних мережах:
vuam.org.ua (Музей книги і друкарства України)
Музей книги і друкарства України на Facebook
http://bookmuseum-ua.livejournal.com/
Виставка відкрита для відвідувачів з 10 до 17 години щодня (крім вівторка). Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Лаврська, 9, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-52-56, 280-78-43.
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00
Читати далі
22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»
Читати далі
21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація