Володимир Горовіц народився 1903 року в родинні власника електричної контори і був 4 дитиною в сім’ї. Навчався в 7 гімназії, а у 1913 року вступає до Київського музичного училища. Його викладачем був відомий піаніст, педагог та громадський діяч В.Пухальський. Володимир Горовіц був дуже здібним і вже в 10 років знав на пам’ять всі опери Вагнера. За підтримки Чайковського, Рахманінова та інших, в 1913 році в Києві відкривається консерваторія, яку Горовіц закінчує у 1921 році, даючи 2 блискучих концерти в Києві. Після чого вирушає у 4 річне турне по республікам, а пізніше виїздить в Європу.
У 1928р. разом з дружиною Вандою — донькою відомого італійського диригента Артуро Тосканіні виїжджає до США. Кожен його концерт визначна подія не лише в тому місті, де відбувається виступ, а й всій країні. Квитки на концерти розкуповують з шаленою швидкістю, платівки записами розходяться великими тиражами. У Нью-Йоркському концертному залі «Карнегі Хол», є так звана позначка Горовіца. Місце де найкраще звучить інструмент, яке він обрав особисто, керуючись власним надзвичайним слухом. Грав майстер на інструменті «Стенвейн», який йому подарувала фірма виробник. Ім’я Володимира Горовіца входить до видатних зірок ХХ століття. Помер він у 1989 році і похований у фамільному склепі Тосканіні у Венеції.
У Києві на знак пошани до талановитого земляка проводять Міжнародний конкурс видатних піаністів пам’яті Володимира Горовіца. Він відбувається кожні 2 роки. Перший такий конкурс проведено у 1995 році.
Виставка «ІСТОРІЯ МАЙБУТНЬОГО» присвячена творам учасників літературного проекту «Зоряна Фортеця».
Читати далі
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація