Програма Фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 16 – 19 жовтня 2014 р.
16 жовтня (четвер)
Зал 4 - 15:00 – 16:00 - Офіційне відкриття фестивалю. Відкриття виставки на відзначення 80-річчя Національного видавництва дитячої літератури «Веселка»
Зал 4 - 16:00 – 16:30 - Презентація виставки дитячого пленерного малюнку Міжнародного конкурсу "Золотий мольберт" (м. Львів), присвячена 200-річчю Т.Г. Шевченка та Небесній Сотні
Зал 5 - 16:30 – 17:00 – Відкриття виставки артбуків
Зал 4 - 17:00 – 18:00 – Виступ дитячого фольклорного ансамблю «Райгородок» під орудою Сусанни Карпенко
Сусанна Карпенко – співачка, керівник дитячого ансамблю українського традиційного співу «Райгородок»; учасниця проектів Олега Скрипки «Ле Гранд Оркестр» та «Чоботи з бугая», джазового проекту Д. Найдича «Давнина».
Зал 4 - 18:00 – 20:00 –Тарас Компаніченко та Хорея Козацька Хорея Козацька – ансамбль стародавньої музики, заснований у Києві 2005 р. Виконує музику Середньовіччя, Ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі сучасні твори. Керівник – Заслужений артист України Тарас Компаніченко.
АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Майстер-клас «Шоколадне королівство» - від «Львівської майстерні шоколаду» - на майстер-класі можна власноруч виготовити різноманітні фігурки з шоколаду та розмалювати їх на свій смак. • Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток. • Акція «Твоя книга для твого однолітка на Сході України» - прийди на Фестиваль та принеси або придбай книгу для дітей з регіонів України, де відбувається війна. По закінченню Акції книги будуть передані дітям до шкільних бібліотек Луганської та Донецької областей. • Листівки від Магів та Янголів підпиши листівку на підтримку наших бійців на Сході • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан. • Створення щоденника фестивалю своїми враженнями від фестивалю і пропозиціями Ви зможете поділитись на сторінках щоденника фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів».
17 жовтня (п’ятниця)
Зал 3 - 10:00 – 11:00 – Кузько Кузякін презентує «Зубасті задачки» («Видавництво Старого Лева»)
«Зубасті задачки» допоможуть дітям навчитися уважніше дивитися на світ, глибше пізнати мову, мислити творчо і критично. Головна ідея кожного розвороту – це поєднання різних за рівнем і тематичним спрямуванням завдань. Більшість із них доступні для розв’язання звичайною дитиною. Але 2-3 завдання на розвороті обов’язково складніші за рівнем. Причому мова йде не про формальну складність. Для їхнього розв’язання дитина не потребує якихось поглиблених знань. Вона просто має бути спостережливішою, вміти знаходити певні логічні зв’язки й асоціації, вміти фантазувати. Кузько Кузякін – автор, художник, педагог. Ілюстрував та редагував дитячі журнали(«Пізнайко», «Мамине сонечко», «Професор Крейд», «Артек»). Його ілюстрації можна знайти у близько десяти книжках для українських і зарубіжних видавництв: «Видавництво Старого Лева» («Арфа для павучка», «Як не заблукати в Павутині»), «Amea», «Publicat», «Азбукварик», «РИПОЛ». Отримав відзнаку в кількох літературних конкурсах («Коронація Слова», «Смолоскип», «Белая скрижаль», «Витоки», премії імені Олександри Кравченко).
Зал 4 - 10:00 – 11:00 – Тетяна Щербаченко та Євгенія Миронюк презентують «Біла, Синя та інші» («Видавництво Старого Лева») Хороша мурнявська книжечка. Легка й грайлива. Проте змусить замислися і дорослих, і дітей. Не лише про те, що є у пташок: ноги чи лапки; скільки лапок у павучків, якого кольору бувають звірі, а й, наприклад, чи літають ті, в кого немає крилець… Тетяна Щербаченко – автор дитячих книжок, літературний критик, редактор. Член журі літературних конкурсів та рейтингів у сфері дитячої літератури («Великий Їжак» (2012), «Коронація слова» (2011), «Книга року» (2004-2012) та ін.). Член Асоціації українських письменників.
Зал 1 - 11:00 – 12:00 "Таємниці абетки Григорія Нарбута". Майстер-клас викладача "Культурного проекту" Оксани Садовенко
Зал 1 - 11:00 – 12:00 - Інтерактивні читання для дітей від Літературного клубу "Букмоль". Запрошуємо долучитися усіх відвідувачів фестивалю.
Зал 2 - 11:00 – 12:00 – Презентація та майстер-клас від видавництва «Мамине сонечко»
Зал 3 – 11:00-12:00 – Тамара Коломієць презентує «Абетку дитячої безпеки»
Тамара Коломієць – українська поетеса, перекладач. Лауреат премій ім. Павла Тичини, ім. Наталі Забіли, член НСПУ.
Зал 4 - 11:00 – 12:00 – Презентація книги «Казковий світ Бориса Грінченка» від дитячої письменниці і поетеси Мар’яни Ангелової
Зал 5 - 11:00 – 12:00 – практичні заняття для старшокласників, батьків та вчителів на тему: «Складання легенди за опорними словами». Проводить кандидат психологічних наук, доцент Олександр Бреусенко-Кузнєцов (автор понад 60 наукових праць, оповідань-фентезі, оригінальних казкотерапевтичних методик)
Зал 1 - 12:00 – 13:30 – "Ритм Степана Ковніра". Майстер-клас викладача "Культурного проекту" Оксани Садовенко
Зал 2 - 12:00 – 13:00 – Видавництво «Наірі» та ілюстратор Наталія Єщенко презентують серію «Українська народна казка», долучіться до творення казки на майстер-класі «Малюємо казку»
Зал 3 - 12:00 – 13:00 – Лялькова вистава «Принцеса Стрибунка» Єжи Дворського
Зал 4 - 12:00 – 13:00 - Зірка Мензатюк презентує повість «Як я руйнувала імперію» Ілюстрації: Ростислав Попський («Видавництво Старого Лева», 2014) «Як я руйнувала імперію» - перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули? Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше - хто його розвалив? Зірка Мензатюк – лауреат премії імені Лесі Українки, чиї книги стали бестселерами в український дитячій та підлітковий літературі останнього десятиліття.
Зал 5 - 12:00 – 13:00 – Анастасія Денисенко презентує путівник по Києву для дітей «Мій маленький Київ» (для дітей 7-10 років) від видавництва «Laurus» (+ майстер-клас)
Зал 1 - 13:30 – 14:30 – майстер-клас «Мрамурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створіть власну.
Зал 2 - 13:00 – 14:00 – презентація та майстер-клас від журналу «Пізнайко»
Зал 3 - 13:00 – 14:00 – Зірка Мензатюк презентує повість «Ангел золоте волосся» з ілюстраціями Катерини Штанко («Видавництво Старого Лева», 2013) Що може розрадити дівчинку, життя якої складається з самих неприємностей? І вчителька раз у раз записує зауваження у щоденник, і однокласники дошкуляють, і тато не їздить на крутому джипі. Але найгірше – братикові потрібна операція, тому батькам, напевне, доведеться продати квартиру… Тут допоможе хіба диво. Справжнє. Як-от поява Ангела Золоте Волосся, який навчить бачити добро навіть у щоденних клопотах і щиро вірити в те, що життя насправді прекрасне.
Зал 4 - 13:00 – 14:00 – Сашко Дерманський презентує «Чудове Чудовисько і Погане Поганисько». В презентації бере участь Іван Малкович. Пригоди Чудового Чудовиська і дівчинки Соні тривають! Улюблений дитячий письменник Сашко Дерманський зумів і Майдан відстояти, і третю частину трилогії дописати! Та ще й яку!.. Блискучі діалоги, живописні характери, природна й багата художня мова яскраво засвідчують, що Сашко Дерманський гідно продовжує літературні традиції наших веселих класиків — від Котляревського й Гоголя до Остапа Вишні і Всеволода Нестайка... Олександр Дерманський - український дитячий поет, прозаїк та казкар. Член Національної спілки письменників України. Літературний редактор дитячого журналу «Стежка». Перші вірші для малечі опублікував 2001 року. З того часу було надруковано в періодичних дитячих виданнях чимало його віршів, оповідань та казок. Автор десяти дитячих повістей та казок, серед яких: «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги» та ін. Іван Малкович - український поет, перекладач та видавець, власник і директор видавництва.
Зал 5 - 13:00 – 14:00 – Леся Воронина та Катерина Штанко презентують серію книг «Слон на ім’я Ґудзик» («Видавництво Старого Лева», 2013). На гостей презентації чекають приємні несподіванки та сюрпризи, а також кумедні подарунки, що представляють героїв серії. Леся Воронина - автор та ведуча програм на Радіо Культура. Член Спілки письменників України, член Асоціації Українських письменників. Пише для дітей. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Катерина Штанко— відома українська художниця. Співпрацювала з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «Свенас», «Марка України», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева». Учасниця багатьох республіканських всесоюзних та міжнародних виставок.
Зал 1 - 14:30 – 15:30 –Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками
Зал 2 - 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Фестивальна листівка» Використовуючи природні матеріали та різноманітні види паперу (у тому числі й ручного литва) , Ви зможете виготовити чудову листівку
Зал 3 - 14:00 – 15:00 - Вид-во "Свічадо" презентує інсценізацію за одним з найвідоміших творів американської літератури для юнацтва романом "Маленькі жінки" Луїзи Мей Олкот. (Відвідувачам буде запропоновано для перегляду сценка за уривком тексту твору). “Маленькі жінки” – зворушлива, місцями сумна, а іноді з гумором історія про те, до чого потрібно прагнути і у що вірити. Це розповідь про благородство, відданість і справжню любов. Четверо сестер Мег, Джо, Бет та Емі — справжні маленькі жінки. Дівчата народилися у небагатій, але дуже дружній сім'ї. Вони у щоденних домашніх справах очікують на батькове повернення з війни. Луїза Мей Алькотт чи Олкотт(29 листопада1832 — 6 березня1888) — американська письменниця. Відома завдяки романам «Маленькі жінки» та «Хороші дружини» про дитинство та юність чотирьох сестер. Видані в 1868—1869 роках ці твори багато разів перевидавалися та стали класикою книжок для дітей та підлітків. За їх мотивами робилися сценічні та кіно-постановки. Ім'я письменниці та її твору стали відомими брендами, що використовуються і досі, наприклад для найменування ляльок. Роман «Маленькі жінки» (Little Women, 1869) базувався на власному життєвому досвіді Луїза у дитинстві, героїня твору Джо є автопортретом. Продовження роману — «Гарні дружини» вийшло друком в 1869 році. Екранізації: 1994 — Маленькі жінки.
Зал 4 - 14:00 – 15:15 – Іван Малкович презентує нові книжки видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га». В презентації беруть участь художники Катерина Штанко та Кость Лавро Кость Лавро – український книжковий графік, член Національної спілки художників України. Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів виставок дитячої книги у Болоньї, Братиславі тощо.
Зал 5 - 14:00 – 15:00 – творча зустріч з Володимиром Рутківським, презентація нових видань Володимир Рутківський – український поет, прозаїк, дитячий письменник, журналіст. У 2011 р. став лауреатом премії «Книга року ВВС» за двотомний історичний роман «Сині води». Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка
Зал 1 - 15:30 – 16:30 - майстер-клас з акторської майстерності проводить Наталія Шилова (Перший жіночий театр)
Зал 2 - 15:00 – 16:30 Майстер-клас для дітей «Домалюй своє»: кожен учасник отримає ілюстрації з книги Мартіна Кубата «Навіть ручка спітніла» та створіть ексклюзивну історію. Акцію проводить "Чеський центр у Києві". Мартін Кубат – графік та ілюстратор , який творить переважно малюнки ручкою і тушшю у дуже особливому стилі – створює дивовижної дитячі книжки-домальовки Його унікальна книга під назвою «Вже вечір, випускайте чорта» отримала нагороду Найкрасивіша чеська книга року – 2008.
Зал 3 - 15:00 – 16:00 – Лариса Лісовська. Презентація автентичних перевидань (2014 р.) творів Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр», «У ворожому таборі», «Отаман хмара» та «Ave dictator!». Перші видання відбулися у 1930-х рр.у Львові. Юрій Горліс-Горський (псевдонім Лісовського) – письменник-мемуарист, у своїх творах розповів про антибільшовицьке повстання на Черкащині (терен Холодного Яру) на початку 1920-х рр. .Лариса Лісовська – донька славнозвісного письменника.
Зал 4 - 15:15 – 16:15 - "Веселкові обрії Всеволода Нестайка" - зустріч, присвячена пам’яті Всеволода Зіновійовича Нестайка. Модератор заходу - Наталя Марченко, книгознавець, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ, координатор порталу «КЛЮЧ» (НБУ для дітей) - проекту, присвяченого книзі для дітей в Україні. У програмі заходу: голосні читання творів Всеволода Нестайка від Національної бібліотеки України для дітей; мультимедійна презентація "Твори Всеволода Нестайка мовами світу", презентація бібліографічного покажчика «Всеволод Нестайко: «Я все життя писав саме для дітей – писав із любов‘ю, болем і тривогою» (Національна бібліотека України для дітей). Представник бібліотеки - Шамаріна Тетяна Василівна, заступник генерального директора з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів; Виступ Бойко Ірини Трохимівні - головного редактора Національного видавництва дитячої літератури "Веселка".
Зал 5 - 15:00 – 16:00 – "Чупакабра та інші зайчики за руку з черепахою" - презентація нової поетичної серії "Добрі вірші" видавництва "Фонтан казок" за участі її авторів, поетів Івана Андрусяка і Василя Карп’юка; творчу підтримку надають майбутні автори цієї серії - поети Юрій Бедрик і Сашко Дерманський. Іван Андрусяк – поет, дитячий письменник, літературний критик, перекладач. Один із засновників літературного угрупування «Нова дегенерація», лауреат численних премій: «Смолоскип» (1995), «Благовіст» (1996), «Золотий Лелека» (2008), міжнародної премії «Corona Carpatica» (2010) та ін. Василь Карп'юк— поет, прозаїк, публіцист, блогер. Автор збірки вибраних творів «Мотлох», поетичної книги «BRUSTURY» та низки публікацій у періодиці, лауреат літературних премій: «Смолоскип», «Гранослов», ім. О. Гончара та інших, учасник музично-літературного проекту «Оркестр Бобовата». Юрій Бедрик— український поет, перекладач, літературознавець. Кандидат філологічних наук. Живе і працює у Києві. Автор книжки віршів для дітей «Тьотя Бегемотя» (2010). Переклади поезій Франсуа Війона, Парні, Жерара де Нерваля, Поля Верлена, Артюра Рембо, Яна Кохановського, Болеслава Лесьмяна, Яна Лехоня, Юліана Тувіма, Ярослава Івашкевича, Константи Ільдефонса Галчинського та ін. Лауреат Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя.
Зал 2 - 16:00 – 17:00 - Видавництво «Наірі» в рамках серії «Допоможи собі сам» презентує книги Джуліана Слея «Жизненные кризисы», в якій автор пропонує 12 кроків для трансформації свого ставлення до кризи; та відомого спеціаліста з конфлікт-менеджменту Фрідріха Глазла «Семейные конфликты».
Зал 3 - 16:00 – 17:00 – Вивчаємо давню історію України. Презентація історичного роману Леся Качковського «Вибір Аскольда» Лесь Качковський – вчений-хімік, доктор хімічних наук, письменник, Лауреат Літературної премії ім. Дмитра Загула
Зал 4 - 16:20 – 17:20 – вистава "Ах, який я молодець!" театру Володимира Завальнюка "Перетворення"
Зал 3 - 17:00 – 18:00 – Майстер-клас з каліграфії від Ольги і Марії Шпак – студенток Інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука
Зал 3 -17:00–18:00 - Ілюстрації до творів українських класиків власними руками. Презентація малюнків вихованців «Творчої школи Олени Красильникової» до книжки Всеволода Нестайка «Найновіші пригоди Кольки Колючки і Косі Вуханя» Олена Красильникова – у сучасному мистецтві відома як графік і живописець, художник-педагог, Лауреат Міжнародної премії ім. Володимира Винниченка
Зал 4 - 18:00-19.00 – "Іван Сила в житті та в кіно" - презентація документальної книги Олександра Гавроша "У пошуках Івана Сили" та зустріч із знімальною групою першого українського дитячого фільму часів незалежності "Іван Сила" « У пошуках Івана Сили» - спроба розповісти про відомого силового українського атлета із Закарпаття, що став легендою ще за життя. Автор нарисів мандрує до місця народження Івана Фірцака, спілкується з його дітьми й учнями, вивчає кримінальну справу репресованого сина, читає міжвоєнну чеську пресу, оповідає про забутого першого біографа та зйомки художнього фільму «Іван Сила» у рідному селі знаменитого українця. Олександр Гаврош – письменник і журналіст, член Асоціації українських письменників та НСПУ. Учасник та переможець численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Зал 4 - 19:00 – 21:00 – вистава "Маленький принц" театру Володимира Завальнюка "Перетворення"
АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Майстер-клас «Шоколадне королівство» - від «Львівської майстерні шоколаду» - на майстер-класі можна власноруч виготовити різноманітні фігурки з шоколаду та розмалювати їх на свій смак. • Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток. • Акція «Твоя книга для твого однолітка на Сході України» - прийди на Фестиваль та принеси або придбай книгу для дітей з регіонів України, де відбувається війна. По закінченню Акції книги будуть передані дітям до шкільних бібліотек Луганської та Донецької областей. • Листівки від Магів та Янголів підпиши листівку на підтримку наших бійців на Сході • Літературні читання щодня ви маєте можливість послухати казки учасників щорічного музейного літературного конкурсу, переможець якого буде оголошений на закриті Фестивалю. • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан. • Створення щоденника фестивалю своїми враженнями від фестивалю і пропозиціями Ви зможете поділитись на сторінках щоденника фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів».
18 жовтня (субота)
Зал 1 - 11:00 – 12:00 – майстер-клас «Оживи народну казку»: арт-долоні
Зал 1 - 11:00 – 16:00 – Світлана Рак з майстер-класом: «Малюнок на склі»
Зал 2 - 11:00 – 16:00 Майстер-клас «Акварельні плямки» від художниці Олени Тєрєхової Проведіть своє дозвілля у компанії яскравих фарб та зануртеся у захоплюючий процес творчості.
Зал 4 - 11:00 – 12:00 – Божена Антоняк презентує книги для дітей та підлітків видавництва "Урбіно" (Львів) Божена Антоняк— українська перекладачка, мовознавець-славіст, лексикограф, видавець. Перекладає з польської, білоруської та верхньолужицької мов. Викладає польську мову в Національному університеті «Львівська політехніка». Співвласниця видавництва «Урбіно», яке спеціалізується на виданні перекладної художньої літератури, особливу увагу приділяє польській літературі.
Зал 5 - 11:00 – 12:00 - Презентація нових видань Сергія Гридіна для дітей 8-10 років Сергій Гридін – український письменник, переможець конкурсу «Краща книга Рівненщини 2012», директор літературного фестивалю для дітей «Дивокрай 2013». У 2012 р. його книга «Федько у пошуках Чупакабри» потрапила до списку премії «Книга року ВВС»
Зал 1 - 12:00 – 13:00 – презентація журналу «Диво-Деревце»
Зал 2 - 12:00 – 13:00 – Надія Онищенко презентує майстер-клас «Вишивана листівка» Дарина Бабченко «Пташиний POP-UP»: виготовлення об’ємної ілюстрації
Зал 3 - 12:00 – 13:00 – Майстер-клас традиційної української пісні від Сусанни Карпенко
Зал 4 - 12:00 – 13:00 – Презентація книги Євгена Гуцала «Зайці в полі варять борщ» («Видавництво Старого Лева», 2014). З виданням познайомлять упорядник книги Леся Воронина та відома українська художниця Ольга Кваша. За своє життя Євген Гуцало написав майже п’ять десятків книжок, його оповідання, повісті, романи стали класикою сучасної української літератури. І хоча більшість його творів адресовані дорослому читачеві, однак найбільше Євген Пилипович любив писати для дітей. Можливо тому, що й сам тоді перетворювався на веселого, вигадливого, а часом бешкетного хлопчика, котрий щодня по-новому відкриває для себе світ і хоче поділитися цими неймовірними відкриттями з нами.
Зал 5 - 12:00 – 13:00 –Презентація книги Люсі-Мод Монтгомері «Енн із Шелестких Тополь», за участю перекладачки - Анни Вовченко. Видавництво "Урбіно" (Львів) Анна Вовченко - перекладачка, редакторка. Працювала редактором на телеканалі «1+1» у відділі дубляжу. Перекладає з англійської та іспанської мов. У своєму блозі регулярно публікує переклади з іспанської – поезій Федеріко Ґарсіа Лорки, Маріо Бенедетті, Хуліо Кортасара. Визнання українських читачів Анна Вовченко здобула завдяки розкішним перекладам творів популярної у світі канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері.
Зал 1 - 13:00 – 14:00 - Майстер-клас "Дитячий самвидав, самвигадав і самнамалював" Якщо ви мрієте про особливу й унікальну книжку та відчуваєте в собі сили і натхнення створити її власноруч, Портал української дитячої книги «БараБука» допоможе вам здійснити цю мрію (для всіх відвідувачів фестивалю.)
Зал 2 - 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками Майстер-клас «Фестивальна листівка» Використовуючи природні матеріали та різноманітні види паперу (у тому числі й ручного литва) , Ви зможете виготовити чудову листівку
Зал 3 - 13:00 – 14:00 - авторські читання для малят від Лариси Ніцой (молодший шкільний вік)
Зал 4 - 13:00 – 14:00 – Творча зустріч з Лесею Ворониною (нові книги видавництва Грані-Т)
Зал 5 - 13:00 – 15:00 – «Рутківський презентує Качана» творча зустріч з Володимиром Рутківським та Анатолієм Качаном Володимир Рутківський – український поет, прозаїк, дитячий письменник, журналіст. У 2011 р. став лауреатом премії «Книга року ВВС» за двотомний історичний роман «Сині води». Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (2012) Анатолій Качан – поет, письменник, культурний діяч, член НСПУ. Голова творчого об’єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ.
Зал 1 - 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Скрипторій» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги.
Зал 2 - 14:00 – 15:00 – «Фестиваль планет»: Юрій Горбачевський запрошує на воркшоп зі створення планет. За участі художниці Яни Семячко. Тут діти не тільки дізнаються багато цікавого про Сонячну систему, але й зможуть створити власну ідеальну планету, на якій панують мир і злагода.
Зал 3 - 14:00–15:00 - Юлія Поліщук та Олеся Томенко запрошують на презентацію і майстер-клас «Киця і Комп’ютерна Мишка» (видавництво «Аверс», м. Львів) У книжці вміщено дві віршованих оповідки. Оригінальність цього видання в тому, що це "книжка в книжці": перш ніж почати читати новий вірш, треба перевернути книжку. Перша історія про те, як Киця познайомилася з дивовижною Мишкою, яка господарює в Інтернеті та все знає. Друга історія про незвичайного Кота-лідера з королівства Дзінь-Бош Юлія Поліщук – українська художниця, співпрацювала видавництвами «Світ дитини», «Свічадо», «Навчальна книга – Богдан». А також періодичними виданнями: журнали «Малятко»), журнал «Світ дитини». Є однією з постійних авторів «Незалежного театрального журналу КОЗА», а з жовтня 2013 року – головним редактором «Шалених козюльок» – єдиного театрального журналу для дітей.
Зал 4 - 14:00 – 15:00 – "Казкові читання від Фонтану казок". Фрагменти "фонтанячих" книжок читають письменники Оксана Куценко, Олег Чаклун, Сергій Пантюк та Іван Андрусяк.
Зал 5 - 14:00 – 15:00 - Майстер-клас відомої львівської художниці Ольги Кваші
Зал 1 - 15:00 – 16:00 – майстер-клас з акторської майстерності проводить Наталія Шилова (Перший жіночий театр)
Зал 3 - 15:00 – 16:00 – «Бібліотечна ігроманія» (електронні ресурси НБУ для дітей). Модератор – Наталія Марченко
Зал 4 - 15:00 – 16:00 – Галина Малик розповість про «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»
Зал 5 - 15:00 – 16:00 –Світлана Чернишева запрошує на презентацію книги «Подорож до Котанії» (видавництво «ArtArea») та майстер-клас з виготовлення книжкових закладок (для діток молодшого шкільного віку).
Зал 1 - 16:00 – 17:00 - Майстер-клас з українського скоропису і духовного співу проводить Тарас Компаніченко
Зал 4 - 16:00 – 18:00 – Подіумна дискусія на тему «Діти. Війна. Культура». Модерує кандидат історичних наук, книгознавець Наталія Марченко. За участі Володимира Рутківського
Зал 1 - 17:00 – 18:00 - Майстер-клас з українського скоропису і духовного співу проводить Тарас Компаніченко
Зал 4 - 17:00 – 18:00 – Презентація книги Антона Санченка «Левантійські канікули» (видавництво «Темпора») Дивовижні речі в житті таки бувають. Восьмикласники Денис та Сергій під час своїх літніх канікул потрапляють на справжнє вантажне судно і йдуть у рейс «практикантами». Судно ж замість того, щоб одразу повернутися з Туреччини додому, несподівано вирушає у мандрівку Чорним, Азовським, Мармуровим, Егейським, Іонічним та Адріатичним морями. Цю акваторію і прилеглі береги, сполучені цими морями, колись називали Левант. І всі тамтешні порти таки мають щось спільне. Хлопці призвичаюються до життя і праці моряків, шукають пригод на свою голову в Туреччині, Росії, Греції та Італії, інколи таки знаходять, з чого капітан робить відповідні організаційні висновки. Але не будемо про сумне. Бо пригоди часом знаходять навіть дисциплінованих моряків. Чи готові хлопці до випробувань? Чи вдасться їм самим, без допомоги дорослих, в екстремальній ситуації повернути судно до рідного порту?
АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Майстер-клас «Шоколадне королівство» - від «Львівської майстерні шоколаду» - на майстер-класі можна власноруч виготовити різноманітні фігурки з шоколаду та розмалювати їх на свій смак. • Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток. • Акція «Твоя книга для твого однолітка на Сході України» - прийди на Фестиваль та принеси або придбай книгу для дітей з регіонів України, де відбувається війна. По закінченню Акції книги будуть передані дітям до шкільних бібліотек Луганської та Донецької областей. • Листівки від Магів та Янголів підпиши листівку на підтримку наших бійців на Сході • Літературні читання щодня ви маєте можливість послухати казки учасників щорічного музейного літературного конкурсу, переможець якого буде оголошений на закриті Фестивалю. • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан. • Створення щоденника фестивалю Своїми враженнями від фестивалю і пропозиціями Ви зможете поділитись на сторінках щоденника фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів».
19 жовтня (неділя)
Зал 1 - 11:00 – 16:00 – Світлана Рак з майстер-класом «Витинанка»
Зал 2 - 11:00 – 12:00 – Богдан Поліщук «Забавлянки-вирізанки» Майстер-клас з витинанки, яка в готовому вигляді може використовуватись як листівка (від 10 років)
Зал 1 - 12:00 – 13:00 – Майстер-клас каліграфії від Віталія Мітченка. Віталій Мітченко - художник-каліграф, доцент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, член спілки художників України.
Зал 2 - 12:00 – 13:00 – «Друк гравюри» - Надія Онищенко розповість, що таке гравюра і покаже як її зробити
Зал 3 - 12:00 – 13:00 – Презентація нових видань Сергія Гридіна для дітей 11-14 років
Зал 4 - 12:00 – 13:00 – Катерина Штанко презентує «Дракони-вперед!» (видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА) Текст та ілюстрації: Катерина Штанко Цікавенна казкова повість від однієї з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерини Штанко, про київського школяра, який захопившись біологією, випадково вирощує дракона. Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча «бондіана», і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки.
Зал 5 - 12:00 – 13:00 – «Смачне читання»: презентація «Чарівної азбуки» Марії Морозенко (видавництво «Навчальна книга Богдан»)
Зал 1 - 13:00 – 14:00 - майстер-клас з акторської майстерності проводить Наталія Шилова (Перший жіночий театр)
Зал 3 - 13:00 – 14:00 - Вигадування абетки з Ред’ярдом Кіплінґом. Звідки взялися літери? Хто їх вигадав і навіщо? Секрет винайдення абетки описав колись Кіплінґ у своїх казках про Тафі й Теґумая. Саме вони давно-давно у неолітичну добу винайшли літери, якими ми користуємося донині. Допоможе пригадати абетку перекладач книжок Кіплінґа – Володимир Чернишенко. У ролі Теґумая – почесний бібліотекар Кіплінґівського товариства Великобританії Джон Вокер. Спільно з «Навчальна книга – Богдан». Учасники: Джон Вокер (John Walker) – дослідник творчості Кіплінґа, у Кіплінґівській бібліотеці в Лондоні зібрав велику колекцію книжок Кіплінґа, виданих у різних країнах різними мовами. За його сприяння у бібліотеці Лондонського міського Університету створено і український куточок. Володимир Чернишенко - автор-перекладач дитячої прози з англійської мови, зокрема "Книги Драконів" Едіт Несбіт, "Невгамовної Кейті" С'юзен Кулідж, "Таких Собі Казок" та "Легенд із Книги Джунґлів" Ред'ярда Кіплінґа, низки книг Джаклін Вілсон. Співавтор поетичних книг "Межичасся" (Р.Кіплінґ) та "Де закінчується тротуар" (Шел Сільверстейн).
Зал 4 - 13:00 – 14:00 – Галина Малик презентує «Мандри і подвиги Хитромудрого Лицаря Горчика»
Зал 5 - 13:00 – 15:00 - Майстер-клас «Акварельні плямки» від художниці Олени Тєрєхової
Зал 1 - 14:00 – 15:00 –Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками Майстер-клас «Фестивальна листівка» Використовуючи природні матеріали та різноманітні види паперу (у тому числі й ручного литва) , Ви зможете виготовити чудову листівку Майстер-клас «Арткнига» Тут Ви маєте можливість власноруч виготовити арткнигу, познайомитись із мистецтвом витинанки і застосувати його, як графічну техніку. Свій витвір Ви зможете забрати із собою і долучити його до власної бібліотеки Майстер-клас «Скрипторій» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги.
Зал 2 - 14:00 – 15:00 – майстер-клас «Мрамурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створіть власну.
Зал 3 - 14:00 – 15:00 – Презентація від Марії Морозенко: «Жнива моєї творчості» про художницю Ганну Самутіну (видавництво «Світ успіху»)
Зал 4 - 14:00 – 15:00 –Майстер-клас з ілюстрації від проводить Мар’ян Пирожок. Презентація книги «Маленьке левеня і львівська мишка» («Видавництво Старого Лева») Казка, яку написав відомий у всьому світі прозаїк Андрій Курков, вийшла дуже львівська, адже головними героями є маленьке левеня, що народилося у Львівському цирку, і мишка, мешканка однієї з львівських вулиць. Це казка про те, що той, хто боїться, завжди здається меншим, аніж є насправді, і навпаки: той, хто безстрашно рятує друга, відразу виростає в очах інших. Ілюстрував казку Мар’ян Пирожок, художник, який давно і зі смаком малює Львів. Отож книга стане своєрідною прогулянкою закапелками Львова.
Зал 1 - 15:00 – 17:00 – Майстер-клас з каліграфії та духовного співу проводить Тарас Компаніченко
Зал 3 - 15:00 – 16:00 - Олександр Гаврош презентує «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», (А-ба-ба-га-ла-ма-га) ілюстрації: графічні кадри з фільму «Іван Сила», 2013 Пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша розповідає про яскраві пригоди перевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті став легендарний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту і об’їздив півсвіту, виступаючи в цирку, де здобув чимало яскравих перемог. 2013 року на основі цієї повісті було знято перший в третьому тисячолітті український дитячий фільм «ІВАН СИЛА», графічними кадрами з якого проілюстроване видання.
Зал 4 - 15:00 – 16:00 – творча зустріч з Михайлом Слабошпицьким Михайло Слабошпицький — український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч. Виконавчий директор Ліги українських меценатів, директор видавництва «Ярославів Вал». Ведучий радіопередач «Екслібрис», «Прем'єра книги», «Нобелівські лауреати», «Літературний профіль». Співголова координаційної ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Від 2006 року секретар ради Національної спілки письменників України. Лауреат численних всеукраїнських премій в галузі літератури, в тому числі Літературної премії імені Лесі Українки та Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Зал 5 - 15:00 – 17:00 – Майстер-клас з виготовлення авторської ляльки від художниці Олени Тєрєхової
Зал 4 - 16:00 – 18:00 – Урочисте закриття Фестивалю. Підведення підсумків щорічного музейного літературного конкурсу на кращу казку.
Зал 5 - 16:00 – 17:00 – майстер-клас із українських барокових танців від Студії при театрі історичного танцю «Алентрада»
Зал 4 – з 18.00 Виступ відомого львівського гурту ГИЧ Оркестр ГИЧ Оркестр зі Львова делікатно грає екстравагантну музику, співає пісні несправедливо призабутих поетів, як-от Тичина та Сосюра, творить композиції на лірику Мар’яна Пирога й активно переосмислює народну творчість. Він шанує традицію, але при цьому його музика народжується у радості експерименту. В «Оркестрі» грають вісім хлопців, які своїми інструментами й голосом дарують щастя слухачам тут і тепер. Зрештою, саме слово «гич» - це вигук радості і захоплення
АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ • Майстер-клас «Шоколадне королівство» - від «Львівської майстерні шоколаду» - на майстер-класі можна власноруч виготовити різноманітні фігурки з шоколаду та розмалювати їх на свій смак. • Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток. • Акція «Твоя книга для твого однолітка на Сході України» - прийди на Фестиваль та принеси або придбай книгу для дітей з регіонів України, де відбувається війна. По закінченню Акції книги будуть передані дітям до шкільних бібліотек Луганської та Донецької областей. • Листівки від Магів та Янголів підпиши листівку на підтримку наших бійців на Сході • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан. • Створення щоденника фестивалю Своїми враженнями від фестивалю і пропозиціями Ви зможете поділитись на сторінках щоденника фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів».
Потребуєте додаткової інформації?
Відвідайте сторінки Музею книги і друкарства України у соціальних мережах:
vuam.org.ua (Музей книги і друкарства України)
Музей книги і друкарства України на Facebook
http://bookmuseum-ua.livejournal.com/
Музей книги і друкарства України розташований у Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (вул. Лаврська, 9, корп. 9). Телефони для довідок (044) 280-79-76, 280-78-43, 280-52-56, 280-22-10.
З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Програма Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017
Читати далі
Моноспектакль "Белая птица. Не улетай". 17.09.17 (неділя) о 17.00
Читати далі
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація