Золотий мольберт слідами Мойсея українського духа

Пересувна виставка шедеврів дитячої творчості
в рамках Міжнародного Форуму

«Золотий мольберт слідами Мойсея українського духа»

присвяченого 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

«Митрополит Андрей вчив нас бути

народом, державою, справжніми патріотами...

Адже Україна є нашою хатою, яку ми повинні

спільними силами будувати».

Блаженнійший Владика Любомир

704-ЗолотийМольберт Щептицький-01.jpg

Багатогранна громадська та благодійна діяльність, визначні місійні заслуги, вчення Вселенської постаті Великого Громадянина України – Слуги Божого Ми­трополита Андрея Шептицького, який все життя поклав на вівтар служіння народу України, стали пізнанням та дороговказом для виховання нового по­коління чесних, мудрих та успішних УКРАЇНЦІВ європейського спрямування, таких укра­їнців, які стануть взірцем особистості у цивілізованому світі.
На жаль, правда про постать Митрополита Андрея, нині ще недостатньо відома як на Заході, так і на Сході України.

 

Пізнати вчення й дороговкази Митрополита Андрея Шептицького, донести їх до сердець та розуму людей найкраще можна на Львівщині. Саме тут народився Великий укра­їнець – Князь Української Церкви, Велетень-Церковник вселенського духу, Митрополит Андрей – Роман Олександр Марія граф Шептицький, в чернецтві Андрей.

 

У розбудові державності Митрополит Андрей особливого значення надавав культурі, вважаючи, що «занепад культури якогось народу та його творчої сили – це більша трагедія, ніж упадок держави, яка є тільки найважливішим засобом для розвитку культури. Державу інколи легше відзискати, ніж відродити силу культури власного народу».

 

У 1920-х роках у Карпатах Митрополит Андрей придбав землі. Найбільше часу про­водив сам з дітьми та молоддю у селі Підлютому, де щорічно впродовж літа перебували пластуни, функціонували спортивні табори і особливого значення набували пленери для талановитої молоді школи Олекси Новаківського, якою опікувався особисто сам Ан­дрей Шептицький і викладав у цій школі етику й історію мистецтва. Велику роль відігравав Митрополит Андрей у творчих долях багатьох українських художників, яких щорічно за власний кошт навчав не тільки у школі О. Новаківського, але й фінансував їх вишкіл за кор­доном. Стипендіатами Митрополита Андрея стали видатні українські художники Модест Сосенко та Іван Северин, Михайло Мороз і Святослав Гординський, Василь Дядинюк та Ольга Дядинюк-Козакевич, Михайло Кміт та Зофія Зарницька, Марія Карп’юк, Степан Луцик, Ольга Плешкан, Іван Старчук та багато інших.

 

Наслідуючи наміри Митрополита Андрея, який надавав великого значення вихо­ванню особистості засобами мистецтва та пленерного малюнку (підтвердженням цього є щорічні пленери у Підлютому для талановитої молоді), у 2003 році на базі БФ «Львівська дитяча галерея» розпочато щорічні Міжнародні фестивалі пленерного малюнку «Юні та­ланти під покровом Короля Данила» та Міжнародні конкурси пленерного малюнку «Золо­тий мольберт». З 2003 року щорічно на пленери на Львівщині для творчого спілкування, знайомства, розвою власних ідей і демонстрації талантів збираються сотні дітей зі Схо­ду, Центральної та Західної України, а також з-закордону. В рамках пленерів відбуваються арткласи, виставки, науково-практичні семінари та конференції. Ці заходи мають важливе навчально-виховне значення. Тому вони об’єднались у Міжнародний Форум мистецької творчості «Золотий мольберт».

 

З 2015 року Форум названо «Золотий мольберт слідами Мойсея українського духа» та присвячено Митрополиту Андрею.

 

Ольга Михайлюк,
засновник Форуму, голова Правління
БФ «Львівська дитяча галерея»





Потребуєте додаткової інформації?

Відвідайте сторінки Музею книги і друкарства України у соціальних мережах:

Всеукраїнська асоціація музеїв (ВУАМ)
Facebook
Живий журнал
ВКонтакте

Музей книги і друкарства України
розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського
історико-культурного заповідника
(вул. Лаврська, 9, корп. 9).

Телефони для довідок

(044) 280-79-76,
(044) 280-66-23,
(044) 280-52-56,
(044) 280-78-43.

Виставки закладу

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка Василя Перевальського. Графіка

704-Perevalskyj2017.jpg

Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00

Читати далі

Виставка «І тільки незмінна книга!»

704-Mezhenko01.jpg

22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»

Читати далі

Виставка живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва 2017

704-Karev2.jpg

21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація