Спільні відзначення ювілею Михайла Грушевського в Холмі

Урочистості з відзначення 150-річчя від народження Михайла Грушевського для нас почалися зі стародавнього Холма − міста, де народився Великий Українець. Ми – це науковці столичного Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Світлана Панькова, Микола Кучеренко та Ганна Кондаурова і наші колеги з академічних установ Києва: Георгій Папакін, Ігор Гирич, Валентина Піскун, Валентин Кавунник (Інститут української археографії ім. Михайла Грушевського НАНУ), Ірина Матяш, Оксана Юркова (Інститут історії України НАНУ), Галина Бурлака та Богдан Цимбал (Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ). Разом з представниками держав Україна і Польща, з нашими українськими, польськими, канадськими та японськими колегами, членами холмських товариств в Україні ми брали участь у численних заходах. Ми вдячні всім, хто долучився до їхньої організації та проведення, а особливо ─ «Українському Товариству» та його голові Григорію Купріяновичу, завдяки невтомній енергії якого це відзначення стало можливим. В ім’я історичної правди, заради порозуміння і щирої дружби двох добрих сусідів ─ українців і поляків.

Першими стали урочистості у старовинній православній церкві Івана Богослова, де 16 (28) жовтня 1866 р. було охрещено Михайла Грушевського. 21 вересня відбулись Божественна Літургія з нагоди свята Холмської ікони Божої Матері та урочиста панахида за душу Михайла Грушевського.

802-Церква івана Богослова.jpg

Поруч з храмом було освячено хрест в пам’ять Михайла Грушевського.

802-Освячення.jpg

Було покладено численні вінки до меморіальної дошки Михайла Грушевського на вулиці Сенкевича, 8.

802-Вінки.jpg

У Холмській публічній бібліотеці ім. Марії Пауліни Орсетті відбулась презентація виставки про Великого Українця «Де сонце вперше повило своїм промінням», створеної з ініціативи українського посольства в Республіці Польща за участі Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.

802-Відкриття-виставки-Холм.jpg
802-виставка-Холм.jpg

Перший день завершився урочистим концертом з нагоди 150-річчя народження Михайла Грушевського. 22-23 вересня в тісній співпраці дослідників з України, наших побратимів − українців Польщі та польських колег була проведена міжнародна наукова конференція «Михайло Грушевський та його Мала Батьківщина − Холмщина». Конференцію реалізовано завдяки дотації Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща, за підтримки Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Республіці Польща, Генерального консульства України в Любліні, Почесного консула України в Холмі Станіслава Адам’яка, Почесного консула України в Перемишлі Олександра Бачика, Уряду міста Холм, а також фірм «Мідекс» і «Аграм».

802-Матяш.jpg
802-Купріянович.jpg

Наші львівські колеги презентували виставку «Михайло Грушевський. Життя і творчість».

802-Львівський-музей-у-Холмі.jpg

Наші земляки з Києва провели прем’єру документального фільму «Михайло Грушевський». Режисер Василь Вітер.

802-Фільм-про-Грушевського.jpg

Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення ювілейних заходів. Завдяки їм ми отримали можливість побувати на землі, де народився Михайло Грушевський, де сонце його вперше повило своїм промінням.

Микола Кучеренко

Новини закладу

Лекція: Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)

802-дім.jpg

27 січня  2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»

Читати далі

Лекція: Остороги “Ґедзя”

802 афіша.jpg

20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".

Читати далі

Новини ВУАМ

Щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 2017

704-Az2017 03.jpg

З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація