На виставці представлені об’ємні оптичні зображення, що виготовлені з високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України, які зберігаються у фондових колекціях Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Національного музею історії України. Копії виконані у вигляді голографічних скляних дисплеїв із внутрішнім шаром спеціальної фотоемульсії.
Голографія — це створення за допомогою лазерного променя тривимірного зображення предмета, тобто його об’ємної копії. Народження голографії пов’язано з ім’ям Деніса Габора, який у 1947 р. теоретично довів можливість виготовлення об’ємних копій предметів.
Лазерні технології у сучасному світі набувають усе більшого розвитку та широкого застосування у різних галузях науки і техніки, зокрема, у музейній справі.
На виставці можна побачити голографічні копії: унікальної археологічної знахідки — золотої «Пекторалі» — нагрудної прикраси й символу влади скіфського царя ІV ст. до н. е.; портретного бюсту князя Ярослава Мудрого; культових речей: ікон Спасителя, Богородиці, Миколи Чудотворця, дарохранильниць, хрестів, потирів, оправ Євангелій та інших. Це зображення предметів, виконаних у XVII-ХХ ст. відомими українськими та російськими майстрами.
Окремі голограми копіюють жіночі прикраси доби Київської Русі, виготовлені переважно із срібла та прикрашені перегородчастими емалями.
Північну стіну великої зали виставки прикрашає картина сучасного українського художника Павла Тараненка «Історія релігії», написана в техніці «енкаустика» (1990 р.), а також благословенний хрест ХVІІІ ст. з фондової колекції Національного Києво-Печерського заповідника.
Стародавні ікони з трьох слов’янських держав — Білорусі, Росії та України — були представлені на спеціальній виставці, яка вібулася по черзі у столицях цих країн з травня по листопад 2008 року.
Читати далі
Пам’ятники сакрального мистецтва ХVІІ-ХХ століть з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Представлено понад 150 експонатів з дорогоцінних металів і дорогоцінних тканин.
Читати далі
Кожна робота виконана вручну за особливою, авторською технологією. Застосовувалися оригінальні інструменти й пристосування, що спеціально створювались для кожної роботи окремо.
Читати далі
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація