Виставка мікромініатюр Миколи Сядристого

Експозиційна зала
Експозиційна зала

Автор виставки мікромініатюр — заслужений майстер народної творчості Української РСР Микола Сергійович Сядристий, 1937 року народження. Тривалий час працював агрономом у Закарпатті, а потім — інженером у науково-дослідному інституті. Навчався у Харківському художньому училищі. Майстер спорту СРСР з підводного плавання. Виготовленням технічних і художніх мікромініатюр займається понад 25 років.

Роботи майстра представлені в основному двома персональними постійно діючими виставками, одна з яких знаходиться в Політехнічному музеї в Москві, а друга — у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Виставки мікромініатюр Миколи Сядристого мали великий успіх у Монреалі, Парижі, Токіо, Осаці, Празі, Софії, Будапешті, Варшаві, Дрездені й інших містах світу.

Кожна робота виконувалася винятково вручну по особливій, знайденій автором технології. Застосовувалися оригінальні інструменти й пристосування, що спеціально створювались для кожної роботи окремо. Різноманітний і матеріал, що використаний для виготовлення мініатюр, про створення яких Микола Сядристий написав дві книги: «Чи важко підкувати блоху?» і «Таємниці мікротехніки». Остання книга на Всесоюзному конкурсі науково-популярної літератури товариства «Знання» була відзначена Дипломом першого ступеня і першою премією. «Мікромініатюри, - відзначає Микола Сядристий у книзі „Таємниці мікротехніки“, - у великій мері відбивають досягнутий рівень обробки всіляких матеріалів, а означає, і ступінь пізнання їхніх властивостей, розповідають про культуру людської праці, а означає, і про культуру творчого мислення. Річ, здатна здивувати людину його ж можливостями, вже цим самим робить на нього визначений моральний вплив».

В естетичному рішенні й оформленні виставочного залу разом з автором мікромініатюр Миколою Сядристим брали участь художник-конструктор В.М. Солодов і художник-монументаліст А.В. Гайдамака. Експозиційне устаткування виготовили підприємства України: Київське авіаційно-виробниче об’єднання, Броварський завод алюмінієвих збірних конструкцій та інші. Будівельні роботи виконали Київські спеціальні науково-реставраційні майстерні Держбуду УРСР.

З творами українського митця мали змогу ознайомитися сотні тисяч глядачів з різних країн світу, серед яких було багато відомих державних і політичних діячів; фото деяких із них додаються.

Більш докладну інформацію про виставку й автора ви можете отримати на сайті www.mіcroart.kіev.ua

Майстер мікромініатюр Микола Сергійович Сядристий також пише вірші.

І сплю, й не сплю. А щедре літо Величний спокій в серце ллє, І, як в дитинстві, все на світі І незалежне, і моє: І цей стрімкий у небі сокіл, Шляхи далекі, що димлять, І осокорів ряд високий, Що наді мною ледь шумлять...

Виданий каталог виставки Миколи Сергійовича Сядристого. В каталозі представлені твори мистецтва з особистої колекції, які розкривають ще одну яскраву грань його обдаровання.

Виставки закладу

Виставка «Православна ікона Росії, України та Білорусі»

25.jpg

Стародавні ікони з трьох слов’янських держав — Білорусі, Росії та України — були представлені на спеціальній виставці, яка вібулася по черзі у столицях цих країн з травня по листопад 2008 року.

Читати далі

Виставка голограм «Духовні скарби України»

Духовні скарби України.jpg

Представлені об’ємні оптичні зображення високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України. Копії виконані у вигляді голографічних скляних дисплеїв із внутрішнім шаром спеціальної фотоемульсії.

Читати далі

Виставка «Лаврська скарбниця»

Дарохранильниця 18.jpg

Пам’ятники сакрального мистецтва ХVІІ-ХХ століть з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Представлено понад 150 експонатів з дорогоцінних металів і дорогоцінних тканин.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація