Напрямки діяльності


1. Науково-дослідна робота

Вивчення фахової книгознавчої літератури, наукове опрацювання фондових матеріалів та експонатів стаціонарної експозиції і пересувних виставок, підготовка матеріалів для публікацій у виданнях з питань книгознавства, надання консультацій, наукової атрибуції і т.п.

2. Науково-освітня робота

Підготовка і проведення оглядових та тематичних екскурсій, читання лекцій, організація творчих зустрічей, вечорів, масових заходів для учнів, студентів тощо. Зв’язки з радіо і телебаченням, пресою. Публікації інформативних матеріалів про музей, реклама і пропаганда музею.

3. Комплектування музейних зібрань

Вивчення питань поповнення фондів необхідною експонатурою, робота над комплектуванням зібрань книжок, іншої друкованої продукції, книжкової графіки, що є у відповідних організаціях, закладах культури (видавництвах, бібліотеках, у приватних осіб тощо).

4. Експозиційна робота.

Створення нової стаціонарної експозиції з урахуванням сучасних вимог науки і музейного мистецтва, створення тематичних виставок у музеї, а також пересувних у споріднених організаціях, на замовлення і т. ін.

5. Науково-фондова робота.

Пошуки, збирання, облік, наукове опрацювання згідно з нормативною документацією експонатів, їх належне зберігання у відповідному місці.

6. Видавнича робота.

Підготовка матеріалів, фотобуклетів, каталогів, статей з книгознавчої тематики для публікації у збірниках та окремих книжкових видань та рекламної продукції (афіш, запрошень і т.п.).

7. Реставраційна робота.

Відбір експонатів, що потребують реставрації, проведення цієї роботи у відповідні строки, з обов’язковим дотриманням визначеної технології виконання реставраційних робіт.

8. Пам’ятко-охоронна робота.

Забезпечення охорони фондів і експонатури в експозиційних залах (протипожежна охорона, система охоронної сигналізації, дотримання температурно-вологісного режиму, проведення профілактичних робіт по збереженню експонатів у первісному вигляді.

9. Бібліотечна робота.

Облік і каталогізація бібліотечного фонду, придбання необхідної літератури, видача на абонент для забезпечення наукової роботи у музеї. Дотримання правил охорони і збереження наявного фонду, систематичний перегляд застарілої літератури і списання її (періодичної преси).

10. Науково-експозиційна виставкова робота.

Забезпечення організації та проведення культурно-мистецьких акцій і книжково-ілюстративних виставок, виставок живопису, графіки, скульптури, народно-декоративного мистецтва.

Виставки закладу

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка Василя Перевальського. Графіка

704-Perevalskyj2017.jpg

Виставка Василя Перевальського. Відкриття виставки відбудеться 27.07.2017 року о 15:00

Читати далі

Виставка «І тільки незмінна книга!»

704-Mezhenko01.jpg

22 червня–23 липня 2017 р. у Музеї книги і друкарства України діятиме виставка «І ТІЛЬКИ НЕЗМІННА КНИГА!»

Читати далі

Виставка живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва 2017

704-Karev2.jpg

21-го червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису і книжкової графіки художника Юрія Карєва у зв’язку з його 70-ти річчям. На виставці окрім акварельних робіт та графіки будуть експонуватися книжки, написані Юрієм Карєвим.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація