25 квітня ми відзначили 150-річчя з дня народження дослідника і збирача українських старожитностей та фольклору, священика, єпископа УАПЦ Марка Грушевського.
Невтомний подвижник, щиро закоханий в Україну, він прагнув зберегти кращі зразки багатовікової народної культури, розповісти про неї світові, щоб, за його словами, «розкрить правдиво очі всім об українському народові, який він справді є».
Особливе місце в доробку Марка Грушевського посідає праця «Дитина в звичаях і віруваннях українського народу» (1906-1907 рр.), що знайомить з народною педагогікою. Тож, і темою нашого ювілейного свята стала етнографія дитинства.
У квітучому садку садиби Грушевських дитячий гурт «Райгородок» під співи веснянок закружляв у хороводі наших маленьких і не дуже гостей. На мить усі перенеслися на століття назад, і ніби відчули себе учасниками народних забав, які свого часу Марко Грушевський фотографував на Чигиринщині.
Унікальний спадок збиральницької діяльності етнографа та його родини ‒ колекція суботівських народних ляльок та орнаментів, що нині зберігається у колекції нашого музею, став цінним джерелом для дослідження етнографів та натхненням для майстринь народної ляльки.
Кожна лялька, створена майстром, мала свою історію. Одні поставали з переповідок сільських бабусь ‒ справжніх хранительок українських традицій, інші зі старовинних книжок, а окремі були просто казкою. Кілька цікавих історій народження ляльки почули гості свята на відкритті виставки. А секретами своєї майстерності пані Наталя поділилася під час майстер-класу з виготовлення традиційної ляльки.
Штрихом до портрету Марка Грушевського-священика стали церковні піснеспіви у виконанні хору Київської православної богословської академії УПЦ КП. А на презентації збірки статей «Постать Марка Грушевського на зламі епох: історико-культурологічні візії» присутні мали нагоду дізнатися про багатогранність таланту Марка Грушевського та його віданність справі збереження української культури.
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
З 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація