Черговий «Вернісаж у Грушевських» цього разу запрошує поринути у захоплюючий світ традиційної української вишивки. Українське мистецтво, а зокрема й вишивка високо цінувалися у родині Грушевських та займали почесне місце в інтер’єрі садиби на Паньківській. Тому презентована колекція вишиваних рушників волинських майстринь Світлани (1964‒2009 рр.) та Галини Махонюк надзвичайно гармонійно вписується в атмосферу Дому Грушевських та концепцію виставкової діяльності музею.
Сестри-близнючки народилися у селянській родині на Рівненщині, а згодом оселилися у с. Овадному неподалік Володимира-Волинського. Дитяче захоплення вишивкою, любов до якої дівчаткам дбайливо передали мама та бабуся, згодом стане для них не лише хобі, а й справжньою відрадою та підтримкою. Підступна хвороба прикувала сестер до інвалідних візків, але не змусила втратити силу волі та прагнення до прекрасного. У своїх роботах, що стали змістом їхнього життя, сестри відобразили увесь свій багатий внутрішній світ, свої переживання та радощі.У творчому доробку вишивальниць понад 300 заворожуючих своєю вишуканістю рушників, які вони неодмінно створювали спільно, починаючи від ескізів орнаменту до відтворення його на полотні. Більшість рушників сестри й вишивали разом, працюючи з різних кінців полотна, що ще дужче їх зближувало. Близько 80 відсотків робіт є авторськими. Світлана та Галина, захопившись вишивкою, переглянули усю доступну літературу про українську вишивку та її символіку, що дало їм змогу професійно компонувати нові вигадливі орнаменти та втілювати їх у своїх роботах. Окрім того, вони досконало освоїли різноманітну техніку вишивки, зокрема, хрестик, лічильна гладь, вирізування, виколювання, мережки, панама та інші. Особливо варто відзначити роботи у стилі занизування - старовинної поліської техніки, що імітує ткацтво.
Поетична душа та творча натура майстринь знайшла відображення у вигадливих, поетичних назвах їхніх робіт, зокрема: “Ще треті півні не співали”, “Гранатове намисто”, “Зацвіли ромашки в полі”, “Вечірня серенада”.Мистецький доробок сестер не залишив байдужими відвідувачів численних персональних виставок не лише у багатьох українських містах (Володимирі-Волинському, Львові, Луцьку, Києві, Чернівцях та ін.), а й у Польщі, Литві та Республіці Білорусь. Завжди знаходилося чимало людей, які допомагали їхнім творам мандрувати світом, зокрема даний проект є спільною акцією Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство» та Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.
Запрошуємо і Вас поринути у захоплюючу атмосферу української вишивки у виставкових залах музею.
Виставка експонується за адресою: Київ, вул. Паньківська, 9;
Проїзд: станції метро «Університет», «Льва Толстого»;
Телефони для довідок: 288-28-82; 288-28-07
Бажаєте познайомитись з незвичним образом Михайла Грушевського у дружніх шаржах і карикатурах, над яким сміялися читачі сатиричних журналів 1907-1924 років - прямуйте на виставку " У «Будяках», «Реп’яхах», «Ґедзях»..." на Паньківській, 9!!!
Читати далі
4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.
Читати далі
Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.
Читати далі
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація